Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Najpiękniejsze utwory epoki baroku

23 października w kościele O.O. Bernardynów odbył się koncert Najpiękniejsze utwory epoki baroku. Przed licznie zebraną publicznością wystąpili: Anna Szoszkiewicz – sopran, Dariusz Czekalski – trąbka oraz Tomasz Mońko – organy. W programie koncertu znalazły się utwory m.in.: Jana Sebastiana Bacha (Preludium i Fuga D BWV 532), Georga Friedricha Haendla (Let the bright Seraphim z oratorium Samson), Henriego Seroki (Ave Maria), czy też Henry Purcella (Trumpet tune). Wszystkie utwory, brawurowo wykonywane przez artystów, nagradzane były przez widownię gromkimi brawami. Organizatorami niedzielnego koncertu byli: Urząd Miasta w Łęczycy, Muzeum w Łęczycy, Towarzystwo Miłośników Ziemi Łęczyckiej oraz Klasztor O.O. Bernardynów w Łęczycy.
więcej

Remont dachu Zamku w Łęczycy

Rozpoczęły się prace remontowo – budowlane na Zamku w Łęczycy, związane z remontem dachu Domu Nowego. Zakres prac obejmie: częściową wymianę więźby dachowej, łacenia połaci dachowej oraz pokrycia dachowego, wykonanie obróbek blacharskich oraz naprawę gzymsów podokapowych i komina.  Naprawa dachu pozwoli na zapewnienie bezpieczeństwa zarówno osobom odwiedzającym zamek jak i przebywających w nim pracowników, a także zgromadzonym w magazynach cennym zabytkom. 


więcej

Otwarcie wystawy w Muzeum w Łęczycy - "Pocztówki Łęczyckie"

W piątek, 07 października, odbyło się uroczyste otwarcie ywstawy czasowej pn. „POCZTÓWKI ŁĘCZYCKIE z lat 1901-1945 w zbiorach Muzeum w Łęczycy”. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Muzeum w Łęczycy, Sławomira Kupisza z Warszawy, Krzysztofa Polatowskiego z Łęczycy orazx Jarosława Przybylskiego z Łęczycy. Jej autorem jest Pan Tomasz Kucharczyk – adiunkt muzealny. Wystawę można oglądać do końca grudnia 2011r. Serdecznie zapraszamy. 

więcej

wszystkich aktualności: 4