Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Przegląd teatrzyków językowych

2 grudnia 2015 r. o godzinie 10.00 w Sali Widowiskowej Domu Kultury w Łęczycy odbędzie się XV Powiatowy Przegląd Uczniowskich Teatrzyków Językowych. Wezmą w nim udział uczniowie wszystkich poziomów szkół z terenu powiatu łęczyckiego. Celem imprezy jest pokazanie, że nauka języków może być również zabawą. Szkoły prezentują scenki w językach angielskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim, często własnego autorstwa. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 listopada. Informacje na stronie internetowej placówki oraz pod numerem tel.: 24 721 03 49 lub mailowo dkleczyca@spinet.pl.
więcej

Spotkanie autorskie „Psychodelia”

W najbliższy czwartek, 26 listopada 2015 r. o godzinie 18.00 w Sali wystawowej Domu kultury w Łęczycy rozpocznie się spotkanie autorskie z Agnieszką Dymecką pt. „Psychodelia”. Agnieszka Dymecka jest Łęczycanką. To autorka licznych opowiadań i historii oraz malarka tworząca głównie abstrakty. W jej pracach każdy zobaczyć może "coś" innego. Autorka opowiadań o dziwnej, surrealistycznej treści, w których nakreśla swój pogląd na otaczający świat. Pisze o sobie: "czasem stawiam kabałę z talii kart. Dotykiem swych rąk nadaję pozytywnej energii i uśmierzam ból na obolałe partie ludzkiego ciała. Reszta jest nieważna".
więcej

Recital w łęczyckim Domu Kultury

22 listopada br. o godz. 17.00 w Domu Kultury w Łęczycy odbędzie się recital muzyczny pt. „Zachodzi dzień”, w którym wystąpią łęczyccy muzycy. Na scenie zobaczyć będzie można wokalistkę Justynę Tomczyńską, która wykona utwory współpracującego z nią muzyka Jerzego Pawałowskiego. Piosenki w świetnych aranżacjach autora można "zaszufladkować" do muzycznych klimatów poetyckich.


więcej

Szkocja zagościła w łęczyckim Domu Kultury

W dniach 12-13 listopada w Domu Kultury w Łęczycy odbywają się warsztaty o Szkocji „SCOTLAND: CEILIDH, BAGPIPES AND MAN KILT" oraz warsztaty taneczne "CEILIDTH DANCING". Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać sie z ciekawą kulturą tego mało znanego kraju oraz nauczyć sie podstaw tańców szkockich. Warsztaty adresowane są do uczniów szkół,, słuchaczy UTW w Łęczycy i członkiń SKZŁ. Celem warsztatów jest poszerzenie wiedzy o Szkocji, nauka tańca i najważniejsze - integracja międzypokoleniowa. Zajęcia prowadzi będzie Donnie Nicolson - nauczyciel angielskiego, muzyk i aktor.
więcej

Konkurs „Wirtuoz 2015” za nami

7 listopada br. w sali widowiskowej Domu Kultury Łęczycy odbył się I Regionalny Konkurs Interpretacji Muzycznej. Konkurs miał na celu popularyzację wśród dzieci i młodzieży gry solowej na różnych instrumentach muzycznych oraz umożliwienie młodym muzykom prezentacji swoich osiągnięć artystycznych i porównanie ich z innymi instrumentalistami. W konkursie wzięło udział 18 uczestników podzielonych na 3 kategorie wiekowe. Poniżej informacja o laureatach. 

więcej

Warsztaty florystyczne w Domu Kultury

W najbliższy wtorek 3 listopada br. o godzinie 17.00 w Domu Kultury w Łęczycy odbędą się warsztaty florystyczne. Zajęcia organizowane są w ramach projektu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne i są finansowane przez Narodowe Centrum Kultury. Będzie to już drugie spotkanie miłośników sztuki układania kwiatów w łęczyckiej placówce. Na zajęciach warsztatowych prezentowane są podstawy i bardziej zaawansowane techniki. Warsztaty prowadzi Pani Alina Najmoła. Zapisy w sekretariacie Domu Kultury.
więcej

wszystkich aktualności: 6