Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Wieczór w Teatrze WielkimProjekt jest współfinansowany przez Unię Europejską

z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego


27 listopada br. odbył się kolejny spektakl zrealizowany w ramach „Łęczyckiej Jesieni Teatralnej”. Tym razem na deskach Domu Kultury w Łęczycy wystąpiła legendarna aktorka teatralna i filmowa – Anna Seniuk. Artystce towarzyszył jeden z najlepszych zespołów kameralnych w Polsce – „Opium String Quartet” (Agnieszka Marucha – I skrzypce, Anna Szalińska – II skrzypce, Magdalena Małecka-Wippich – altówka oraz Olga Łosakiewicz-Marcyniak – wiolonczela).
  więcej

"Monologi. Mickiewicz, Wyspiański, Norwid" w kościele OO. Bernardynów w ŁęczycyProjekt jest współfinansowany przez Unię Europejską

z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego


22 listopada w klasztorze OO. Bernardynów w Łęczycy, wystąpił jeden z najwybitniejszych aktorów teatralnych oraz scenicznych interpretatorów tekstów romantycznych, Jerzy Trela. Aktor, z towarzyszeniem jednego z najwybitniejszych pianistów młodego pokolenia, Michałem Białkiem, zaprezentował monodram, na który złożyły się najsłynniejsze monologi w polskiej literaturze romantycznej. Licznie przybyli widzowie zobaczyli m.in. Konrada z Wyzwolenia, Adolfa z III cz. Dziadów, a także usłyszeli Fortepian Szopena C.K. Norwida czy Wielką Improwizację Konrada z Dziadów, którą Jerzy Trela wygłaszał w słynnym spektaklu w reżyserii Konrada Swinarskiego w Starym Teatrze w Krakowie w 1973 roku.
  
więcej

Recital Katarzyny ŻakProjekt jest współfinansowany przez Unię Europejską

z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego


18 listopada o godzinie 17.00 w Sali widowiskowej Domu Kultury w Łęczycy odbył się recital muzyczny w wykonaniu Katarzyny Żak. W wykonaniu pani Katarzyny usłyszeliśmy piosenki , m.in. „Koza u rena” –Wojciecha Młynarski , „Okularnicy”, „Sztuczny miód”, „Szpetni czterdziestoletni ”z tekstem Agnieszki Osieckiej, Jana Jakuba Należytego „Czas młodości”, oraz piosenka z tekstem Mariana Hemara pt "Krzyżówka". Cześć piosenek była zabawna, część refleksyjna, ale wszystkie znakomicie zaśpiewane.Foto: MiPBP

więcej

A kaz tyz ta Polska, a kaz ta?Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską

z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego


11 listopada br. rozpoczęła się kolejna edycja „Łęczyckiej Jesieni Teatralnej”. Na deskach łęczyckiego Domu Kultury wystąpił Olgierd Łukaszewicz, wybitny aktor teatralny i filmowy. Mistrz słowa, który w roku 2013 odznaczony został Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla kultury narodowej zaprezentował monodram (według własnego scenariusza i reżyserii) „A kaz tyz ta Polska, a kaz ta?”. 

więcej

wszystkich aktualności: 9