Andrzejki w bibliotece

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy serdecznie zaprasza chętne dzieci od 8 do 12 roku życia na Andrzejki, które odbędą się 29.11.2017r. w godzinach 16°°-18°°. W programie: wróżby andrzejkowe, konkursy z nagrodami i słodka niespodzianka. Zapisy przyjmowane są do 24.11.2017r. w bibliotece przy ul. Zachodniej 19 lub pod nr tel. 24 3881188. Serdecznie zapraszamy!
więcej

Pierwsza wizyta w bibliotece

W dniach 03 i 07 listopada 2017 r. Filia Nr 4 gościła uczniów klas I ze Szkoły Podstawowej Nr 4 na lekcji bibliotecznej „Duszek Książkouszek – czyli pierwsza wizyta w bibliotece”. Podczas spotkania dzieci poznały znaczenie słów: biblioteka, czytelnia, magazyn książek. Z zaciekawieniem oglądały książki i czasopisma przeznaczone dla najmłodszych czytelników oraz opowiadały jak należy o nie dbać żeby służyły czytelnikom jak najdłużej. Dzieci dowiedziały się, że w bibliotece, za regałami z książkami żyje Duszek Książkouszek, który bardzo lubi książki. Zadaniem dzieci było odszukanie Duszka. Na pamiątkę pierwszej wizyty w bibliotece uczniowie otrzymali zakładki do książek.
więcej

Wycieczka po Chinach z Markiem Pindralem

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z podróżnikiem MARKIEM PINDRALEM. Spotkanie odbędzie się 16 listopada 2017r. o godzinie 17.00 w siedzibie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej przy ul. M. Konopnickiej 11a.


„Chiny od góry do dołu”, a może raczej „Chiny od podszewki”, to opowieści z dwuletniego pobytu w Państwie Środka. Nie, nie podróży z plecakiem i przewodnikiem „Lonely Planet”, ale właśnie pobytu, ponieważ Marek Pindral pojechał tam, aby uczyć angielskiego na uniwersytecie w Chengdu.
więcej

„Wszyscy jesteśmy programistami!” – warsztaty w bibliotece

Oddział dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy przyłączył się do akcji „Europejski Tydzień Kodowania!”. Tegoroczna edycja trwała od 7 do 22 października i odbywała się pod hasłem „Wpadnij i zachwyć się programowaniem!”. W związku z tym w dniach 17-20 października 2017r. do biblioteki zaproszono uczniów klas trzecich ze Szkoły Podstawowej Nr 3 z Łęczycy na zajęcia pt. „Wszyscy jesteśmy programistami”.

 

 


 

 

więcej

Kodowanie w bibliotece

W dniu 27 października 2017 r. do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy zapraszamy dzieci i młodzież na „Kodowanie” z pomocą programu Kodu Game Lab. Zajęcia odbędą się w godzinach 15.00-17.00. Celem spotkania jest zainteresowanie młodych osób nauką programowania i pokazaniem, że jest to nie tylko przyszłościowa umiejętność, ale też źródło świetnej zabawy. Zapraszamy wszystkich chętnych.
więcej

Wszyscy jesteśmy Programistami

Dnia 20 października 2017 r. Filia Nr 4 gościła uczniów klasy II ze Szkoły Podstawowej Nr 4 na warsztatach „Wszyscy jesteśmy Programistami” zorganizowanymi w ramach akcji „Europejski Tydzień Kodowania”. Celem zajęć było wprowadzenie uczniów do nauki programowania na przykładzie czynności z życia codziennego. Uczniowie uczyli się kodowania poprzez tworzenie przepisu na zaparzenie herbaty czy przygotowanie kanapki. Poznali czym jest programowanie bez użycia komputera!

 

 

więcej

Konkurs na „Najaktywniejszego Czytelnika Biblioteki Dziecięcej”

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy – Oddział dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Zachodniej 19 zaprasza wszystkie chętne dzieci do wzięcia udziału w III edycji konkursu na „Najaktywniejszego Czytelnika Biblioteki Dziecięcej” roku szkolnego 2017/2018. Aktywność czytelnicza uczestników konkursu będzie mierzona liczbą wypożyczonych książek. Konkurs trwa w okresie od 2 października br. do 30 maja 2018 r.
więcej

Zapraszamy dzieci i młodzież na rozgrywki gier planszowych

W dniu 20 października 2017 r. do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy zapraszamy dzieci i młodzież na rozgrywki gier planszowych. Gry będą się toczyć w godzinach 15.00-17.00. Zapraszamy wszystkich chętnych.
więcej

IV edycja kursu komputerowego dla dorosłych

Od 3 października 2017 roku ruszyła IV edycja kursu komputerowego dla dorosłych. Program kursu na poziomie podstawowym obejmuje obsługę komputera, podstawę pracy w systemie Windows, obsługę edytora tekstu, korzystanie z Internetu oraz poczty elektronicznej. W pierwszych spotkaniach wzięło udział 10 osób.


 

 

więcej

Warsztaty geograficzne "Wielcy Odkrywcy" w bibliotece

12 października 2017 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyła niezwykła lekcja geografii inna niż wszystkie. Uczniowie klas VII zadawali sobie pytania - co to znaczy odkryć? Jak czuli się miejscowi ludzie, gdy nagle ich kraj należał np. do Hiszpanii? Po co odkrywano bieguny i czy Amundsen był dobrym kolegą?


 

 

więcej

Spotkanie podróżnicze - "Na Jedwabnym Szlaku"

12 października 2017 r. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy zorganizowała dla swoich czytelników i przyjaciół biblioteki spotkanie podróżnicze „Na Jedwabnym Szlaku”. Tematem przewodnim była herbata i książka „Tysiąc szklanek herbaty” Roberta „Robb” Maciąga – podróżnika, pedagoga, autora książek podróżniczych.

 

 

więcej

Warsztaty chińskie w bibliotece

W bardzo dalekim wschodzie leży kraj, który od Polski różni się niemal wszystkim. Naturą, smakami i oczywiście ludźmi. Ich językiem, wierzeniami i kulturą. 12 października 2017 r. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy zaprosiła dzieci klas IV-VI Szkół Podstawowych na „Warsztaty Chińskie”.


 

 

więcej

"Tysiąc szklanek herbaty - spotkania na jedwabnym szlaku"

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy zaprasza na spotkanie podróżnicze pt. "Tysiąc szklanek herbaty - spotkania na jedwabnym szlaku", które odbędzie się 12 października 2017r. o godz. 17.00 w Czytelni Biblioteki przy ul. M. Konopnickiej 11a. Spotkanie poprowadzą Agnieszka i Robert Maciąg.
więcej

Głośne czytanie w łęczyckim przedszkolu

4 października 2017 roku Pani bibliotekarka z Filii Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy odwiedziła dzieci 6-letnie w Przedszkolu Zgromadzenia Sióstr Urszulanek SJK. Celem odwiedzin było głośne czytanie dzieciom książki o przygodach Kubusia Puchatka i jego przyjaciołach pt. „Dzielny Prosiaczek”.
 
więcej

Spotkanie z podróżniczką Renatą Koper

28 września br. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się spotkanie z Panią Renatą Koper. Jest ona podróżniczką, fotografką, zwolenniczką odpowiedzialnego podróżowania, założycielką i właścicielką Soul Travel. Na spotkaniu z pasją opowiadała o spotkaniu z Indianami Wixáritari, o ich wierzeniach i kulturze. Są oni jedną z najlepiej zachowanych kultur rdzennych na świecie.


 

 

więcej

1 2 3   ...   34 35 36 następna wszystkich aktualności: 540

Przedział czasowy