Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Przegląd Teatrzyków Językowych

23 listopada br. o godzinie 10.00 w Sali widowiskowej Domu Kultury w Łęczycy rozpocznie się XVI Przegląd Uczniowskich Teatrzyków Językowych. Podczas przeglądu uczestnicy prezentują różnego rodzaju scenki dramatyczne, wykonywane w obcych językach. Impreza ma na celu doskonalenie umiejętności językowych uczestników oraz integrację dzieci i młodzieży z terenu powiatu łęczyckiego. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 listopada.

Więcej informacji oraz Regulamin i karta zgłoszenia na stronie Domu Kultury: http://www.dkleczyca.spinet.pl/teksty/jezykowe16.pdf
więcej

Zapraszamy na Łęczycę w Barwach Jesieni

W najbliższą niedzielę - 18 września br. rozpocznie się kolejna z cyklu impreza pn. „Łęczyca w Barwach Jesieni". To wydarzenie o przeszło 30 letniej tradycji stało doskonałą okazją do prezentacji dorobku artystycznego twórców ludowych z regionu łęczyckiego. Impreza ma charakter jarmarku ludowego. Na licznych stoiskach i straganach prezentowana będzie sztuka ludowa i rękodzieło artystyczne. Wszystkiemu towarzyszyć będzie ludowa muzyka. Na jarmark zjeżdżają się twórcy ludowi z całej Polski, prezentując wyroby z dziedziny rzeźby ludowej, hafciarstwa, wikliniarstwa, ceramik i innych. Imprezie towarzyszą występy teatrów ulicznych, koncerty kapel ludowych i zespołów pieśni i tańca, koncerty profesjonalnych zespołów folkowych, wernisaże wystaw rzeźby i malarstwa, pokazy rzemiosł ludowych. Podczas jarmarku dla publiczności organizowane są ciekawe i zabawne konkursy, pokazy potraw regionalnych i inne atrakcje.

Szczegóły na plakatach - ZAPRASZAMY
 

 

więcej

wszystkich aktualności: 2