Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Wystawa "Nowoczesność z tradycją"

Niezwykle ciekawą wystawę otwarto w sobotę 21 maja 2016 w Domu Kultury w Łęczycy. Organizatorzy postanowili połączyć tradycyjną rzeźbę ludową z nowoczesną grafiką, malarstwem i biżuterią. Ten niecodzienny konglomerat okazał się strzałem w dziesiątką - wystawa bardzo podobała się publiczności, która to sobotnie popołudnie zdecydowała się spędzić na wernisażu. 

więcej

Premiery 2016 – za nami druga część

W piątek 20 maja 2016 w łęczyckim Domu Kultury odbyła się druga część Premier 2016 - imprezy prezentującej osiągnięcia i umiejętności uczestników kół zainteresowań placówki. Tym razem wystąpili aktorzy Teatru Wizji i Ruchu, wokaliści i instrumentaliści, a także uczestnicy koła plastycznego. Teatrzyk przedstawił „Bajkę o mądrej królewnie i smoku z Twardej Góry”, która bardzo podobała się zgromadzonej publiczności. 

więcej

Nutki Złotej Jesieni

14 maja br. w Domu Kultury w Łęczycy odbył się konkurs pn.: Nutki Złotej Jesieni. Na scenie łęczyckiego ośrodka spotkali się seniorzy - soliści, kapele, zespoły i kabarety. Konkurs trwał kilka godzin, a wykonawcy stworzyli miłą i niezapomnianą atmosferę. Jury przyznało następujące nagrody: 

więcej

Startuje Turniej Wiedzy o Regionie

Już w najbliższą środę, 11 maja, 7 szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu łęczyckiego rozpocznie swoje zmagania w tegorocznym Turnieju Wiedzy o Regionie. Za nami ocena prac pierwszego etapu - prezentacji dotyczących ciekawostek przyrodniczych regionu. Od środy dwa kolejne etapy (terenowy i wiedzowy). Życzymy powodzenia!
więcej

Przegląd piosenki ŻACZEK 2016

W piątek 6 maja 2016 Dom Kultury w Łęczycy rozbrzmiewał kolorowymi dźwiękami piosenek. XXII Powiatowy Międzyszkolny Przegląd Piosenki ŻACZEK 2016 zgromadził na scenie dwudziestu uczestników - solistów i zespołów (łącznie 83 uczestników) z terenu całego powiatu i miasta. Zmagania wokalistów oceniało jury w składzie - Pani Małgorzata Tejchman, Pani Joanna Ceperling, Pan Grzegorz Klimczak i Pan Janusz Jankowski. 

więcej

XX Powiatowy Międzyszkolny Przegląd Piosenki ŻACZEK 2016

6 maja br. o godzinie 9.00 w Sali widowiskowej Domu Kultury w Łęczycy rozpocznie się XX Powiatowy Międzyszkolny Przegląd Piosenki ŻACZEK 2016. Przegląd ma już długą, ponad dwudziestoletnią tradycję. Adresowany jest do szkół wszystkich poziomów z terenu powiatu łęczyckiego. Od lat cieszy się dużym zainteresowaniem uczestników. W tym roku do udziału zgłosiło się 19 solistów i zespołów wokalnych. Wstęp wolny.więcej

wszystkich aktualności: 6