Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Kiermasz bożonarodzeniowy w Domu Kultury

Po raz kolejny w łęczyckim Domu Kultury odbył się świąteczny kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego. Licznie przybyli twórcy zaprezentowali Łęczycanom ciekawe wytwory, związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Można było kupić bombki, zabawki, ozdoby choinkowe, obrusy, serwety, rzeźby i inne przedmioty artystyczne. Mieszkańcy chętnie uczestniczyli w kiermaszu i zakupili sporo proponowanych wytworów.
więcej

Koncert mikołajkowy na rzecz zwierzaków z łęczyckiego schroniska

W sobotnie popołudnie w Łęczyckim Domu Kultury odbył się Mikołajkowy Koncert na rzecz zwierząt. Dzięki działaczom Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oraz Burmistrzowi Miasta Łęczyca zorganizowano zbiórkę charytatywną na rzecz psiaków przebywających w łęczyckim schronisku. Tę szlachetną akcję uświetniły dwie solistki, które zaprezentowały swoje możliwości wokalne na scenie DK. Na wstępie wiązankę refleksyjnych utworów przedstawiła Ania Szadkowska – młoda artystka pochodząca z Łęczycy, o fantastycznych możliwościach głosowych. 

więcej

Przegląd Kolęd i Pastorałek w łęczyckim Domu Kultury

Już jutro o godz. 11.00 w łęczyckim Domu Kultury rozpocznie się Przegląd Kolęd i Pastorałek pn. "Hej w Dzień Narodzenia". Uczestnicy wystąpią w kilku kategoriach wiekowych i zaprezentują po dwa utwory. Zgodnie z regulaminem konkursu promowane będą kolędy i pastorałki dawne oraz mało znane.

6 stycznia 2017r. w Kościele pw. Św. Andrzeja Apostoła nastąpi wręczenie nagród i Koncert Laureatów. Serdecznie zapraszamy.
więcej

Zapraszamy na bożonarodzeniowy kiermasz

Serdecznie zapraszamy do łęczyckiego Domu Kultury na kiermasz świąteczny. Spotkanie z twórcami ludowymi, którzy prezentują wytwory rękodzieła związane ze świętami Bożego Narodzenia odbędzie się w najbliższą niedzielę w godz. 10.00-15.00. Podczas kiermaszu będzie można kupić drobne upominki, serwety, ozdoby choinkowe, kartki świąteczne i biżuterię.

więcej

Zmagania młodych aktorów w ramach Konfrontacji Artystycznych

9 grudnia 2016 r. odbyły się Powiatowe Konfrontacje Artystyczne Szkół. Wzięło w nich udział sześć placówek z terenu miasta i powiatu - SP Piątek, SP Witonia, SP Siedlec i SP nr 3 w Łęczycy oraz Gimnazjum w Topoli Królewskiej i dwie ekipy z ZS im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy. Poziom przedstawień był wyrównany. Zmagania młodych aktorów oceniało Jury, w skład którego weszli przedstawiciele poszczególnych szkół. Po burzliwych obradach jury wydało werdykt. 

więcej

Wyniki II Regionalnego Konkursu Interpretacji Muzycznej WIRTUOZ 2016

Już po raz drugi w łęczyckim Domu Kultury odbył się Regionalny Konkurs Interpretacji Muzycznej WIRTUOZ 2016. W Konkursie wzięło udział 47 osób, m.in. z Łodzi, Zgierza, Kutna, Gąbina i Łęczycy. Uczestnicy grali na przeróżnych instrumentach, a publiczność mogła również zobaczyć i posłuchać krótkiego koncertu na harfie. Konkurs uświetnił recital światowej sławy skrzypaczki japońskiej, Satomi Yasutaniya. Konkurs odbył się pod Patronatem Burmistrza Miasta. 


więcej

Świąteczna fabryka dla najmłodszych

Zbliżające się Święta widać prawie wszędzie wokół nas. W sobotę, 9 grudnia 2016r. w łęczyckim Domu Kultury  najmłodsi mieszkańcy naszego miasta uczestniczyli  w mikołajkowych warsztatach pn. "Świąteczna fabryka". W trakcie zajęć dzieci własnoręcznie upiekły świąteczne pierniczki, które w pocie czoła lukrowały i ozdabiały. Wykonały prezenty dla najbliższych - piękne lampiony, ramki na zdjęcia, a także ozdoby choinkowe. Trzy godziny zabawy minęły bardzo szybko. Efekty pracy można podziwiać w fotogalerii. 

więcej

Rusza Świąteczna Fabryka w Domu Kultury

10 grudnia br. od godziny 11.00 w Domu Kultury w Łęczycy odbędą się Mikołajkowe Warsztaty pod hasłem Świąteczna Fabryka. Już po raz drugi mali mieszkańcy Łęczycy będą mogli pod okiem instruktorów przygotować ozdoby choinkowe, drobne upominki dla bliskich oraz własnoręcznie upiec i ozdobić pyszne pierniczki, które będą przysmakiem na wigilijnym stole. Wstęp wolny. Zapraszamy!
więcej

wszystkich aktualności: 8