Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Podróże ciekawych świata - Cypr

W czwartek 23 stycznia 2014 roku o godzinie 17.00 w MiPBP w Łęczycy ramach cyklu „Podróże Ciekawych Świata” odbyło się spotkanie „Cypr – Miejsce narodzin Afrodyty”, na którym pan Jarosław Stawowski zabrał nas w podróż na tę piękną wyspę. Pan Jarosław oprowadziła nas po obu częściach podzielonej pomiędzy Greków i Turków wyspy. Barwnie opowiadał o historii, zabytkach oraz mitach związanych z Cyprem. Na spotkaniu można było również skosztować kuchni cypryjskiej. Organizatorem spotkania była Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy. 

Tekst i foto: MiPBP

więcej

Wspomnienia o Wacławie Felczaku

16 stycznia 2014 roku o godzinie 11.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się spotkanie poświęcone Wacławowi Felczakowi na którym dr Wojciech Frazik przedstawił wojenne i powojenne losy Wacława Felczaka Większość II wojny światowej spędził na Węgrzech, gdzie odegrał kluczową rolę w sformowaniu i funkcjonowaniu Placówki „W”, przeznaczonej do utrzymywania łączności między Rządem RP znajdującym się na obczyźnie a jego Delegaturą na Kraj. Placówka ta pełniła (szczególnie w pierwszym okresie wojny) funkcję głównego punktu łączności na trasie Kraj – Rząd na emigracji. 

Tekst i foto: MiPBP

więcej

Spotkanie z podróżnikiem "Cypr - miejsce narodzin Afrodyty"

W czwartek 23 stycznia 2014 roku o godzinie 17.00 w MiPBP w Łęczycy ramach cyklu „Podróże Ciekawych Świata” odbędzie się spotkanie „Cypr – Miejsce narodzin Afrodyty”, na którym pan Jarosław Stawowski zabierze nas w bajeczną podróż na tę piękną wyspę. Na spotkaniu będzie można skosztować dań z kuchni cypryjskiej. Organizatorem spotkania jest Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy.
więcej

Popołudnie w bibliotece

Z cyklu Popołudnie w Bibliotece Filia Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy gościła dzieci ze świetlicy przy Szkole Podstawowej Nr 4 oraz najmłodszych czytelników. Na jedno ze spotkań dzieci przyniosły swoje ulubione maskotki. Zabawa była wspaniała. Każde dziecko zaprezentowało swoją przytulankę, a następnie wykonało jej portret. Poza tym uczestnicy spotkań grali w gry planszowe, układali puzzle, słuchali wierszy i opowiadań, brali udział w zajęciach plastycznych.

Ewa Jachimowicz
 

Foto: MiPBP Filia nr 4


więcej

wszystkich aktualności: 4