Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Kolejne unijne środki w Łęczycy - na budowę drogi na terenie Łęczyckiej PodstrefyProjekt jest współfinansowany przez Unię Europejską

z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Informujemy, że dziś została podpisana umowa o dofinansowanie dla projektu pn. „Budowa drogi dojazdowej na terenie ŁSSE w Łęczycy”. W Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi podpisy złożyli Zastępca Burmistrza Łęczycy – Wojciech Czaplij oraz Skarbnik Miasta - Anna Kochańska. Na budowę drogi na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej pozyskano 774 058,22 zł ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Całkowita wartość inwestycji wynosi 1 190 858,81 zł. 35% z tej kwoty poniesie Gmina Miasto Łęczyca. W ramach zadania w latach 2012-2013 zostanie opracowana koncepcja odwodnienia terenów inwestycyjnych oraz będzie zbudowana droga wewnętrzna o długości 306,78 m pełniąca funkcję drogi dojazdowej do działek inwestycyjnych na ŁSSE w Łęczycy. Droga będzie przedłużeniem istniejącej drogi wewnętrznej stanowiącej odgałęzienie ulicy Lotniczej. Projekt zrealizowany zostanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013, Osi Priorytetowej III. Gospodarka, innowacyjność, przedsiębiorczość, Działania III.4 Rozwój otoczenia biznesu.
więcej

"Moja wymarzona ekopracownia" w łęczyckich szkołach

Informujemy, że w Szkole Podstawowej Nr 3 i w Szkole Podstawowej Nr 4 w Łęczycy oraz w Gimnazjum im. Jana Pawła II realizowany jest program z dziedziny Edukacja Ekologiczna pn. „ Moja wymarzona ekopracownia”. W ramach tego projektu powstały trzy nowoczesne, pracownie biologiczne. W ramach wkładu własnego miasta i szkół wyremontowano sale lekcyjne: zainstalowano bieżącą wodę, zmodernizowano instalację elektryczną, pomalowano ściany. Z WOJEWÓDZKIEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA i GOSPODARKI WODNEJ w ŁODZI otrzymaliśmy dotację w wysokości 100 450 zł na zakup mebli, komputerów, rzutników, tablic multimedialnych, mikroskopów, preparatów do badań, filmów edukacyjnych.
więcej

Przebudowa parkingu na Placu Tadeusza Kościuszki

Informujemy, że w dniu 27.11.2012r. rozpoczną się roboty budowlane związane z przebudową nawierzchni parkingu na Placu Tadeusza Kościuszki. Parking będzie zamknięty dla użytkowników. Za utrudnienia przepraszamy.
więcej

Konkurs PO FIO – spotkanie w Łodzi

Zbliża się termin ogłoszenia konkursu w ramach PO FIO 2013. W związku z powyższym Centrum Służby Rodzinie w Łodzi oraz Departament Pożytku Publicznego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej serdecznie zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych na spotkanie z pracownikami Departamentu Pożytku Publicznego na temat zasad aplikowania o środki w tym konkursie. Podczas spotkania będzie także możliwość zgłoszenia wniosków i przekazania opinii na temat tworzonego PO FIO 2014-2020. Spotkanie odbędzie się w auli Centrum Służby Rodzinie w Łodzi, ul. Broniewskiego 1a w środę, 5 grudnia 2012 roku o godz. 11.00. Wstęp wolny. Zapraszamy.http://www.pozytek.gov.pl/Aktualnosci,454.html#4751
więcej

wszystkich aktualności: 4