Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Za nami spotkanie z Izabelą Trojanowską

21 marca łęczyccy fani Izabeli Trojanowskiej, znanej aktorki i piosenkarki, mieli niepowtarzalną okazję spotkania "na żywo" swojej idolki. Tego dnia sala widowiskowa Domu Kultury w Łęczycy wypełniona była pełna po brzegi. Spotkanie prowadził znany prezenter i redaktor TVP, pan Leszek Bonar. Pani Iza w ciekawy sposób opowiadała o sobie i swojej twórczości, przeplatając rozmowę swoimi piosenkami. Również publiczność nie pozostała bierna i zadawała pytania aktorce. Po koncercie przyszedł czas na autografy. 

więcej

Mocno hałaśliwe powitanie Wiosny

Chociaż piątek 18 marca nie był kalendarzowym pierwszym dniem wiosny, to organizatorzy akcji „Mocno hałaśliwe powitanie Wiosny” postanowili "przyśpieszyć" wypędzanie zimy i pożegnać ją właśnie tego dnia. Ranek przywitał uczestników słońcem, ale już około godziny 10 zerwał się silny wiatr i nagonił bure chmury. Na skwerze przed Domem Kultury spotkały się grupy dzieciaków ze wszystkich łęczyckich przedszkoli i szkół podstawowych. Kolorowe przebrania, wspaniałe kukły Marzanny, wesołe okrzyki i piosenki oraz hałaśliwe instrumenty towarzyszyły imprezie przez cały czas jej trwania. 

więcej

Kolejne Łęczyckie Mistrzostwa Ortografii za nami

17 marca br. na sali widowiskowej Domu Kultury w Łęczycy stanęły w szranki najtęższe pióra z terenu miasta i powiatu. W sumie udział wzięło 71 uczestników, reprezentantów, różnych grup społecznych miasta Łęczycy, podzielonych na następujące kategorie: samorządowcy, służby mundurowe, nauczyciele, uczniowie szkół ponadpodstawowych, instytucje, ochotnicy i nową kategorię - juniorzy. Nad prawidłowym przebiegiem Dyktanda czuwał ekspert, polonista, mgr Henryk Stokwiszewski, który również wybrał tekst dyktanda. 

więcej

„Mocno Hałaśliwe Wypędzanie Zimy”

18 marca br. o godzinie 10.00 rozpocznie się impreza organizowana pod hasłem „Mocno Hałaśliwe Wypędzanie Zimy”. Podczas organizowanej przez Dom Kultury w Łęczycy imprezy odbędzie się konkurs na najpiękniejszą marzannę, hałaśliwy pochód w centrum miasta a ostatecznie spalenie kukieł połączone z pokazem gaszenia pożaru i sprzętu gaśniczego w wykonaniu strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy.
więcej

wszystkich aktualności: 4