Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Polska Cyfrowa Równych Szans

W Łęczycy ruszyła realizacja ogólnopolskiego programu Polska Cyfrowa Równych Szans realizowanego przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” i wspieranego przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, W ramach tegoż programu wolontariusze zwani Latarnikami uczą osoby z generacji 50+ jak korzystać z Internetu? Nazwa zapewne wzięła się stąd, że jak latarnie oświetlały drogi błądzącym statkom morskim, tak obecnie latarnicy wskazują drogę osobom wykluczonym ze świata cyfrowego. 

Tekst i foto: MiPBP

więcej

Wystawa w 150 rocznicę wybuchu powstania styczniowego

Dla upamiętnienia 150 rocznicy wybuchu powstania styczniowego w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece w Łęczycy otwarta została wystawa poświęcona temu wydarzeniu. Składają się na nią dzieła literackie i historyczne o tematyce powstaniowej, albumy z reprodukcjami obrazów Grottgera i Gierymskiego, oraz wiele informacji o powstaniu zaczerpniętych z publikacji książkowych i prasy. Wiele z nich dotyczy walk powstańczych na ziemi łęczyckiej. Oryginalną pamiątką z powstania jest szabla z tamtego okresu, wypożyczona ze zbiorów osoby prywatnej mieszkającej w powiecie łęczyckim. 

Tekst i foto: MiPBP

więcej

Spotkanie z podróżniczką - Zofią Suską

W czwartek 10 stycznia 2012 roku o godz. 17.00 w MiPBP w Łęczycy odbyło się spotkanie z podróżniczką Zofią Suską zatytułowane „Etiopia atrakcyjna”. Dziennikarka i podróżniczka opowiadała o historii Etiopii, o kulturze i życiu codziennym plemion etiopskich. Opowieść ilustrowana była reportażem filmowym z podróży po Etiopii. Pani Zofia przywiozła kilka pamiątek z podróży, wyroby rękodzielnicze i przedmioty codziennego użytku. Dla każdego uczestnika przygotowana została torebka przyprawy etiopskiej zwana „berbere”. Dodatkową atrakcją była degustacja oryginalnej kawy etiopskiej i owoców z tamtego regionu. Rozmowom przy pysznej kawie nie było końca. 

Tekst i foto: MiPBP

więcej

"Etiopia atrakcyjna" - spotkanie z podróżniczką

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy PTTK "Ziemi Łęczyckiej" Oddział w Łęczycy zapraszają na spotkanie z ZOFIĄ SUSKĄ, które odbędzie się 10 stycznia 2013 roku o godz. 17.00 w MIPBP w Łęczycy przy ul. M. Konopnickiej 11a.
więcej

„Ciekawe miejsca – Ciekawi ludzie – Nowe smaki”

Z radością informujemy, iż nasza Biblioteka uczestnicząc w II rundzie Programu Rozwoju Bibliotek realizowanego w Polsce przez Fundacje Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, przystąpiła do Konkursu Grantowego Aktywna Biblioteka i otrzymała grant w wysokości 5 000 zł na realizację projektu „Ciekawe miejsca – Ciekawi ludzie – Nowe smaki” czyli cykl spotkań z podróżnikami. Poczuj zapach Etiopii – przyjdź do biblioteki. Na pierwsze spotkanie „Etiopia atrakcyjna” z Panią Zofią Suską zapraszamy już 10 stycznia 2013 r. na godzinę 17.00 do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy – ul. M. Konopnickiej 11 A.
więcej

Grant dla MiPBP w Łęczycy na realizację projektu „Diabeł Boruta w komiksie”

Mamy przyjemność poinformować, że Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy złożyła wniosek do Konkursu Grantowego „Aktywna Biblioteka” prowadzonego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach Programu Rozwoju Bibliotek i on został pozytywnie oceniony. Otrzymaliśmy dotację w kwocie 5.000 zł. na realizację projektu „Diabeł Boruta w komiksie”. Projekt ten skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 19 roku życia z Łęczycy i powiatu.Szczegółowe informacje, dotyczące projektu
więcej

wszystkich aktualności: 9