Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Kazania ks. Piotra Skargi przejmujące i nadal aktualne

8 listopada na gościnnej scenie Domu Kultury w Łęczycy wystąpił Grzegorz Gierak, znakomity interpretator tekstów staropolskich, aktor teatralny i filmowy. Artysta zaprezentował monodram pt. „Kazania ks. Piotra Skargi”. Jego sugestywna, pełna ekspresji interpretacja trudnego tekstu kazań sprawiła że widzowie mogli przekonać się, iż utwory ks. Piotra Skargi mają cechy uniwersalne a ich wymowa jest aktualna do dziś. 

więcej

Młodzież poznawała fakty z przeszłości Łęczycy

Miłośnicy historii z królewską Łęczycą w tle mieli okazję w ostatni czwartek – 3 listopada wziąć udział w interesującym wykładzie znanego mediewisty, prof. dr hab. Tadeusza Grabarczyka z Uniwersytetu Łódzkiego. Była to okazja by zapoznać się z interesującym okresem funkcjonowania miasta przed 550 laty. Za sprawą wykładu słuchacze mogli wysłuchać w zamkowych komnatach interesujących faktów o randze i znaczeniu łęczyckiej siedziby królewskiej. 

więcej

Dziedzictwo chrztu – święci patroni

6 listopada br. o godzinie 19.15 w Kościele oo. Bernardynów w Łęczycy przy ul. Poznańskiej 18 A odbędzie się koncert pt. „Dziedzictwo chrztu – święci patroni” w wykonaniu zespołów „Jerycho” i „Bractwo Różanego Wianka”. Program koncertu opracował Bartosz Izbicki. Program imprezy ukazuje polski wkład w kulturę europejską zwłaszcza do zachodniej liturgii, muzyki i literatury. Wstęp wolny!
więcej

wszystkich aktualności: 3