Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Za nami Przegląd Kolęd i Pastorałek

W piątkowe popołudnie 18 grudnia podczas Przeglądu Kolęd i Pastorałek Dom Kultury w Łęczycy gościł 67 wykonawców - solistów i zespołów z centralnej Polski. Każdy kto odwiedził wtedy placówkę miał okazję wysłuchać utworów związanych z Bożonarodzeniowym okresem w tym wielu ciekawych interpretacji popularnych kolęd, mało znane pastorałki i pieśni o tematyce świątecznej. Zdaniem jury i słuchaczy poziom Przeglądu był bardzo wysoki. 

więcej

Świąteczny Kiermasz w Domu Kultury

20 grudnia (niedziela) w godzinach od 10.00 do 15.00 w Domu Kultury w Łęczycy odbędzie się Świąteczny Kiermasz Sztuki Ludowej i Rękodzieła Artystycznego. To niepowtarzalna okazja nabycia świątecznych prezentów i upominków, oryginalnych ozdób choinkowych, stroików, szopek i innych akcesoriów, związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Kiermasz ma już kilkuletnią tradycję. Biorą w nim udział wystawcy często z odległych zakątków kraju, a także nasi regionalni artyści ludowi. Zapraszamy!
więcej

V Przegląd Kolęd i Pastorałek

18 grudnia 2015 o godz. 14.30 w Domu Kultury w Łęczycy odbędzie się V Przegląd Kolęd i Pastorałek. W przeglądzie udział wezmą soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, chóry działające w szkołach, domach kultury, parafiach, stowarzyszeniach, a także osoby niezrzeszone. Głównym celem imprezy jest kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia i popularyzacja śpiewu.
więcej

Warsztaty i spektakle w ramach programu „Stop uzależnieniom”

W najbliższy piątek 11 grudnia w godzinach 10.00 i 12.00 w Domu Kultury w Łęczycy odbędzie się spektakl antyuzależnieniowy w wykonaniu znanych aktorów Teatru TM z Warszawy, Agnieszki Sitek i Tomasza Mędrzaka. Na półtoragodzinne przedstawienie z połączone z warsztatami organizatorzy zapraszają zarówno młodzież jak i osoby dorosłe. Warsztaty odbędą się w ramach programu „Stop uzależnieniom” zorganizowanego w odpowiedzi na aktualną sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się łatwo dostępnych środków odurzających (dopalaczy).
więcej

Za nami przegląd teatrzyków uczniowskich

9 grudnia w Domu Kultury w Łęczycy odbył się XV Powiatowy Przegląd Uczniowskich Teatrzyków Językowych. Zgromadzeni na Sali widzowie obejrzeli 11 występów w języku angielskim i niemieckim. Drugie miejsce w kategorii gimnazja i szkoły podstawowe zajęli uczniowie łęczyckiego Gimnazjum im. Jana Pawła II. Podczas przeglądu Publiczność miała przyjemność obejrzeć jedenaście przedstawień, świetnie zaaranżowanych i odegranych z ogromnym polotem sztuki aktorskiej. Inscenizacje zawierały wiele elementów humorystycznych, które świetnie bawiły surowe jury jak i zgromadzoną publiczność. 

więcej

V Przegląd Kolęd i Pastorałek

Jeszcze tylko do 10 grudnia przyjmowane będą zgłoszenia uczestników do V Przeglądu Kolęd i Pastorałek. W przeglądzie mogą wziąć udział soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, chóry działające w szkołach, domach kultury, parafiach, stowarzyszeniach, a także osoby niezrzeszone. Uczestnicy są zobowiązani do dostarczenia do sekretariatu Domu Kultury w Łęczycy karty zgłoszenia z wybranymi utworami. Głównym celem jest kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia i popularyzacja śpiewu. Konkurs odbędzie się 18 grudnia 2015 o godz. 14.30.
więcej

wszystkich aktualności: 6