Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

„Zamkowe ferie” zakończone

Pierwsze „Zamkowe ferie” już za nami. Drugi ich tydzień wypełniły spotkania, w czasie których uczestnicy mogli wykazać się swoimi zdolnościami manualnymi, pomysłowością i nieograniczoną fantazją. „Ludowy wtorek” był spotkaniem z tradycyjną wycinanką łęczycką. Okazało się, że wykonanie tej ozdoby zwykle nie sprawia kłopotów, jednakże zawsze trzeba liczyć się z pokonaniem niewielkich trudności. Feriowiczom udało się to znakomicie, dzięki czemu powstały przepiękne, wycinankowe dekoracje i zakładki do książek. 


więcej

„Zamkowe ferie” na półmetku

Zorganizowane po raz pierwszy w historii placówki „Zamkowe ferie”, minęły półmetek. Zainteresowane zajęciami okazało się tak duże, że już w godzinę po ogłoszeniu akcji Muzeum w Łęczycy miało komplet uczestników. W związku z tym zapadła decyzja o dwukrotnej ich realizacji w ciągu jednego dnia. Z planowanych trzech spotkań zrobiło się aż sześć, a w każdym z nich uczestniczyły grupy liczące ponad 20 osób. Muzealnicy gościli dzieci z Przedszkola nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy, zawitała również młodzież ze Szkoły Podstawowej w Leźnicy Małej, z zajęć korzystały również dzieci wraz z towarzyszącymi im rodzicami lub dziadkami.


więcej

Zamkowe ferieKliknij na obrazek, aby wyświetlić program
Muzeum w Łęczycy w okresie ferii zimowych (16-27.01.2017r.) zaprasza na bezpłatne zajęcia i warsztaty, nawiązujące do przeszłości i tradycji regionu łęczyckiego, organizowane w salach muzealnych i prowadzone przez pracowników merytorycznych. Zajęcia odbywać się będą we wtorki, środy i piątki w godzinach 10.00-12.00. Uczestniczyć w nich mogą nie tylko grupy szkolne, ale również osoby indywidualne – rodzice z dziećmi. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc (maksymalnie do 20 osób) prosimy o uprzednią rezerwację pod numerem telefonu: 24 721 25 43 lub 506 175 934. Zgłoszenia będą przyjmowane do 13 stycznia. Materiały na warsztaty plastyczne zapewnia Muzeum w Łęczycy.
więcej

"Śpieszmy do Betlejem" - wystawa muzealna

Zapraszamy do Muzeum w Łęczycy do obejrzenia specjalnej ekspozycji, przygotowanej w recepcyjnej sali zamkowej z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Zaprezentowano na niej wybrane szopki, pochodzące z liczącej ponad 40 eksponatów muzealnej kolekcji szopek łęczyckich. Są to prace naszych twórców ludowych: Henryka Adamczyka, Andrzeja Dębowskiego, Jana Rybczyńskiego, Zbigniewa Szczepańskiego i Andrzeja Wojtczaka, które wykonane zostały w latach 1978- 2005. Wystawę można oglądać do połowy stycznia 2017 r. w dniach i godzinach otwarcia Muzeum. Zapraszamy serdecznie.
więcej

wszystkich aktualności: 4