Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

W poniedziałek - 31 października br. Urząd Miejski będzie nieczynny

Informujemy, że w poniedziałek (31 października br.) Urząd Miejski w Łęczycy będzie nieczynny. Zarządzeniem Burmistrza Miasta Łęczyca został ustalony dniem wolnym od pracy w zamian za pracę w dniu 22 października.

więcej

Zmiany w możliwości parkowania pod cmentarzem w okresie Wszystkich Świętych

Uwaga! W dniach 26.10.2016 – 04.11.2016 na placu parkingowym utwardzonym (kostką brukową) znajdującym się przy cmentarzu w Łęczycy przy ul. Kaliskiej nie będzie możliwości parkowania od strony parkanu. Połowa tego parkingu będzie przeznaczona do handlu kwiatami i zniczami przez osoby posiadające rezerwację stanowiska sprzedaży. Połowa parkingu od strony ulicy Kaliskiej będzie przeznaczona do parkowania samochodów.
więcej

Monodram teatralny -Kazania ks. Piotra Skargi

8 listopada o godzinie 13.00 w Domu Kultury w Łęczycy wystawiony zostanie monodram teatralny w reżyserii i wykonaniu aktora teatralnego i filmowego Grzegorza Gieraka pod tytułem Kazania ks. Piotra Skargi. Kazania stanowią pomnikowe dzieło literatury polskiej epoki wczesnego baroku. Swoją sławę zawdzięczają poetom romantycznym (Adam Mickiewicz), którzy odkryli w nich prorocze treści, a „Żywoty świętych” autorstwa Piotra Skargi służyły wielu pokoleniom Polaków w XIX wieku jako książka do nauki czytania.
więcej

XVI Przegląd Uczniowskich Teatrzyków Językowych

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół poandgimnazjalnych do rywalizacji w ramach XVI Przeglądu Uczniowskich Teatrzyków Językowych, który odbędzie się 23 listopada w Domu Kultury w Łęczycy. Celem konkursu jest nauka języków obcych poprzez zabawę w teatr. Aby wystartować w przeglądzie wystarczy przygotować krótkie przedstawienie w jednym z wybranych języków: angielskim, niemieckim, francuskim lub rosyjskim i wysłać zgłoszenie do 12 listopada br. na adres Domu Kultury w Łęczycy, Al. Jana Pawła II 11.Szczegóły Przeglądu w Regulaminie:

http://www.dkleczyca.spinet.pl/teksty/jezykowe16.pdf
więcej

Łęczyca podczas wojny trzynastoletniej 1454 – 1466

3 listopada o godzinie 12.00 w sali artystycznej (I piętro) Zamku Królewskiego w Łęczycy znakomity historyk – mediewista prof. dr hab. Tadeusz Grabarczyk (Uniwersytet Łódzki) wygłosi wykład popularnonaukowy z okazji 550 rocznicy podpisania pokoju toruńskiego. Łęczyca w tym okresie stała się jak nigdy przedtem i nigdy potem ważnym punktem decyzyjnym w skali państwowej. Wykład przeznaczony dla wszystkich interesujących się historią nie tylko w znaczeniu ogólnym, ale przede wszystkim lokalnym. Poznamy kolejny powód do dumy z bycia Łęczycanami. Wykład pozostanie niewątpliwie na długo w pamięci zarówno młodzieży jak i dorosłych słuchaczy.

więcej

Domowy piec nie jest przeznaczony do spalania odpadów i śmieci

Palenie śmieci w przydomowych piecach to proceder, który nasila się szczególnie w sezonie grzewczym. Zdecydowanie pogarsza on jakość powietrza w naszym mieście i sprowadza niebezpieczeństwo zatrucia nie tylko na użytkownika instalacji, ale również na sąsiadów i osoby przebywające w sąsiedztwie nieruchomości. Przypominamy że Straż Miejska w Łęczycy może przeprowadzać kontrole dotyczące spalania odpadów w piecach grzewczych, na terenach prywatnych posesji oraz w firmach. Zgłoszenia w przypadku podejrzenia spalania odpadów można przekazywać do Straży Miejskiej pod nr tel. 247210336 oraz 510099252.
więcej

Urząd Miejski w Łęczycy będzie czynny w sobotę - 22 października br.

Informujemy, że w najbliższą sobotę, tj. 22 października Urząd Miejski w Łęczycy będzie czynny w godzinach 7.30-15.30, Straż Miejska w godz. 7.00-15.00, w zamian za dzień 31 października 2016 roku (poniedziałek), który Zarządzeniem Burmistrza Miasta Łęczyca został ustalony dniem wolnym od pracy.

więcej

Urząd Miejski w Łęczycy będzie czynny w sobotę, 22 października

Informujemy, że dzień 31 października 2016 roku (poniedziałek) jest dniem wolnym od pracy za pracę w dniu 22 października 2016 roku (sobota) w godzinach 7.30-15.30, Straż Miejska 7.00-15.00.
więcej

wszystkich aktualności: 8