Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Jan Kopka gościem spotkania "Osobowości"

30 kwietnia 2017 roku o godzinie 15.00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Łęczycy odbędzie się spotkanie z cyklu „Osobowości”, którego bohaterem będzie Jan Kopka. Gość spotkania to niezwykle ciekawa i barwna postać związana z naszym regionem. Mieszkaniec Chorek w gminie Grabów jest emerytowanym strażakiem, pszczelarzem, gawędziarzem oraz kolekcjonerem. Posiada ogromny zbiór różnych eksponatów, których gromadzenie rozpoczął już w szkole podstawowej. W swojej kolekcji ma m.in.: obrazy, rzeźby, proporczyki, aparaty telefoniczne i hełmy.
więcej

Wkrótce Turniej Wiedzy o Kulturze


Dom Kultury w Łęczycy zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w IX Powiatowym Turnieju Wiedzy o Kulturze „Z kulturą na Ty”, który odbędzie się 29 maja 2017 roku o godzinie 10.00 w sali widowiskowej DK w Łęczycy. Każdą placówkę może reprezentować 3-osobowa grupa uczniów. Uczestnicy turnieju zmierzą się z pytaniami dotyczącymi m.in.: savoire-vivre, czyli kultury zachowania się, a także kultury języka i świata. Ponadto pojawi się konkurencja wymagająca wykonania utworu muzycznego z własnym wokalem i akompaniamentem. Szkoły mogą zgłosić swoje drużyny osobiście do sekretariatu DK w Łęczycy: Al. Jana Pawła II 11, telefonicznie bądź faxem pod numerem telefonu 024 721 03 49 lub mailem dkleczyca@dkleczyca.pl. Termin zgłoszeń upływa 19 maja 2017 roku. Regulamin i karta zgłoszeń na stronie internetowej www.dkleczyca.pl.
więcej

Zapraszamy do udziału w Konkursie Tanecznym "Mój jest ten kawałek podłogi"

Dom Kultury w Łęczycy zaprasza na IX Otwarty Konkurs Taneczny „Mój jest ten kawałek podłogi”, który odbędzie się 6 maja 2017 roku o godz. 11.00 w hali sportowej przy Gimnazjum w Łęczycy. W konkursie przewidziane są dwie kategorie: solista oraz duet, zespół lub formacja taneczna, przy czym każda kategoria dzieli się na trzy grupy wiekowe: do 11 lat, od 12 do 15 lat i od 16 lat. Chęć udziału w konkursie należy zgłosić do 13 kwietnia br. Karty zgłoszenia i regulamin do pobrania w sekretariacie DK oraz na stronie www.dkleczyca.pl.
więcej

wszystkich aktualności: 3