Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Najmłodsi wolontariusze 24 Finału WOŚP

W akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączyli się przedstawiciele wszystkich grup wiekowych mieszkańców naszego miasta. Do najmłodszych należały 4 letnie przedszkolaki z Przedszkola Nr 1 w Łęczycy. Dzieci pod opieką swoich przedszkolanek zebrały w sumie 259 zł 83gr. Jak widać napotkani mieszkańcy chętnie wrzucali drobne do puszek najmłodszych wolontariuszy. 

więcej

24. Łęczycki Finał WOŚP za nami

Pierwsze szacunkowe wyniki zbiórki wyglądają bardzo imponująco. Sztab WOŚP przy Urzędzie Miejskim w Łęczycy, dzięki ogromnej ofiarności mieszkańców Łęczycy i wspaniałych wolontariuszy, zebrał kwotę ok. 23 tys. zł. Łącznie z kwotą zebraną przez drugi sztab łęczycki - ok. 6 tys. zł, daje to sumę ok. 30 tys. zł w skali całego miasta. Śmiało można powiedzieć, że padł w tym roku łęczycki rekord. W imieniu Sztabu WOŚP działającym przy Urzędzie Miejskim w Łęczycy gorąco dziękujemy wszystkim Wolontariuszom za poświęcony czas w zbiórkę pieniędzy oraz wszystkim dyrektorom i kierownikom instytucji łęczyckich urzędów, zakładów i placówek oświatowych i darczyńców. 

więcej

Złote serduszko do wylicytowania

Darczyńca - sklep jubilerski NOCULA w Łęczycy, przekazał do Sztabu WOŚP przy Urzędzie Miejskim w Łęczycy złote serduszko (wisiorek) na licytację w ramach 24. Finału WOŚP. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej szczytnej, wspaniałej akcji. Już w niedzielę, w godz. 19.00-20.00 na dziedzińcu zamkowym w Łęczycy będziecie mogli zakupić piękny wisiorek, a tym samym zasilić konto Fundacji WOŚP, która w tym roku wraz z nami zbiera środki finansowe pod hasłem "PEDIATRIA. GODNA OPIEKA LUDZI W PODESZŁYM WIEKU".
więcej

Możesz wspomóc - weź udział w licytacji

Podczas 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie zabraknie licytacji. W godz. 19.00 - 20.00 na dziedzińcu zamkowym będzie można zakupić finałowe gadżety przekazane przez Jurka Owsiaka. Może chcielibyście mieć w swojej kolekcji koszulkę z logo 24. Finału, a tym samym wspomóc zaplanowane przez Fundację WOŚP zakupy sprzętu medycznego? Może nie posiadacie jeszcze prawa jazdy kat. B i potrzebujecie kursu, na którym zdobędziecie konieczną wiedzę i umiejętności, by uzyskać uprawnienia kierowcy? A może wybierzecie się we dwoje do Kina Górnik na seans filmowy? 

To tylko kilka z wielu propozycji, które pojawią się na licytacji. Zasilając konto Fundacji WOŚP, otrzymujecie nie tylko fajny "gadżet", ale stajecie się darczyńcą, zyskujecie uśmiech tych, którym pomagacie!
więcej

Pokaz pierwszej pomocy w ramach 24. Finału WOŚP

Wiedza, która życie ratuje!

Pomóż sobie, Pomóż innym!

Przyjdź!


Serdecznie zapraszamy na pokaz pierwszej pomocy, który przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy zrzeszeni w Szkolnym Kole PCK. Młodzież pokaże nam, jak zaopiekować się osobą, która uległa wypadkowi na lodowisku. 24. Finał WOŚP jest świetną okazją do tego, by uczyć się pomagania, ratowania zdrowia i życia. Bądźcie w niedzielę, 10 stycznia br., na dziedzińcu zamkowym o godz. 18.30, by zobaczyć, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy. Młodzież do pokazu przygotowywała się pod okiem opiekuna Szkolnego Koła PCK p. Anny Błaszczyk.
więcej

Łęczyckie SERCE dla WOŚP

Już w niedzielę, 10 stycznia 2016r., w całej Polsce będzie się odbywać zbiórka pieniędzy w ramach 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do akcji pod hasłem "PEDIATRIA. GODNA OPIEKA LUDZI W PODESZŁYM WIEKU" włącza się Królewskie Miasto Łęczyca. My również wspomożemy działania Fundacji. Na terenie miasta już z samego rana będzie kwestować ok. 140 wolontariuszy. Zapraszamy Was w południe, czyli punktualnie o godz. 12.00 na lodowisko na dziedzińcu zamkowym, gdzie razem utworzymy SERCE. Ustawmy się w kształcie wielkiego serca, a ten przepiękny widok uwiecznimy na zdjęciu wykonanym z wieży zamkowej. Bądźcie z nami tego dnia.

Sztab WOŚP w Łęczycy

więcej

wszystkich aktualności: 7