Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Dodatkowe oddziały w łęczyckich przedszkolach

Po przeprowadzeniu rekrutacji w placówkach przedszkolnych i informacji od dyrektorów przedszkoli prowadzonych przez Gminę Miasto Łęczyca wynika, że liczba miejsc w przedszkolach zapewnia możliwość korzystania z wychowania przedszkolnego, zamieszkałym na terenie miasta, zgłoszonym do rekrutacji wszystkim dzieciom 6 letnim, które nie podjęły nauki w szkole, wszystkim 5 latkom objętym obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym oraz dla 4 i 3 latków spełniających kryteria określone w ustawie o systemie oświaty, razem – 423 dzieci. Ze względu na duże zainteresowanie rodziców dzieci 3 letnich deklarujących potrzebę korzystania z opieki przedszkolnej – 43 dzieci nie przyjętych, Burmistrz Miasta Łęczyca podjął decyzję o uruchomieniu w roku szkolnym 2014/2015 dwu dodatkowych oddziałów w Przedszkolach Nr 1 i Nr 2.
więcej

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SZCZEPIEŃ

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy informuje, że w dniach 22–26 kwietnia 2014r. obchodzony będzie Europejski Tydzień Szczepień pod hasłem „Zaszczep w sobie chęć szczepienia”. Głównym celem przedsięwzięcia w 2014 roku jest podnoszenie świadomości potrzeby i prawa każdego dziecka do ochrony przed chorobami, którym można zapobiegać drogą szczepień ochronnych.
więcej

02 maja i 10 listopada 2014r. Urząd Miejski w Łęczycy będzie nieczynny

Informujemy, iż zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Miasta Łęczyca nr 120.46.2014R. z dnia 10 kwietnia 2014r. dni 02 maja i 10 listopada 2014r. Urząd Miejski w Łęczycy będzie nieczynny.Treść Zarządzenia (pobierz tutaj)

więcej

Burmistrz Miasta Łęczyca ogłasza I przetargi ustne nieograniczone


Załącznik do Zarządzenia Nr 120.48.2014

Burmistrza Miasta Łęczyca

z dnia 15.04.2014 r.


OGŁOSZENIE


Burmistrz Miasta Łęczyca ogłasza I przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż niżej wymienionych nieruchomości lokalowych i gruntowych położonych w Łęczycy. Przetargi odbędą się dnia 20 maja 2014 roku w Urzędzie Miejskim w Łęczycy przy ul. M. Konopnickiej 14 w sali konferencyjnej /parter/ - w godzinach:
więcej

16 kwietnia br. zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Uprzejmie informujemy mieszkańców Łęczycy, iż w dniu 16 kwietnia br. (środa) na terenie miasta przeprowadzona będzie zbiórka odpadów wielkogabarytowych (meble, tapczany, dywany itp.). Odpady należy wystawić przed posesję od godziny 6⁰⁰ .
więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Burze/1

Obszar: województwo łódzkie

Ważność: od godz. 16:00 dnia 08.04.2014 do godz. 21:00 dnia 08.04.2014

Przebieg: Przewiduje się wystąpienie burz, podczas których opady deszczu wyniosą od 15 mm do 25 mm, lokalnie do 30 mm, a wiatr osiągnie w porywach do 90 km/h.

Lokalnie możliwy grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%
więcej

Spotkania w Punkcie Pośrednictwa Pracy w Łęczycy


W kwietniu 2014r. w Punkcie Pośrednictwa Pracy w Łęczycy odbędą się grupowe spotkania na następujące tematy: 10 kwietnia - "Przedsiębiorczość - Twoja własna mała firma", 15 kwietnia - "Praktyki, staże, wolontariat - nowe doświadczenia zawodowe", 17 kwietnia - "Możliwości zatrudnienia na lokalnym i regionalnym rynku pracy", 24 kwietnia - "Internet niezbędnym narzędziem poszukiwania pracy". Spotkania będą odbywać się przy ul. Belwederskiej 38 w Łęczycy.
Szczegółowe informacje dotyczące tematów spotkań (pobierz tutaj).
więcej

Wolne stanowiska sprzedaży na okres Świąt Wielkanocnych 2014 na placu parkingowym

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” z siedzibą 99-100 Łęczyca ul. M. Konopnickiej 14 informuje, że posiada wolne stanowiska sprzedaży na okres Świąt Wielkanocnych 2014 na placu parkingowym (utwardzonym kostką brukową) znajdującym się przy cmentarzu w Łęczycy przy ul. Kaliskiej. Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowisk mogą składać podania o przyznanie miejsc do dnia 04.04.2014r do godziny 15.30/ Zainteresowanych prosimy o składanie podań do budynku Urzędu Miasta pokój 51.
więcej

Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu – 2 kwietnia 2014r.

Autyzm dziecięcy jest całościowym zaburzeniem rozwoju pojawiającym się przed 36 miesiącem życia dziecka. Spowodowany jest uszkodzeniem lub nieprawidłowym działaniem ośrodkowego układu nerwowego. Powstaje na bazie pewnych predyspozycji genetycznych, na które nakładają się w okresie prenatalnym, okołoporodowym lub jeszcze późniejszym różne czynniki środowiskowe – takie jak wirusy czy toksyny.

W ramach obchodów Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu w dniu 2 kwietnia br. na całym świecie przeprowadzona zostanie akcja ZAŚWIEĆ SIĘ NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU. Inicjatywa zapoczątkowana została przez amerykańską organizację Autism Speaks, a jej celem jest zwiększenie świadomości na temat autyzmu i problemów z jakimi spotykają się osoby z autyzmem.
więcej

wszystkich aktualności: 10