Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

„Internet bez przesady”

9 lutego 2016 r. o godzinie 17:00 w Czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy, ul. M. Konopnickiej 11 A odbędzie się niezwykle interesujące i ważne dla wszystkich rodziców spotkanie, dotyczące identyfikacji zagrożeń wynikających z używania Internetu przez dzieci i młodzież. Na spotkaniu omówione zostaną między innymi możliwości monitorowania aktywności sieciowej pociech oraz sposoby na zapobieganie nadużywaniu tej popularnej dziś formy spędzania wolnego czasu. Wstęp wolny!
więcej

Warsztaty komputerowe „o finansach w bibliotece”
W lutym br. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy rusza cykl spotkań poświęconych finansom, ich planowaniu, a także nowoczesnym sposobom na zarządzanie budżetem domowym. Spotkania organizowane pod wspólnym hasłem „O finansach w bibliotece” są adresowane do osób w wieku 50+ na cykl spotkań i będą się odbywać w formie warsztatów komputerowych z wykorzystaniem Internetu.
więcej

Podróże Ciekawych Świata w łęczyckiej bibliotece

W czwartek, 14 stycznia br. o godzinie 17.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy, ramach cyklu „Podróże Ciekawych Świata” odbyło się spotkanie z podróżnikiem Marcinem Szymczakami zatytułowane "Iran: w poszukiwaniu skarbów orientu". Anna i Marcin Szymczakowie do Iranu pojechali z dwójką swych dzieci siedmioletnią Igą i półtorarocznym Jasiem. To była już ich druga wizyta w tym kraju. Pierwszą odbyli jeszcze w czasach studenckich. 

więcej

"Iran: w poszukiwaniu skarbów orientu"

Już dziś o godzinie 17.00 w Czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy przy ul. M. Konopnickiej 11a odbędzie się spotkanie z podróżnikami Anną i Marcinem Szymczakami pod tytułem "Iran: w poszukiwaniu skarbów orientu". Goście spotkania to organizatorzy i uczestnicy wielu wypraw w różne zakątki świata. Zawodowi fotograficy, dla których robienie zdjęć to ciągle nie tylko zawód, ale i pasja.
więcej

Zapisy na warsztaty edukacyjne dla przedszkolaków

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy w okresie od stycznia do czerwca 2016 roku zrealizuje projekt edukacyjny dla dzieci „Psi świat – wiem o nim więcej”. Projekt, który skierowany jest do 5 letnich dzieci z łęczyckich przedszkoli realizowany będzie przez Oddział dla dzieci MiPBP w Łęczycy przy współudziale zaprzyjaźnionych przedszkoli i rodziców dzieci uczestniczących w zajęciach. Zapisy przyjmowane są do 22 stycznia br. w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Zachodniej 19.
więcej

"Iran: w poszukiwaniu skarbów orientu"

14 stycznia 2016 r. (czwartek) o godzinie 17.00 w Czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy przy ul. M. Konopnickiej 11a odbędzie się spotkanie z podróżnikami Anną i Marcinem Szymczakami pod tytułem "Iran: w poszukiwaniu skarbów orientu". Goście spotkania to organizatorzy i uczestnicy wielu wypraw w różne zakątki świata. Zawodowi fotograficy, dla których robienie zdjęć to ciągle nie tylko zawód, ale i pasja.
więcej

wszystkich aktualności: 6