Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Ostrzeżenie meteorologiczne: burze z gradem

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Burze z gradem/1

Obszar: województwo łódzkie

Ważność: od 2017-06-29 13:00:00 do 2017-06-29 21:00:00

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad. Największa intensywność zjawisk na wschodzie województwa.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

Uwagi: Obowiązują:

Do godz.17:00 dnia 29.06.2017 OSTRZEŻENIE nr 28 na UPAŁ/1.PCZK w Łęczycy

Jacek Ożadowicz

więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne: upał

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Upał/1

Obszar: województwo łódzkie

Ważność: od godz.14:00 dnia 28.06.2017 do godz.17:00 dnia 29.06.2017

Przebieg: Prognozuje się temperaturę maksymalną w dzień od 29°C do 31°C.

Temperatura minimalna w nocy od 19°C do 21°C.

Uwagi: Brak.
PCZK w Łęczycy
więcej

Przypominamy o możliwości oddawania krwi w Łęczycy

Przypominamy, że Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa parkuje na ul. Kaliskiej 45 przed budynkiem Kina Górnik. Krew można oddawać w każdy piątek w godzinach od 8.00 do 11.30. Apelujemy do Państwa o oddawanie krwi. Okres wakacyjny jak co roku jest trudnym czasem dla potrzebujących i dla samych krwiodawców, gdyż jest to czas wzmożonego zapotrzebowania na składniki krwi i krwiopochodne.
więcej

Opłaty za usługi opiekuńcze i żywieniowe przyjmowane będą w kasie MOPS Łęczyca

Informujemy, że z dniem 1 lipca 2017 roku opłaty za usługi opiekuńcze i żywieniowe, przyjmowane będą w kasie MOPS Łęczyca ul. Ozorkowska 8. Kasa MOPS czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-12.00.

Wpłat można dokonać na rachunek bankowy 86 1240 2539 1111 0010 6102 1506
więcej

Punkt Informacji Urzędu Miejskiego już działa

Dzisiaj, 20 czerwca 2017 roku, został uruchomiony Punkt Informacji Urzędu Miejskiego w Łęczycy. Jest on zlokalizowany w holu na parterze budynku, po prawej stronie.

Punkt został utworzony w trosce o mieszkańców, w szczególności tych, którzy z różnych powodów mają trudności, by dostać się do pracowników merytorycznych Urzędu z uwagi na uwarunkowania architektoniczne budynku.

Zależy nam na tym, aby mieszkańcy mieli możliwość w jednym miejscu uzyskać informacje na temat procedur i sposobów załatwienia spraw lub stanu swojej sprawy bądź zostali właściwie skierowani.

Szczególne podziękowania kierujemy dla Pana Pawła Kurczewskiego - Radnego Miasta Łęczyca, który mocno zaangażował się w projekt powstania Punktu Informacji. 

więcej

16 czerwca br. Urząd Miejski nieczynny

Informujemy, iż w dniu 16 czerwca br. Urząd Miejski w Łęczycy będzie nieczynny. Przepraszamy za wszelkie z tym związane utrudnienia.

więcej

JTI Polska szuka pracowników

Szukasz pracy na dobrych warunkach? Chcesz zdobyć doświadczenie i pracować w międzynarodowej firmie? Spotkaj się z przedstawicielami JTI Polska i poznaj aktualne oferty pracy. Przyjdź i dowiedz się, co oferuje jeden z największych pracodawców w województwie łódzkim i sprawdź, czy czeka na Ciebie wymarzone stanowisko.

Spotkanie w Łęczycy odbędzie się 21 czerwca br. w godzinach 14.00 - 18.00 w budynku Urzędu Miejskiego.
więcej

Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego minimalizuje skutki ulewy na terenie Łęczycy

W związku z ulewnymi deszczami, które miały miejsce w nocy 6 czerwca informujemy, iż Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego przy Urzędzie Miejskim w Łęczycy wraz z Państwową Strażą Pożarną oraz Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego rozpoczął w trybie natychmiastowym działania mające na celu zminimalizowanie skutków ulewy i zabezpieczenie najbardziej zagrożonych terenów Łęczycy. W dniu wczorajszym pracownicy Jednostki Budżetowej "Zieleń Miejska" dostarczyli ok. 40 ton piasku i 200 sztuk worków przeciwpowodziowych na Podstrefę ŁSSE. Odpowiednie służby na bieżąco monitorują stan poziomu wody w łęczyckich zalewach oraz rzece Bzurze. Dodatkowo zostały wyznaczone całodobowe dyżury pracowników JBZM, którzy w każdej chwili będą wspomagać działania Straży Pożarnej.

W imieniu Burmistrza Miasta Łęczyca, zgodnie z udzielonymi upoważnieniami, decyzje w tym zakresie podejmuje Sekretarz Miasta Łęczyca - Pani Ewa Lewińska. Do koordynowania działań został wyznaczony Pan Krzysztof Urbański.

Jednocześnie przepraszamy Państwa za uciążliwości, spowodowane zdarzeniem losowym, jakim była ulewa.
więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne: burze z gradem

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Burze z gradem/1

Obszar: województwo łódzkie

Ważność: od 2017-06-06 14:00 do 2017-06-07 02:00

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%

Uwagi: Brak.PCZK w Łęczycy

Jacek Ożadowicz

więcej

Oświadczenie

Szanowni Państwo,

Najbliższa, zwołana w nadzwyczajnym trybie, sesja Rady Miejskiej jest w mojej ocenie próbą wprowadzenia jeszcze większego zamętu w Łęczycy, przez sugerowanie opinii publicznej nieprawidłowości lub zagrożeń, które nie mają miejsca. Kuriozalny i całkowicie bezpodstawny wniosek do Prezesa Rady Ministrów o wprowadzenie zarządu komisarycznego w mieście, który ma być koronnym punktem tego posiedzenia, godzi nie tylko w i tak już mocno nadwątloną powagę łęczyckiego organu uchwałodawczego, ale wystawia na śmieszność całe miasto.

Oświadczam, że wszystkie zadania nałożone na łęczycki samorząd miejski są realizowane w sposób niezagrożony. Wykonywany jest uchwalony przez Radę Miejską budżet, przystąpiliśmy do tegorocznych inwestycji, utrzymywany jest porządek w mieście, staramy się pozyskiwać kolejne środki unijne, bez zakłóceń pracują instytucje podległe miastu, w tym jednostki oświatowe i pomoc publiczna. Sprawy mieszkańców załatwiane są bez zbędnej zwłoki, a decyzje wydawane w terminie. W związku z tym sformułowanie użyte przez radnych, że w Łęczycy nie funkcjonuje organ wykonawczy jest zwykłym kłamstwem, obliczonym na wywołanie kolejnej sensacji.
więcej

W sobotę, 3 czerwca, będzie czynny Urząd Miejski w Łęczycy

Informujemy, iż 3 czerwca br. Urząd Miejski w Łęczycy będzie czynny w godz. 8.00-15.30, natomiast Straż Miejska będzie pracować w godz. 7.00-15.00, w zamian za dzień wolny w dniu 16 czerwca 2017r.
więcej

wszystkich aktualności: 11