Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Akcja Lato 2011

Dom Kultury w Łęczycy organizuje dla dzieci zajęcia wakacyjne pod hasłem "Akcja Lato 2011". W Akcji bierze udział 65 dzieci w wieku 6-14 lat. Dzieci dotychczas uczestniczyły w spotkaniu z funkcjonariuszami Straży Miejskiej na temat asertywności, zagrozeń nałogami i niebezpiecznych sytuacji podczas wakacji. Odkopały tzw. "kapsułę czasu", zakopaną na dziedzińcu Zamku, w której znajdowały sie zdjęcia z ubiegłorocznych wakacji i listy dzieci, pisane do siebie samych. Dom Kultury zorganizował również wycieczkę do prehistorycznej osady w Goślubiu, dzieci wzięły udział w zabawach sprawnościowych w łęczyckim parku. Uczestnicy Akcji bawili się w szkołę przetrwania w lesie w Borku, gdzie m.in. budowali szałas, proste meble obozowe, uczyli się określać strony świata. 

więcej

I Międzynarodowy Plener Malarski

W dniach od 25 czerwca do 1 lipca br. w Łęczycy odbywał się I Międzynarodowy Plener Malarski pn. „Łęczyckie pejzaże”, zorganizowany przez Dom Kultury w Łęczycy. 24 profesjonalistów z Polski, Czech i Ukrainy poznawało nasze miasto i uwieczniało na płótnie jego najpiękniejsze miejsca. Podczas kilku dni powstało wiele prac, prezentujących łeczyckie zabytki. W sobotę, 2 lipca w DK w Łęczycy miał miejsce wernisaż wystawy dzieł, które zostały namalowane przez artystów w trakcie pleneru. Na wernisażu był obecny Burmistrz Łęczycy – Andrzej Olszewski. Urząd Miejski jest jednym ze sponsorów tego pleneru. 

więcej

Pokaz Animacji Filmowych

W piątek, 1 lipca br., na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Łęczycy Dom Kultury w ramach Ogólnpolskiego Festiwalu BorutaFest zorganizował Wieczorny Pokaz Animacji Flimowych studentów Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.
więcej

wszystkich aktualności: 3