WOŚP w SP 4

W dniu 15.01.2017 r. Szkoła Podstawowa nr 4 włączyła się w działania na rzecz WOŚP. Wolontariusze pod opieką nauczycieli w szkole i na terenie miasta prowadzili zbiórkę pieniędzy. Nasi uczniowie zebrali ponad 2000 zł.W szkole na najmłodszych czekało wiele atrakcji przygotowanych przez nauczycieli. O godzinie 10.00 rozpoczęło się przedstawienie bożonarodzeniowe pt. „Betlejemska dobranocka”. Występowały w nim dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe. Po przedstawieniu na stołówce szkolnej goście posilili się pysznymi pączkami i ciepłym kakao.

więcej

Bal karnawałowy na lodowisku i bajka w Kinie Górnik

15 stycznia br. w godz. 11.00-12.00 na lodowisku na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Łęczycy odbędzie się bal karnawałowy. Na taflę lodową będzie można wejść bezpłatnie pod jednym warunkiem: należy przyjść w przebraniu Mikołaja. Dla uczestników przygotowano gry i zabawy na lodzie. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Natomiast o godz. 13.00 zapraszamy do Kina Górnik na bajkę "SING". Bilety dla pierwszych 50 osób w wyjątkowej cenie - 16 zł. Dla najmłodszych przygotowano malowanki.
więcej

Gra terenowa w Parku Miejskim

Zapraszamy rodziny do udziału w grze terenowej, która odbędzie się w Parku Miejskim w Łęczycy z okazji Jubileuszowego Finału WOŚP w dniu 15 stycznia br.. Rozpoczęcie gry o godz. 1.200, a w programie: Stacja "Pierwsza Pomoc", Stacja "bezpieczeństwo przeciwpożarowe", Stacja "Bezpieczeństwo w mieście", Stacja "Historia WOŚP" oraz Stacja "Niespodzianka". Warto wziąć udział i wspomóc dzieci oraz seniorów, a także powalczyć o nagrodę główną: obiad dla całej rodziny w Restauracji Kargul w Łęczycy.
więcej

Koncertowo w trakcie 25. Finału WOŚP w Łęczycy

Serdecznie zapraszamy na blok koncertowy w ramach 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łęczycy. Od godz. 15.00 na scenie przed budynkiem Starostwa Powiatowego na Pl. T. Kościuszki pojawią się takie zespoły jak: Gold, Lancer, Neo Dance, Zaraz, Pierożki i Sammer.
więcej

25. Finał WOŚP w Łęczycy


Serdecznie zapraszamy do udziału w 25 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łęczycy. W najbliższą niedzielę (15 stycznia br.) przyłączamy się do akcji Jurka Owsiaka. Ponad 160 wolontariuszy na terenie naszego Miasta będzie zbierać pieniądze "Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom". Na wszystkich, którzy zdecydują wspomóc działania, czekają atrakcje: koncerty, turniej sportowy, I Bieg Diabetyka, licytacja i wiele innych, a to wszystko zakończone Światełkiem do Nieba o godz. 20.00.Szczegóły znajdują się na plakacie (do pobrania tutaj)
więcej

Turniej piłki nożnej halowej z okazji 25. Finału WOŚP

W dniu 13 stycznia br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy, już po raz 20, organizowany będzie turniej piłki nożnej halowej. Zgłoszenia do turnieju przyjmują nauczyciele wychowania fizycznego ZSP nr 1 do 12 stycznia 2017r. do godziny 10.00. Drużyny mogą liczyć 8 zawodników. Wpisowe: 5 zł od zawodnika z ZSP nr 1 lub 10 zł od uczestników spoza szkoły. Pieniądze z wpisowego zasilą konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Turniej rozpocznie się o godzinie 8.00. Serdecznie zapraszamy .
więcej

Nasi wolontariusze gotowi do działania

W ubiegłym tygodniu reprezentanci naszego Sztabu ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy na czele z Szefem - p. Agnieszką Olczyk udali się do siedziby Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie. Tam przygotowali dla wolontariuszy identyfikatory, przywieźli z sobą również serduszka dla wszystkich darczyńców, którzy zdecydują się wrzucić do puszki pieniądze "dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom". Już w najbliższą niedzielę 25 Finał WOŚP. Zapraszamy do udziału w akcji i atrakcjach, które zostały dla Was przygotowane. Podczas wizyty w Fundacji młodzież miała niebywałą okazję spotkać się z Jurkiem Owsiakiem, który dołącza się do naszego zaproszenia.


więcej

25. Finał WOŚP w Łęczycy


Serdecznie zapraszamy do udziału w 25 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łęczycy. W najbliższą niedzielę (15 stycznia br.) przyłączamy się do akcji Jurka Owsiaka. Ponad 160 wolontariuszy na terenie naszego Miasta będzie zbierać pieniądze "Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom". Na wszystkich, którzy zdecydują wspomóc działania, czekają atrakcje: koncerty, turniej sportowy, I Bieg Diabetyka, licytacja i wiele innych, a to wszystko zakończone Światełkiem do Nieba o godz. 20.00.Szczegóły znajdują się na plakacie (do pobrania tutaj)
więcej

Najmłodsi wolontariusze 24 Finału WOŚP

W akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączyli się przedstawiciele wszystkich grup wiekowych mieszkańców naszego miasta. Do najmłodszych należały 4 letnie przedszkolaki z Przedszkola Nr 1 w Łęczycy. Dzieci pod opieką swoich przedszkolanek zebrały w sumie 259 zł 83gr. Jak widać napotkani mieszkańcy chętnie wrzucali drobne do puszek najmłodszych wolontariuszy. 

więcej

24. Łęczycki Finał WOŚP za nami

Pierwsze szacunkowe wyniki zbiórki wyglądają bardzo imponująco. Sztab WOŚP przy Urzędzie Miejskim w Łęczycy, dzięki ogromnej ofiarności mieszkańców Łęczycy i wspaniałych wolontariuszy, zebrał kwotę ok. 23 tys. zł. Łącznie z kwotą zebraną przez drugi sztab łęczycki - ok. 6 tys. zł, daje to sumę ok. 30 tys. zł w skali całego miasta. Śmiało można powiedzieć, że padł w tym roku łęczycki rekord. W imieniu Sztabu WOŚP działającym przy Urzędzie Miejskim w Łęczycy gorąco dziękujemy wszystkim Wolontariuszom za poświęcony czas w zbiórkę pieniędzy oraz wszystkim dyrektorom i kierownikom instytucji łęczyckich urzędów, zakładów i placówek oświatowych i darczyńców. 

więcej

Złote serduszko do wylicytowania

Darczyńca - sklep jubilerski NOCULA w Łęczycy, przekazał do Sztabu WOŚP przy Urzędzie Miejskim w Łęczycy złote serduszko (wisiorek) na licytację w ramach 24. Finału WOŚP. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej szczytnej, wspaniałej akcji. Już w niedzielę, w godz. 19.00-20.00 na dziedzińcu zamkowym w Łęczycy będziecie mogli zakupić piękny wisiorek, a tym samym zasilić konto Fundacji WOŚP, która w tym roku wraz z nami zbiera środki finansowe pod hasłem "PEDIATRIA. GODNA OPIEKA LUDZI W PODESZŁYM WIEKU".
więcej

Możesz wspomóc - weź udział w licytacji

Podczas 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie zabraknie licytacji. W godz. 19.00 - 20.00 na dziedzińcu zamkowym będzie można zakupić finałowe gadżety przekazane przez Jurka Owsiaka. Może chcielibyście mieć w swojej kolekcji koszulkę z logo 24. Finału, a tym samym wspomóc zaplanowane przez Fundację WOŚP zakupy sprzętu medycznego? Może nie posiadacie jeszcze prawa jazdy kat. B i potrzebujecie kursu, na którym zdobędziecie konieczną wiedzę i umiejętności, by uzyskać uprawnienia kierowcy? A może wybierzecie się we dwoje do Kina Górnik na seans filmowy? 

To tylko kilka z wielu propozycji, które pojawią się na licytacji. Zasilając konto Fundacji WOŚP, otrzymujecie nie tylko fajny "gadżet", ale stajecie się darczyńcą, zyskujecie uśmiech tych, którym pomagacie!
więcej

Pokaz pierwszej pomocy w ramach 24. Finału WOŚP

Wiedza, która życie ratuje!

Pomóż sobie, Pomóż innym!

Przyjdź!


Serdecznie zapraszamy na pokaz pierwszej pomocy, który przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy zrzeszeni w Szkolnym Kole PCK. Młodzież pokaże nam, jak zaopiekować się osobą, która uległa wypadkowi na lodowisku. 24. Finał WOŚP jest świetną okazją do tego, by uczyć się pomagania, ratowania zdrowia i życia. Bądźcie w niedzielę, 10 stycznia br., na dziedzińcu zamkowym o godz. 18.30, by zobaczyć, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy. Młodzież do pokazu przygotowywała się pod okiem opiekuna Szkolnego Koła PCK p. Anny Błaszczyk.
więcej

Łęczyckie SERCE dla WOŚP

Już w niedzielę, 10 stycznia 2016r., w całej Polsce będzie się odbywać zbiórka pieniędzy w ramach 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do akcji pod hasłem "PEDIATRIA. GODNA OPIEKA LUDZI W PODESZŁYM WIEKU" włącza się Królewskie Miasto Łęczyca. My również wspomożemy działania Fundacji. Na terenie miasta już z samego rana będzie kwestować ok. 140 wolontariuszy. Zapraszamy Was w południe, czyli punktualnie o godz. 12.00 na lodowisko na dziedzińcu zamkowym, gdzie razem utworzymy SERCE. Ustawmy się w kształcie wielkiego serca, a ten przepiękny widok uwiecznimy na zdjęciu wykonanym z wieży zamkowej. Bądźcie z nami tego dnia.

Sztab WOŚP w Łęczycy

więcej

1 2 3   ...   9 10 11 następna wszystkich aktualności: 159

Przedział czasowy