Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Dni Kultury Staropolskiej - Koncert muzyki baroku


Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską

z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego22 czerwca 2014 roku w Klasztorze Ojców Bernardynów w Łęczycy odbył się, zrealizowany w ramach Dni Kultury Staropolskiej, koncert „Piękno muzyki baroku”. Przed łęczycką publicznością wystąpili: Justyna Skatulnik (skrzypce barokowe), Joanna Dzidowska (wiolonczela barokowa), Joanna Cyrulik (klawesyn) oraz Marek Nahajowski (flet prosty). Artyści, ubrani w stroje z epoki baroku, zaprezentowali utwory kompozytorów polskich (Adam Jarzębski, Marcin Mielczewski, Stanisław Sylwester Szarzyński) i z Polską związanych (Georg Philipp Telemann). 

więcej

XX Jubileuszowe Spotkania z Modą na Zamku


Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską

z Europejskiego Funduszu Rozwoju RegionalnegoWieczorne - pełne atrakcji, wspomnień i świętowania, jubileuszowe Spotkania z Modą na Zamku za nami. Chociaż pogoda tym razem nie rozpieszczała, łęczycka publiczność nie zawiodła i licznie wypełniła zamkowy dziedziniec. Wyjątkowa XX edycja imprezy zgromadziła równo 20 kolekcji konkursowych nieprofesjonalnych projektantów mody, którzy walczyli o główną nagrodę – Złoty Guzik Boruty. Nie były to jedyne pokazy ciekawych i oryginalnych strojów. Oprócz młodego pokolenia projektantów zaprezentowali się także doświadczeni i uznani profesjonaliści – Zygmunt Łukasiewicz, Ewa Nagórska, Beata Cholewa- Mazurowska i znana z programu Project Runway, poprzednia laureatka Spotkań z Modą – Natalia Ślizowska. Główną „pozamodową” atrakcją wieczoru był koncert Stanisława Soyki. 

więcej

***


Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską

z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

 


więcej

Dni Kultury Staropolskiej - Czarownica musi przyjść


Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską

z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego16 czerwca 2014 roku w budynku Starej Prochowni, znajdującym się na dziedzińcu łęczyckiego zamku, odbył się przepiękny spektakl „Czarownica musi przyjść”. Przed łęczycką publicznością wystąpiła Irena Jun – absolwentka PWST w Krakowie, wybitna aktorka teatralna, reżyserka i profesor Akademii Teatralnej w Warszawie. Pani Irenie, która jest również reżyserem spektaklu, towarzyszyła aktorka Maria Wieczorek, wykonująca również partie muzyczne. 

więcej

Dni Kultury Staropolskiej w Łęczycy - staropolskie życie codzienne i niecodzienne.


Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską

z Europejskiego Funduszu Rozwoju RegionalnegoW piątek, 13 czerwca, na dziedzińcu zamku w Łęczycy, odbyły się pokazy i warsztaty edukacyjne przygotowane przez Muzeum w Łęczycy, Bractwo Rycerskie Miasta Nowa Dęba, agencję „Amatum”, Łódzki Klub Kolekcjonerów oraz Stowarzyszenie Odtwórców Rzemiosł i Obyczajów Dawnych „Strzecha”. Działania te zostały zorganizowane w ramach odbywających się w Łęczycy Dni Kultury Staropolskiej. Zajęcia te przewidziane były głównie dla dzieci i młodzieży szkolnej, ale mogły wziąć w nich udział również osoby dorosłe pragnące poznać historię i obyczaje szlachty polskiej z okresu XVII wieku. 

więcej

Szlachcic Boruta zaprasza na "Jeden Dzień w Łęczycy"Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską

z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego


Serdecznie zapraszamy w każdą niedzielę, w miesiącach od czerwca do października, o godzinie 11.11 na "Jeden Dzień w Łęczycy ze Szlachcicem Borutą". Rozpoczynamy Paradą Rajców Miejskich przed Ratuszem. Paradę inauguruje hejnał miejski, następnie można obejrzeć inscenizację w wykonaniu Sekretarza, Skarbnika, Dowódcy Straży Miejskiej, Kata, Szlachcica Boruty.
więcej

Łęczyckie Biesiady Literackie - spotkanie z Barbarą Włodarczyk


Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską

z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego3 czerwca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Łęczyckie Biesiady Literackie". Na spotkaniu gościliśmy Barbarę Włodarczyk autorkę książki pt. „Nie ma jednej Rosji”, – dziennikarkę telewizyjną, byłą korespondentkę TVP w Rosji, kiedy to realizowała program o tym wielkim kraju, zatytułowany „Szerokie Tory". 


więcej

Szlachcic Boruta Dzieciom i Młodzieży


Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską

z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego1 czerwca 2014 roku odbyły się w Łęczycy obchody Dnia Dziecka z udziałem Szlachcica Boruty. Tego słonecznego dnia miasto należało tylko i wyłącznie do dzieci i młodzieży. Dla nich też organizatorzy czerwcowego święta przygotowali szereg atrakcji. Tegoroczna impreza rozpoczęła się punktualnie o godzinie 11.11 Paradą Rajców Miejskich. Z wieży ratusza odegrany został hejnał, a następnie przedstawiono Rajców Miejskich i ich funkcje. Następnie Burmistrz Miasta Łęczyca – Andrzej Olszewski przekazał dzieciom symboliczne klucze do naszego miasta. Od tej chwili Łęczyca oficjalnie należała już do dzieci. 

więcej

wszystkich aktualności: 11