Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Podsumowanie projektu „Z głowy pod palce - animacja łęczyckich tradycji pająkarskich”

W dniu 12 października br. o godz. 10.00 w Muzeum w Łęczycy odbyło się spotkanie podsumowujące projekt „Z głowy pod palce - animacja łęczyckich tradycji pająkarskich”. W sali artystycznej łęczyckiego muzeum zgromadzili się uczestnicy warsztatów pająkarskich. Obecna była także Pani Maria Lasota – twórczyni ludowa z Gołocic, która w trakcie warsztatów przekazywała dzieciom i młodzieży trudną sztukę wykonywania pająków. Na zakończenie projektu zaprezentowane zostały dzieła, które powstały podczas warsztatów.

 

 

więcej

Gra terenowa „Śladami różnych odcieni szarości łęczyckiego PRL-u”

W dniu 27 października 2017 roku odbędzie się, organizowana przez Muzeum w Łęczycy, gra terenowa „Śladami różnych odcieni szarości łęczyckiego PRL-u”. Projekt ma na celu m.in.: popularyzację wiedzy o okresie PRL-u oraz promowanie postaw patriotycznych i wzorców obywatelskich poprzez upowszechnianie wiedzy historycznej i znajomości polskiego dziedzictwa kulturowego.

więcej

„Z głowy pod palce - animacja łęczyckich tradycji pająkarskich”

Muzeum w Łęczycy rozpoczęło realizację projektu „Z głowy pod palce - animacja łęczyckich tradycji pająkarskich” przygotowanego w ramach "Współorganizacji Projektów Kulturalnych" w 2017 r. Przedsięwzięcie dofinansowane jest ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego. Celem projektu jest przypomnienie i ożywienie umiejętności wykonywania pająków, które były jednym z ważnych elementów tradycyjnego wystroju dawnych chat łęczyckich. Dekorowanie wnętrz, poprzez bibułowe i słomiane ozdoby (oprócz pająków także wycinanki, bukiety, girlandy, wianuszki) pozostawało charakterystyczne dla naszego regionu do 1914 r.

 

 

więcej

wszystkich aktualności: 3