Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

"Z Kulturą na Ty" - Turniej wiedzy o kulturze

Dom Kultury w Łęczycy z okazji Dnia Działacza Kultury, który przypada 29 maja, po raz siódmy organizuje Powiatowy Turniej Wiedzy o Kulturze „Z kulturą na ty”. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W tym roku odbędzie się on 28 maja 2015 roku, o godzinie 10.00 na sali widowiskowej Domu Kultury w Łęczycy. Naszą intencją, jak co roku jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na różne sposoby postrzegania hasła „kultura”, na to jak różne mogą być jej formy i aspekty. Konkurs spełni także rolę diagnozującą – wykaże, na ile młodzież jest przygotowana do uczestnictwa w życiu kulturalnym i czy posiada niezbędną wiedzę, która pozwalałaby na swobodne w nim poruszanie się.
więcej

Dzieci i młodzież sprawdzają swoją wiedzę na temat regionu

W środę o 8.30 odbędzie się IV Turniej Wiedzy o Regionie. Przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu. W tegorocznej imprezie bierze udział siedem szkół z terenu miasta i powiatu. Uczestnicy wezmą udział w grze terenowej, a następnie przystąpią do testu, sprawdzającego ich wiedzę na temat regionu. Pierwszym zadaniem wszystkich drużyn było przygotowanie krótkiego spotu filmowego na temat ciekawego miejsca, znajdującego się w ich najbliższej okolicy. Najlepsze drużyny otrzymają nagrody.
więcej

Dofinansowanie na działania kulturalne!
Dom Kultury w Łęczycy wziął udział w projekcie Dyrektora Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "DOM KULTURY+ Inicjatywy lokalne". Projekt składa się z dwóch części - pierwsza to przeprowadzenie ankiety wśród mieszkańców (już za nami), druga - nastawiona na współpracę z mieszkańcami, którzy maja pomysły na działania kulturalne i chcieliby je zrealizować.

Do konkursu może przystąpić każdy pełnoletni mieszkaniec naszego miasta (osoby niepełnoletnie muszą mieć pełnoletniego opiekuna), grupy nieformalne i organizacje pozarządowe. Oczekujemy na ciekawe propozycje wydarzeń artystycznych, imprez rekreacyjnych czy integracyjnych, koncertów - krótko mówiąc wszelkie przejawy inicjatyw lokalnych. Na realizację pomysłu można zdobyć nawet 8 tysięcy złotych! Należy tylko pobrać formularz wniosku ze strony DK, wypełnić go i dostarczyć do Domu Kultury w Łęczycy. Pracownicy DK zapewniają daleko idącą pomoc przy wypełnianiu wniosku i realizacji go w praktyce. Zapraszamy do wzięcia udziału. Pamiętajcie - liczą się Wasze pomysły, my pomożemy w ich realizacji.

Regulamin i wniosek do pobrania ze strony www.dkleczyca.spinet.pl
więcej

wszystkich aktualności: 3