Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Informacja o odbiorze śmieci z terenu miasta w styczniu 2016r.


Uprzejmie informujemy mieszkańców Łęczycy, że w roku 2016 świadczenie usług odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Miasto Łęczyca będzie realizowane przez Konsorcjum w składzie: Lider: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łęczycy Sp. z o.o., 99-100 Łęczyca, ul. Tumska 2; Partner: TONSMEIER Centrum Sp. z o.o. 99-300 Kutno, ul. Łąkoszyńska 127.Poniżej przedstawiamy wstępne harmonogramy odbioru śmieci w miesiącu styczniu 2016r.Wstępny harmonogram - PGKIM (pobierz plik)

Wstępny harmonogram - Tonsmeier (pobierz plik)

więcej

Konkurs na wsparcie realizacji zadań z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej

Burmistrz Miasta Łęczyca ogłasza otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tj. Dz.U. z 2014 r. poz. 1118, poz. 1146 z późn. zm.), na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Miasto Łęczyca w 2016 roku, z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.

Szczegółowe informacje zawiera niżej zamieszczone Zarządzenie Nr 120.167.2015 Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 31 grudnia 2015 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Miasto Łęczyca w 2016 roku z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej (proszę pobrać treść Zarządzenia).
więcej

UWAGA! W Wigilię Urząd Miejski nieczynny

Uprzejmie informujemy, że Urząd Miejski w Łęczycy w dniu 24 grudnia br. (czwartek) będzie nieczynny.

Za utrudnienia przepraszamy.

Podstawa prawna art. 130 § 1 i 2 ustawy Kodeksu Pracy (obniżenie wymiaru czasu pracy ze względu na święto 26.12.2015 r. przypadające w sobotę).
więcej

Pogoda pokrzyżowała plany uruchomienia lodowiska w Łęczycy

Zaplanowana na 23 grudnia INAUGURACJA LODOWISKA ZOSTAJE PRZEŁOŻONA. Decyzja ta została podjęta w związku z niekorzystną aurą. Skuteczne zamrożenie lodu uniemożliwia utrzymująca się zbyt wysoka temperatura powietrza oraz opady deszczu. O nowym terminie inauguracji poinformujemy w oddzielnym komunikacie.Problemy z mrożeniem lodu pogłębia brak zastosowania namiotu ochronnego, który zwykle towarzyszy tego typu obiektom. Obiekt miał być uruchomiony w systemie otwartym by korzystający z lodowiska mogli w pełni czerpać z uroków zamkowego otoczenia. I to właśnie z tego powodu jest on bardziej narażony na warunki pogodowe.
więcej

Spotkanie konsultacyjne w sprawie zwolnień z podatku dla lokalnych przedsiębiorców

W dniu 29 grudnia o godzinie 11.00 w Ratuszu Miejskim na pl. Kościuszki w Łęczycy odbędzie się spotkanie konsultacyjne w sprawie przygotowywanego programu zwolnień z lokalnych podatków dla rozwijających się łęczyckich firm lub podmiotów tworzących nowe miejsca pracy na terenie miasta. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych łęczyckich przedsiębiorców do udziału w tym spotkaniu. Będzie ono doskonałą okazją do wyrażenia opinii na temat projektu, a także do uzyskania odpowiedzi na związane z nim wątpliwości.
więcej

UWAGA! W Wigilię Urząd Miejski nieczynny

Uprzejmie informujemy, że Urząd Miejski w Łęczycy w dniu 24 grudnia br. (czwartek) będzie nieczynny.

Za utrudnienia przepraszamy.

Podstawa prawna art. 130 § 1 i 2 ustawy Kodeksu Pracy (obniżenie wymiaru czasu pracy ze względu na święto 26.12.2015 r. przypadające w sobotę).
więcej

Lodowisko z poślizgiem

Trwają prace związane z uruchomieniem lodowiska na dziedzińcu Królewskiego Zamku w Łęczycy. W miniony weekend przeprowadzono skomplikowaną operację przetransportowania agregatów chłodzących przez mury zamku. Po wstępnych testach, które odbywały się do niedzieli, wiadomo że po transporcie wszystkie urządzenia są sprawne. Wstępnie podawane były informacje, że obiekt będzie funkcjonował od 15.12.2015 r. Jeszcze w ubiegły piątek wykonawca zadania potwierdzał możliwość uruchomienia lodowiska w tym terminie. Niestety - warunki atmosferyczne, zwłaszcza deszcz i utrzymująca się znacznie powyżej zera temperatura (wg. prognoz na czwartek i piątek nawet ok 10 stopni) sprawiają, że pełną gotowość obiekt osiągnie dopiero pod koniec bieżącego tygodnia. O dokładnym terminie uroczystego otwarcia poinformujemy ze stosownym wyprzedzeniem. Już teraz wiadomo, że w dniu otwarcia wszyscy odwiedzający lodowisko na Zamku Królewskim w Łęczycy będą mogli skorzystać z jego atrakcji za darmo.
więcej

Przygotujmy szlachetną paczkę
Jest wtorek. W sobotę Finał. W rejonie Łęczyca i okolice zostały 4 rodziny, które nie mają Darczyńcy. Nie pozwólmy, aby zostały bez prezentu. Zasługują na to bardzo. Spośród kilkudziesięciu rodzin, to one między innymi zakwalifikowały się do projektu. Mają postawę odważnych ludzi. Walczą ze swoim nieszczęściem i nie poddają się. Dołóżmy wszelkich starań, by nie zapomnieć o Nich. Warto pomagać tym, którzy próbują sami sobie pomóc, ale nie dają rady. Prezent od Darczyńcy, to dla nich impuls do zmian, które rozpoczęli w swoim życiu, to uhonorowanie ich postawy walecznych ludzi, to uświadomienie im, że nie są sami. Darczyńca, jako Lider Społeczny może im pomóc uwierzyć, że są ludzie, którzy doceniają i podziwiają ich walkę o lepsze życie. Niech Łęczyca Wygra!!! Zaprośmy znajomych, sąsiadów, nauczycieli, przyjaciół, kolegów z pracy i wspólnie zróbmy prezent, dla wybranej Rodziny. Więcej informacji na stronie szlachetnapaczka.pl i pod numerem telefonu Urszula Wilczek: 518576931, 735958137.
więcej

wszystkich aktualności: 8