Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Rękodzielnicze warsztaty wielkanocne w Domu Kultury

7 kwietnia 2017 roku w godzinach 16.30-18.30 w pracowni plastycznej Domu Kultury w Łęczycy (II piętro) odbędą się Rękodzielnicze Warsztaty Wielkanocne, które są skierowane do osób dorosłych. Uczestnicy spotkania pod okiem instruktorów będą wykonywać pisanki, kraszanki i palmy wielkanocne. Będzie to wspaniała okazja do spotkania się z tradycją, a także do kreatywnego spędzenia czasu. Koszt warsztatów wynosi 10 zł. Zapisy i wpłaty w sekretariacie DK do 5 kwietnia br. Więcej informacji pod nr telefonu 24 721-03-49.
więcej

PREMIERY 2017

W dniach 25-26 marca 2017 roku odbyły się Premiery, czyli coroczna impreza organizowana przez Dom Kultury w Łęczycy, podczas której uczestnicy kół zainteresowań działających przy placówce prezentują swoje liczne umiejętności. W sobotę w nowej hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 wystąpiły wszystkie zespoły i grupy taneczne prowadzone przez Panie: Grażynę Wiśniewską i Katarzynę Korzeniewską-Killo. Były to: Zespół Latino Dance, Taneczna Akademia Brzdąca, Zespół Tańca Nowoczesnego KIE i MAŁE KIE, Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny ŁĘCZYCANIE i Zespół Folklorystyczny ŁĘCZYCANIE oraz Dziecięca Grupa Baletowa. Na występy artystów licznie przybyli ich rodzice, znajomi i koledzy, którzy nagradzali tancerzy gromkimi brawami. 

więcej

Zapraszamy na kiermasz wielkanocny

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi Dom Kultury w Łęczycy zaprasza na Kiermasz Świąteczny sztuki i rękodzieła artystycznego, który odbędzie się 2 kwietnia br. w godzinach 10.00-15.00. Na kiermaszu będzie można nabyć pisanki, kraszanki, koronki, rzeźby, kartki świąteczne oraz baranki.
więcej

Mocno hałaśliwe wypędzanie zimy

Dzisiaj o godz. 10 na skwerze przy al. Jana Pawła II odbyło się „Mocno hałaśliwe wypędzanie zimy”, którego organizatorem jest Dom Kultury w Łęczycy. W akcji udział wzięły dzieci z łęczyckich przedszkoli nr 1, nr 2 i nr 4 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy. Każda placówka przygotowała piękną Marzannę oraz krótki występ - wierszyk, pokaz taneczny czy piosenkę tematycznie związaną z imprezą. Następnie ustawiono Marzanny na skwerze, po czym delegacje grup z pomocą strażaków z KP PSP Łęczyca potraktowały kukły dużą dawką wody. Potem nadszedł czas na najważniejszy punkt imprezy. Dzieci, głośno krzycząc i hałasując grzechotkami oraz piszczałkami, wygoniły zimę z miasta. Na zakończenie mali uczestnicy otrzymali od organizatorów akcji dyplomy i upominki. 

więcej

IX Łęczyckie Mistrzostwa Ortografii za nami

W dyktandzie wzięło udział 65 uczestników z całego Powiatu Łęczyckiego. Tegoroczny Mistrz to Pani Halina Andrzejczak, reprezentująca ZS im. J. Grodzkiej w Łęczycy w kategorii Nauczyciele, została ona także Znawcą Ortografii w swojej kategorii. Pozostali Znawcy to: Uczniowie Szkół Ponadpodstawowych - Ewelina Biniewicz I LO w Łęczycy, Juniorzy - Weronika Działek SP Nr 3 w Łęczycy, Ochotnicy - Dariusz Kupisz, Samorządowcy - Katarzyna Głodek UG Łęczyca, Instytucje - Jadwiga Urysiak Łęczycki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok. 

więcej

wszystkich aktualności: 5