Kolejne spotkanie w ramach cyklu „Podwieczorek z…” przed nami!

Nie lada gratka czeka na mieszkańców Łęczycy, którzy 13 listopada br. o godzinie 18.00 odwiedzą Dom Kultury. W sali widowiskowej odbędzie się „Podwieczorek z Arturem Barcisiem”, aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym.


Artur Barciś kojarzony jest przez dzieci z występów w programie „Okienko Pankracego”. Ogromną popularność przyniosła mu także rola w serialu telewizyjnym „Miodowe lata”, gdzie wcielił się w postać Tadeusza Norka.
więcej

XVII Powiatowy Przegląd Uczniowskich Teatrzyków Językowych

Dom Kultury w Łęczycy zaprasza do wzięcia udziału w XVII Powiatowym Przeglądzie Uczniowskich Teatrzyków Językowych, który odbędzie się 7 grudnia 2017 roku w sali widowiskowej Domu Kultury. Aby wystartować w przeglądzie wystarczy przygotować krótkie przedstawienie w jednym z wybranych języków: angielskim, niemieckim, francuskim lub rosyjskim i wysłać zgłoszenie do 1 grudnia br. na adres Domu Kultury w Łęczycy, Al. Jana Pawła II 11. W tym roku na widowni zasiądzie także młodzież z francuskiego miasta bliźniaczego Rillieux-la-Pape, która odwiedzi Łęczycę w ramach międzyszkolnej wymiany.

więcej

Zapraszamy na odczyt o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim

Towarzystwo Naukowe Płockie Oddział w Łęczycy, Dom Kultury w Łęczycy oraz Archiwum Państwowe w Płocku Oddział w Łęczycy zapraszają na odczyt Pani Marii Sęczkowskiej. Odczyt zostanie poświęcony poecie, powstańcowi – Krzysztofowi, Kamilowi Baczyńskiemu. Spotkanie odbędzie się w dniu 17 października 2017 roku o godz. 17.00 w Domu Kultury w Łęczycy.
więcej

Konkurs fotograficzny „Jesienne impresje”

Dom Kultury w Łęczycy organizuje konkurs fotograficzny „Jesienne impresje”, który jest adresowany do fotoamatorów z Łęczycy i okolic powyżej 14. roku życia. Celem konkursu i wystawy jest ukazanie w artystycznej, ciekawej formie autorskich wypowiedzi fotograficznych pokazujących atrybuty jesieni. Uczestnik może wykonać maksymalnie 4 zdjęcia w postaci barwnej w formacie 20 x 30 cm, które do 7 listopada br. należy dostarczyć do sekretariatu Domu Kultury. W dniu 14 listopada br. o godz. 18.00 w sali wystawowej Domu Kultury odbędzie się ogłoszenie wyników konkursu wraz z wystawą pokonkursową.
więcej

X Otwarty Konkurs Wokalny "Mikrofon dla Każdego"

Dom Kultury w Łęczycy zaprasza wszystkich chętnych, niezależnie od wieku, do udziału w otwartym przeglądzie wokalnym „Mikrofon dla Każdego”, który odbędzie się w dniu 10 listopada 2017 roku o godz. 10.00. Celem konkursu jest integracja osób uzdolnionych muzycznie, popularyzacja sztuki wokalnej oraz stworzenie możliwości prezentacji umiejętności wokalnych i konfrontacji z innymi uczestnikami.
więcej

III Regionalny Konkurs Interpretacji Muzycznej w Łęczycy WIRTUOZ 2017

Dom Kultury w Łęczycy i Towarzystwo Przyjaciół Miasta – Ogrodu Sokolniki organizują III Regionalny Konkurs Interpretacji Muzycznej WIRTUOZ 2017, który jest adresowany do zdolnych instrumentalistów prezentujących swoje umiejętności gry na wybranych instrumentach. Przesłuchania konkursowe odbędą się w dniu 4 listopada 2017 roku o godz. 16.00 w Domu Kultury w Łęczycy, Al. Jana Pawła II 11.
więcej

Wystawy w Domu Kultury

Dom Kultury w Łęczycy zaprasza do odwiedzania dwóch wystaw – RÓŻNE BARWY ŁĘCZYCKIEGO w architekturze, rzeźbie i stroju ludowym oraz MALARSTWO Ewy Słodzińskiej. Wernisaże wystaw odbyły się w sobotę 16 września 2017 roku w ramach imprezy „Łęczyca w Barwach Jesieni”. Wystawy będą czynne do końca października.

 

 

więcej

Zapraszamy na "Łęczycę w Barwach Jesieni"

Już w najbliższy weekend odbędzie się kolejna z cyklu impreza pn. „Łęczyca w Barwach Jesieni”. Do naszego miasta przyjadą twórcy ludowi z całej Polski. Zaprezentują wyroby z dziedziny rzeźby ludowej, hafciarstwa i wikliniarstwa. W sobotę nastąpi otwarcie wystaw, natomiast w niedzielę koncerty kapel ludowych i zespołów pieśni i tańca, występy zespołów tanecznych działających przy Domu Kultury w Łęczycy, warsztaty rękodzieła artystycznego, konkursy i zabawy dla mieszkańców Łęczycy oraz wiele innych atrakcji. Szczegóły na plakatach. ZAPRASZAMY!
 

więcej

"Łęczyca w Barwach Jesieni" już w najbliższy weekend


kliknij w powyższy obrazek, aby pobrać cały plakat
W dniach 16-17 września br. odbędzie się jedna z najważniejszych imprez kulturowych w województwie łódzkim – „Łęczyca w Barwach Jesieni”. W sobotę o godzinie 16.00, w Domu Kultury w Łęczycy, zostanie otwarta wystawa „RÓŻNE BARWY ŁĘCZYCKIEGO”, natomiast od godziny 17.00 będzie można podziwiać „MALARSTWO” Ewy Słodzińskiej.
więcej

Zajęcia w Domu Kultury w Łęczycy

Dom Kultury w Łęczycy zaprasza do udziału w zajęciach w roku szkolnym 2017/2018. Oferta placówki zawiera różnorakie zajęcia taneczne, gimnastyczne, muzyczne i plastyczne. Szczegóły znajdują się na plakatach. Zapraszamy!

 

 

więcej

Utrudnienia w ruchu

Dom Kultury w Łęczycy informuje, że z powodu organizacji imprezy ŁĘCZYCA W BARWACH JESIENI w dniu 17 września 2017 w godzinach 8.00-18.00 zostanie zamknięty dla ruchu kołowego odcinek Al. Jana Pawła II pomiędzy ulicami Kilińskiego i Kaliską. Za utrudnienia w ruchu przepraszamy.
więcej

Łęczyca w Barwach Jesieni 2017


kliknij w powyższy obrazek, aby pobrać cały plakat
W dniach 16-17 września br. odbędzie się jedna z najważniejszych imprez kulturowych w województwie łódzkim – „Łęczyca w Barwach Jesieni”. W sobotę o godzinie 16.00, w Domu Kultury w Łęczycy, zostanie otwarta wystawa „RÓŻNE BARWY ŁĘCZYCKIEGO”, natomiast od godziny 17.00 będzie można podziwiać „MALARSTWO” Ewy Słodzińskiej.
więcej

Trwa trzeci tydzień wakacyjnych spotkań w Domu Kultury

Od poniedziałku uczestnicy wakacyjnych spotkań w łęczyckim Domu Kultury poznają różne kultury świata. Pierwszego dnia zajęć dzieci podzieliły się na grupy, a następnie zmierzyły się z zadaniami dotyczącymi wielu kultur. Poprzez udział w warsztatach uczestnicy zajęć poznali muzykę, kuchnię, tradycje świąteczne i języki różnych państw. Na koniec spotkania dzieci rozbiły kolorowe piniaty wypełnione cukierkami. 

więcej

Rozpoczął się drugi tydzień wakacyjnych spotkań w Domu Kultury

W poniedziałek, 17 lipca br., rozpoczął się drugi tydzień wakacyjnych spotkań w łęczyckim Domu Kultury. Tym razem hasłem przewodnim jest POPKULTURA. Podczas poniedziałkowych zajęć dzieci bawiły się w TALENT SHOW. Różne grupy wiekowe zaprezentowały swoje talenty w wielu dziedzinach artystycznych. Jury, składające się z uczestników spotkania, bardzo wysoko oceniło występy młodych artystów. 

więcej

Pierwszy tydzień wakacyjnych spotkań w Domu Kultury za nami

W Domu Kultury odbywają się wakacyjne spotkania, podczas których dzieci i młodzież mogą odkryć różne oblicza kultury. Pierwszy tydzień spotkań przebiegł pod hasłem "Kultura fizyczna". Drugie spotkanie odbyło się w środę i miało charakter sportowej olimpiady. Dzieci podzieliły się na reprezentacje różnych państw i na łęczyckim stadionie zmierzyły swoje siły w różnych konkurencjach sprawnościowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale. W ramach trzeciego spotkania z serii "Kultura fizyczna" odbył się wyjazd na pływalnię WODNIK do Kutna. 

więcej

1 2 3   ...   15 16 17 następna wszystkich aktualności: 249

Przedział czasowy