Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Uczczenie 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

W związku z apelem Wojewody Łódzkiego będącym jednocześnie prośbą o godne uczczenie 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, Urząd Miejski w Łęczycy zawiadamia, że o godz. 17.00 dnia 1 sierpnia 2015r. na terenie Miasta zostaną uruchomione syreny alarmowe (modulowany dźwięk syren w okresie jednej minuty).
więcej

Gdzie należy kierować zgłoszenia awarii oświetlenia ulicznego?

Uprzejmie informujemy, iż konserwację oświetlenia ulicznego na terenie Miasta Łęczyca prowadzi:

ENERGA Oświetlenie Sp. z o.o.

Ul. Rzemieślnicza 17/19

81-855 SopotW związku z powyższym prosimy kierować zgłoszenia dotyczące nieprawidłowości w funkcjonowaniu oświetlenia do w/w Wykonawcy na czynny całodobowo nr telefonu 801-800-103.

W przypadku problemów ze zgłoszeniem awarii oświetlenia bezpośrednio Wykonawcy, w dni robocze w godzinach pracy urzędu należy dzwonić do Urzędu Miejskiego w Łęczycy pod nr telefonu 24 721 03 37. W zgłoszeniu należy podać lokalizację awarii tj. ulicę, nr nieruchomości oraz rodzaj awarii (tj. np. że nie świeci się jedna lub kilka lamp, lub lampa mruga).
więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 28: Burze


Nazwa biura: Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Zespół w Poznaniu 


Zjawisko/Stopień zagrożenia: Burze /1

Obszar: województwo łódzkie

Ważność: od godz. 22:00 dnia 22.07.2015 do godz. 08:00 dnia 23.07.2015

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 25 mm, porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie możliwe opady gradu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

PCZK w Łęczycy

J. Ożadowicz

więcej

Awaria prądu po nawałnicy usunięta

Uprzejmie zawiadamiamy, iż z informacji uzyskanych od firmy Energa Operator, awarie po nawałnicy, która miała miejsce wczoraj tj. 19/07 na terenie miasta, zostały usunięte. Jednocześnie informujemy, że mogą występować pojedyncze przypadki przerw w dostawie prądu, które będą sukcesywnie usuwane. W takich przypadkach prosimy o kontakt z firmą Energa Operator pod numerem telefonu 801 404 404.
więcej

Posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W dniu 20 lipca 2015r. o godz. 12.00 w Urzędzie Miejskim w Łęczycy odbyło się posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które otworzył Pan Krzysztof Lipiński - Burmistrz Miasta Łęczyca. W posiedzeniu uczestniczyli: Prezes i Z-ca Prezesa S.M. „Łęczycanka”, Prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, Przedstawiciele Komendanta Powiatowego Policji, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej, Dziekan Łęczycki, Z-ca Dyrektora JB „Zieleń Miejska, Kierownicy i Inspektorzy UM Łęczyca. Tematem spotkania była ocena stopnia przygotowania poszczególnych służb do prowadzenia akcji usuwania skutków nawałnic, które w dniu wczorajszym wyrządziły w mieście wiele szkód. W podsumowaniu posiedzenia sformułowano zadania do realizacji przez poszczególne jednostki odpowiedzialne za bezpieczeństwo i porządek na terenie miasta. 

więcej

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów

W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

Masz wątpliwości czy Twoje dziecko zażywa dopalacze? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości leczenia? Wiesz wszystko o negatywnych skutkach tych niebezpiecznych substancji? Masz informacje o miejscach, w których handluje się zakazanymi środkami? Jesteś uzależniony? Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało listę numerów telefonów pod którymi można szukać pomocy.

Numery telefonów i szczegółowe informacje znajdują się TUTAJ (proszę kliknąć tutaj)
więcej

Wyniki otwartego konkursu ofert na wsparcie zadań publicznych z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych

Burmistrz Miasta Łęczyca informuje, że w wyniku rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Miasto Łęczyca w 2015r. z zakresu organizacji wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży z elementami sportu, kultury fizycznej i rekreacji, jako warunków przeciwdziałania alkoholizmowi /Zarządzenie Nr 120.53.2015 Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 5 maja 2015r. w sprawie wyników otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Miasto Łęczyca w 2015 roku z zakresu organizacji wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży z elementami sportu, kultury fizycznej i rekreacji, jako warunków przeciwdziałania alkoholizmowi/ Komisja konkursowa dokonała wyboru ofert.Wyniki otwartego konkursu ofert (do pobrania tutaj)

więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 23: Burze z gradem


Nazwa biura: Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Zespół w Poznaniu


Zjawisko/Stopień zagrożenia: Burze z gradem/1

Obszar: województwo łódzkie

Ważność: od godz. 09:00 dnia 06.07.2015 do godz. 19:00 dnia 06.07.2015

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie około 30 mm, oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie opady gradu. Strefa burz będzie się przemieszczać z zachodu na wschód województwa.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

PCZK w Łęczycy

J. Ożadowicz

więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 22: Upał


Nazwa biura: Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Zespół w Poznaniu


Zjawisko/Stopień zagrożenia: Upał/2

Obszar: województwo łódzkie

Ważność: od godz. 12:00 dnia 04.07.2015 do godz. 20:00 dnia 08.07.2015

Przebieg: Prognozuje się temperaturę maksymalną od 31°C do 34°C, tylko 05.07.2015 i 06.07.2015 lokalnie do 36°C. Temperatura minimalna od 16°C do 19°C.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

PCZK w Łęczycy

J. Ożadowicz

więcej

wszystkich aktualności: 9