Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Kiermasz wielkanocny w DK

W przedświąteczną niedzielę 24 października gościliśmy twórców ludowych z naszego regionu, którzy prezentowali wyroby związane ze świętami Wielkiej Nocy na kolejnym Świątecznym Kiermaszu Sztuki Ludowej i Rękodzieła Artystycznego. Mieszkańcy miasta mieli okazje urozmaicić wygląd świątecznego stołu, nabyć kraszanki i pisanki, rzeźby, wypieki i wiele innych produktów sztuki ludowej. 

Tekst i foto: DK w Łęczycy

więcej

Premiery 2013 - popisy uczestników zajęć

W sobotnie popołudnie 23 marca Dom Kultury w Łęczycy zaprosił mieszkańców Łęczycy na PREMIERY 2013, czyli popisy uczestników zajęć tanecznych i wokalnych, uczęszczających do placówki. Zainteresowanie było tak duże, że popisy musiały być wykonane dwukrotnie. Na scenie zaprezentowały się zespoły taneczne KIE w dwóch układach - "Nasz tygrysi świat" i "Nasze i wasze problemy", MAŁE KIE zatańczyło układ "I-go września", DZIECIĘCA GRUPA BALETOWA, złożona z najmłodszych uczestniczek 4,5 i 6-latek z wdziękiem popisała się w numerze "Motyle", natomiast ZESPÓŁ FOLKLORYSTYCZNY ŁĘCZYCANIE wystąpił w widowisku tanecznym o Nocy Świętojańskiej. Wszystkie występujące zespoły taneczne ćwiczą w DK pod kierunkiem Pani Kasi Korzeniewskiej-Killo. Wystąpiły również uczestniczki zajęć wokalnych - Patrycja Olczak, Inez Olczak, Justyna Bagdzińska, Ola Chrzanowska, Wiktoria Jabłońska, którymi opiekuje się instruktor Darek Kuś. Zarówno rodzice występujących, jak i cały Dom Kultury byli dumni z tak zdolnych uczestników zajęć. 

Tekst i foto: DK w Łęczycy

więcej

Jam Session w Domu Kultury

Wspaniały koncert dali muzycy jazzowi, którzy zjechali się do Łęczycy na jubileusz 80 urodzin znanego polskiego grafika, Henryka Płóciennika. Uczestnicy wysłuchali wielu wspaniałych improwizacji. Koncert trwał ponad dwie godziny. Miłośnicy jazzu mieli niepowtarzalną okazję wysłuchania na żywo takich muzyków, jak: saksofonista Mariusz FAZI Mielczarek czy znany pianista Wojciech Konikiewicz.


więcej

wszystkich aktualności: 3