Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

1 kwietnia startuje program „Rodzina 500 +”

Od 1 kwietnia przyjmowane będą wnioski związane z programem „Rodzina 500 +”. Warto pamiętać, że ze złożeniem wniosku nie trzeba się spieszyć. Wszystkie osoby, które złożą wniosek w ciągu pierwszych 3 miesięcy czyli od 1 kwietnia do 1 lipca br. otrzymają pełne świadczenie za okres od początku funkcjonowania programu czyli od 01.04.2016r. Wypełnione wnioski przyjmowane będą w Kancelarii Urzędu Miejskiego przy ul. Konopnickiej 14 oraz w Ratuszu Miejskim na pl. Kościuszki. Należy pamiętać, że osobista wizyta wnioskodawcy w urzędzie nie jest konieczna. Wnioski będzie można wysłać również pocztą na adres Urzędu Miejskiego w Łęczycy - ul. M. Konopnickiej 14, 99-100 Łęczyca lub złożyć przez Internet za pomocą bankowości elektronicznej, platformy ZUS, portalu ePUAP oraz portalu Emp@tia.

więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne: silny wiatr!

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Silny wiatr/1

Obszar: województwo łódzkie

Ważność: od godz. 13:30 dnia 29.03.2016 do godz. 18:00 dnia 29.03.2016

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, z porywami do 80 km/h, z zachodu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Uwagi: Brak

PCZK w Łęczycy

J. Ożadowicz

więcej

Drodzy Łęczycanie

Nawet w Wielkim Tygodniu poprzedzającym Wielkanoc nie słabną bezpodstawne i bezsensowne ataki radnych miejskich. W ostatnim numerze poniedziałkowego tygodnika, mieszkańcom Łęczycy zaserwowano półtorastronicowy stek pomówień, nadinterpretacji i kłamstw. Bardzo za to przepraszam. Jako przedstawiciel samorządu i reprezentant mieszkańców podejmuję działania, informuję stosowne organy, ale mimo to ten spektakl nienawiści trwa w najlepsze.Drodzy radni, zwłaszcza wy, którzy dostaliście się do Rady Miejskiej z mojego komitetu.

Mógłbym na całą stronę wypisać powody, dla których tak mnie dziś nienawidzicie. Ale ograniczę się tylko do kliku. Część z was, zwłaszcza ci będący pod wpływem małżeństwa lokalnych przedsiębiorców, cynicznie działacie na szkodę miasta, chcąc kosztem jego rozwoju zmniejszyć moje szanse na reelekcję. W ten sposób chcecie zwiększyć swoją szansę w kolejnych wyborach.
więcej

Wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” w Łęczycy informuje, że posiada wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek: miejsce 1 rząd G, miejsce 3 rząd G. Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowisk mogą składać podania o przyznanie miejsc do dnia 30.03.2016 r. do godziny 10.00. W przypadku wpłynięcia więcej niż jednej oferty odbędzie się licytacja w/w stanowisk w dniu 30.03.2016 r. o godzinie 11.00. Zainteresowanych prosimy o składanie podań do budynku Urzędu Miasta pokój 51. Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 24 721 03 47.
więcej

Wnioski programu „Rodzina 500 plus” i specjalna infolinia już dostępne

Już około 800 osób odebrało wnioski związane z programem „Rodzina 500 plus”. Dostępne są one od poniedziałku w większości miejskich instytucji. Można je odebrać w Urzędzie Miejskim w Łęczycy przy ul. Konopnickiej 14; w budynku Ratusza Miejskiego na pl. Kościuszki 33; w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej ul. Ozorkowska 8 oraz w sekretariatach wszystkich miejskich przedszkoli, szkół podstawowych oraz w Gimnazjum im. Jana Pawła II. W tym tygodniu w Łęczycy uruchomiona została także specjalna infolinia. Pod numerem 024 721 03 48, godzinach pracy Urzędu Miejskiego, można uzyskać wszelkie informacje oraz odpowiedzi na pytania dotyczące programu „Rodzina 500 plus”.
więcej

Zmiana lokalizacji Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

Począwszy od 1 kwietnia br. ulega zmianie lokalizacja Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych . Nowa lokalizacja to Baza PGKiM w Łęczycy, ul. Tumska 2. Dni oraz godziny otwarcia placówki nie ulegają zmianie. PSZOK będzie czynny we wtorki i czwartki w godz. 1000 – 1300 oraz w soboty w godz. 1200 - 16 00. W Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych należy nieodpłatnie umieszczać odpady tzw. problemowe, czyli: przeterminowane leki i chemikalia, zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, odpady budowlane i rozbiórkowe oraz zużyte opony.
więcej

Uwaga na oszustów! Wniosek o świadczenie wychowawcze jest bezpłatny, za jego pobranie i złożenie nie ma opłat

W związku z powstającymi kolejnymi stronami internetowymi, na których można pobrać wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego informujemy, że strony te nie są związane z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Służą jedynie próbom wyłudzenia pieniędzy za pobranie wniosku. Ważne! Wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego jest darmowy. Jego wzór jest określony w rozporządzeniu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
więcej

Gdzie zgłosić awarię oświetlenia ulicznego

Konserwacją oświetlenia ulicznego na terenie Miasta Łęczyca zajmuje się firma ENERGA Oświetlenie Sp. z o.o. Wszelkie uwagi w zakresie jego funkcjonowania w tym nieprawidłowości i zgłoszenia awarii można kierować pod numerem telefonu 801-800-103 (czynny całodobowo). Awarie można zgłaszać również do bezpośrednio do Urzędu Miejskiego w Łęczycy pod nr telefonu 24 721 03 37 (w dni robocze w godzinach pracy urzędu). W zgłoszeniu prosimy podać lokalizację awarii tj. ulicę, nr nieruchomości oraz rodzaj awarii (tj. np. że nie świeci się jedna lub kilka lamp, lub lampa mruga).
więcej

Ruszyła rekrutacja do przedszkoli publicznych w Łęczycy

Liczba wolnych miejsc w przedszkolach publicznych w roku szkolnym 2016/2017:


PRZEDSZKOLE Nr 1 w Łęczycy przy ul. Zachodniej 17 – 25 MIEJSC


PRZEDSZKOLE Nr 2 w Łęczycy przy ul. Belwederskiej 23 – 25 MIEJSC

PRZEDSZKOLE Nr 4 w Łęczycy przy ul. Bitwy nad Bzurą 26A – 30 MIEJSC

więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne!

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Oblodzenie/1

Obszar: województwo łódzkie

Ważność: od godz. 22:00 dnia 01.03.2016 do godz. 08:00 dnia 02.03.2016

Przebieg: Prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C, przy gruncie od -3°C do 0°C.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 70%

Uwagi: Brak
więcej

wszystkich aktualności: 10