Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Sylwester - pamiętaj, zabawa też musi być bezpieczna !

Już za kilka dni Sylwester jest to najhuczniejszy dzień w całym roku. Bawimy się i tańczymy oczekując na godzinę 24.00 o której zwyczajowo witamy Nowy Rok błyskami petard i fajerwerków. Przestrzegajmy poniższych zasad, aby Nowy Rok był szczęśliwy i nie rozpoczął się dla nas, ani dla naszych najbliższych nieszczęściem lub nawet tragedią. Poniżej podstawowe zasady bezpieczeństwa:
więcej

Nie bądź karpiem - Nie daj się złowić

Każdego roku przed świętami rośnie liczba kradzieży. W tym właśnie okresie złodzieje zbierają żniwo. Niestety dzieje się to za przyzwoleniem osób, które oddając się szaleństwu przedświątecznych zakupów tracą z oczu swoje torebki, saszetki, plecaki. Kradzieże kieszonkowe stają się coraz większą plagą na targowiskach oraz w dużych sklepach. Jak pokazuje życie w tych miejscach panuje duży tłok, który jest rajem dla złodziei. Warto więc zadbać o swój bagaż i patrzeć co dzieje się wokół nas.
więcej

Pies wrzucony do kontenera na odpady

W dniu 30.11.2011R w godzinach przedpołudniowych Straż Miejska przyjęła zgłoszenie o psie, który został wrzucony do kontenera na odpady stałe przy ulicy Żydowskiej 3/5. Po przybyciu na miejsce i wydobyciu przez strażników zwierzaka z dużego kontenera okazało się, że pies jest w stanie skrajnego wycieńczenia. Został przekazany do schroniska dla zwierząt przy ulicy Staromiejskiej. Mimo natychmiastowej pomocy weterynaryjnej nie udało się jednak uratować zaniedbanego czworonoga płci żeńskiej. Po przeprowadzonym badaniu lekarz stwierdził, iż suka niedawno musiała wydać na świat potomstwo. W/w sprawie zostaną przeprowadzone czynności wyjaśniające zmierzające do ustalenia sprawcy czynu zabronionego. 

info: Straż Miejska w Łęczycy

więcej

wszystkich aktualności: 3