Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” z siedzibą 99-100 Łęczyca ul. M. Konopnickiej 14 informuje, że posiada wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek: miejsce 87 rząd B, miejsce 11 rząd D. Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowisk mogą składać podania o przyznanie miejsca do dnia 29.04.2015r. do godziny 10.00. W przypadku wpłynięcia więcej niż jednej oferty odbędzie się licytacja w/w stanowisk w dniu 29.04.2015r. o godzinie 11.00. Zainteresowanych prosimy o składanie podań do budynku Urzędu Miasta pokój 51.
więcej

Głosuję! To prosteBy uzyskać szczegółowe informacje, kliknij na obrazek
więcej

Sprostowanie

W związku z artykułem „Włodarz deklaruje, ale nie pomaga”, który ukazał się w Tygodniku „Reporter” (20 kwietnia 2015 roku) informujemy:

- Dwóch pracowników, przygotowując fontannę do pierwszego uruchomienia, z uwagi na przemoczone ubrania, zostało w porozumieniu z Zastępcą Burmistrza zwolnionych do domu około godziny 14, a więc godzinę przed końcem pracy.Zgodnie z wieloletnią tradycją panującą w Urzędzie Miejskim w Łęczycy (w tym w Jednostce Budżetowej Zieleń Miejska) panie w "Wielki Piątek" są zwalniane z pracy wcześniej. Związane jest to z przygotowaniami świątecznymi.- Zgodnie z Regulaminem Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych Jednostki Budżetowej Zieleń Miejska przyznane zostały świadczenia pieniężne z okazji Świąt Wielkanocnych. Świadczenia te przyznawane są zgodnie z tabelą dofinansowań i dopłat pracowników będącą załącznikiem nr 6 do w/w Regulaminu. Emeryci, zgodnie z par. 6 Regulaminu, jako byli pracownicy Jednostki Budżetowej Zieleń Miejska mogą również korzystać z takich świadczeń. Jak wiadomo świadczenia emerytalne są niższe od świadczeń pracowniczych, tak więc zgodnie z obowiązującą tabelą świadczona pomoc pieniężna emerytom jest proporcjonalnie wyższa.- Pomieszczenia socjalne będą remontowane sukcesywnie w ramach posiadanych środków finansowych i adekwatnie do potrzeb.
więcej

Komunikat Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

Łódzki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, iż na terenie województwa łódzkiego w okresie 30 kwietnia - 3 maja 2015r. zostanie przeprowadzona wiosenna akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Szczepienie obejmie cały teren województwa łódzkiego z wyłączeniem obszarów zabudowanych i akwenów wodnych. Zostanie wyłożonych 20 dawek szczepionki na 1 km². W okresie 3 tygodni od daty wyłożenia szczepionki należy ograniczyć przebywanie w kompleksach leśnych osób i zwierząt towarzyszących człowiekowi.Szczegółowe informacje znajdują się tutaj (pobierz)
więcej

***

Szanowni Państwo,

W nawiązaniu do artykułu, który ukazał się na portalu internetowym ele24.net „Bezczelność Biernata – Minister Sportu zignorował łęczycan" (18 kwietnia 2015 roku), dotyczącym zaplanowanej, a niedoszłej uroczystości wręczenia orderu nadanego przez Prezydenta RP mistrzowi karate Maciejowi Grubskiemu informujemy, iż z ogromnym zrozumieniem i współczuciem przyjęliśmy informację o problemach zdrowotnych Ministra Sportu i Turystyki – Pana Andrzeja Biernata. Cieszymy się, iż to właśnie Łęczyca została nominowana do uroczystości wręczenia Złotego Krzyża Zasługi Panu Maciejowi Grubskiemu – wybitnemu polskiemu karatece. Siły wyższe nie pozwoliły jednak na przyjazd Pana Ministra do Królewskiego Miasta Łęczyca. Panu Andrzejowi Biernatowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 14: przymrozki!


Nazwa biura: Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Zespół w Poznaniu


Zjawisko/Stopień zagrożenia: Przymrozki/1

Obszar: województwo łódzkie

Ważność: od godz. 02:00 dnia 18.04.2015 do godz. 07:30 dnia 18.04.2015

Przebieg: W godzinach nocnych i nad ranem na obszarze całego województwa wystąpią przymrozki. Prognozuje się spadek temperatury do -2°C, przy gruncie do -4°C.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

PCZK w Łęczycy

J. Ożadowicz

więcej

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Uprzejmie informujemy mieszkańców Łęczycy, iż w dniu 15 kwietnia br. (środa) na terenie miasta przeprowadzona będzie zbiórka odpadów wielkogabarytowych (meble, tapczany, dywany itp.). Odpady należy wystawić przed posesję od godziny 7⁰⁰.
więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 13: silny wiatr!


Nazwa biura: Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Zespół w Poznaniu


Zjawisko/Stopień zagrożenia: Silny wiatr/1

Obszar: województwo łódzkie

Ważność: od godz. 06:00 dnia 13.04.2015 do godz. 15:00 dnia 13.04.2015

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, z kierunków zachodnich.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%.
więcej

Wybory do izb rolniczych 2015

Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego informuje, że w dniu 25 listopada 2014r. Krajowa Rada Izb Rolniczych zarządziła uchwałą Nr 9/2014 termin wyborów do walnych zgromadzeń izb rolniczych na 31 maja 2015 roku. Terminarz wykonania poszczególnych czynności związanych z przeprowadzeniem wyborów do walnych zgromadzeń izb rolniczych oraz pozostałe informacje dostępne są na stronie internetowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego: http://izbarolnicza.lodz.pl/?p=4881.
więcej

Znaleziono psa!

Do łęczyckiego Schroniska trafił nowy Mieszkaniec. Pies wyglądem przypomina psa rasy kaukaz. Możliwe, że pies uciekł z domu. Właściciela prosimy o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Łęczycy pod numerem: 506-283-727.
więcej

wszystkich aktualności: 11