Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

„Z plecakiem przez Amerykę Łacińską”

W czwartek 25 października 2012 roku o godz. 18.00 w MiPBP w Łęczycy ramach cyklu „Podróże ciekawych świata” odbyło się spotkanie z podróżniczką i archeolog Anną Kufel Dzierzgowską zatytułowane „Z plecakiem przez Amerykę Łacińską”. Podczas spotkania opowiadała o najdawniejszej historii Ameryki kulturze prekolumbijskiej i latynoamerykańskiej dzieliła się z nami wieloma ciekawymi spostrzeżeniami jakie poczyniła podróżując przez współczesną Amerykę Łacińską. 

Foto i tekst: MiPBP

więcej

„Biblioteka – Miejsce Działania”

25 października br. w MiPBP w Łęczycy rozpoczął się cykl spotkań „Podaj dalej” w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Organizatorem czwartkowego spotkania była MiPBP, która jest biblioteką wiodącą w programie PRB. Uczestnikami spotkania byli Bibliotekarze z Bibliotek partnerskich: GBP z Grabowa, Witoni i Siedlca oraz Bibliotekarze, którzy nie przystąpili do PRB z GBP w Daszynie i Filii w Mazewie oraz pracownicy Biblioteki nie uczestniczący w zamiejscowych szkoleniach warsztatowych. 

Tekst i foto: MiPBP

więcej

II edycja kursu dla dzieci FunEnglish w bibliotece

Chętne dzieci z Łęczycy i powiatu zapraszamy do udziału w II edycji kursu „FunEnglish” - e-learningowej metody nauki języka angielskiego. Można z niego bezpłatnie skorzystać w Oddziale dla Dzieci Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy (Zachodnia 19), oraz w Filii nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy (Ozorkowskie Przedmieście 6 C). Kurs angielskiego FunEnglish jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Łączy zabawę i naukę z używaniem komputera. Każde dziecko może korzystać z kursu samodzielnie - dokładnie tak, jak na co dzień korzysta z gier komputerowych. Wystarczy, jeżeli będzie uczyło się w bibliotece dwa razy w tygodniu przez godzinę, aby w ciągu kilku miesięcy można było zobaczyć pierwsze efekty nauki. Po ukończeniu kursu dziecko otrzyma specjalny certyfikat. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.funenglish.pl. Zainteresowanych prosimy o kontakt osobisty z wyżej wymienionymi bibliotekami.
więcej

"Liściem malowane..." - zajęcia w Bibliotece

"Liściem malowane..." pod takim hasłem w dniach od 22 do 26 października w Filii nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy odbyły się zajęcia dla uczniowie klas II z SP nr 4 w Łęczycy. Dzieci z wielką uwagą wysłuchały wiersza "Jesień u fryzjera", a następnie wykazały się dużą znajomością aktualnej pory roku i zjawisk zachodzących w przyrodzie. Największym zainteresowaniem cieszyły się eksponaty "DARY JESIENI" i cześć plastyczna. Wszystkie prace dzieci można oglądać w bibliotece. 

Tekst i foto: MiPBP


więcej

Dyskusyjny Klub Książki zaprasza

Dyskusyjny Klub Książki przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy zaprasza na spotkanie Porównanie poezji optymistycznej i pesymistycznej. Spotkanie poświęcone tomikom poezji: „Dwukropek” Wisławy Szymborskiej oraz „Muzyka środka” Marcina Świetlickiego Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 29 października o godzinie 17.00 w „Restauracji Komnata” na ul. Bitwy nad Bzurą 6 A w Łęczycy.
więcej

Spotkanie z Wydawcą i książkami w łęczyckich bibliotekach

17.10.2012 r. w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży MiPBP i Filii Nr 4 w Łęczycy po raz kolejny odbyło się spotkanie z przedstawicielem Wydawnictwa Akapit Press. Tym razem w spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas IV łęczyckich szkół podstawowych. Pani Natalia Talarek opowiadała o pracy redaktora, grafika w wydawnictwie; prezentowała i omawiała nowości książkowe wykorzystując przy tym prezentację multimedialną z ilustracjami stworzonymi specjalnie do nich. Przybliżenie tematyki książek spowodowało, że dzieci chętnie je kupowały. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Łódzkie Czyta”. 

Foto i tekst: MiPBP


więcej

"Internet bez granic" - bezpłatne szkolenia dla seniorów

W ramach programu „Internet bez granic” przeprowadzone zostało w naszej bibliotece bezpłatne szkolenia dla seniorów (lat 50 +). Orange Polska zapewnił fachową kadrę szkolącą oraz niezbędny sprzęt komputerowy. Program szkolenia obejmował: - Podstawy obsługi komputera - Pierwsze kroki na wyszukiwarce internetowej - Potrzebne serwisy www: zakupy, informacja, komunikacja, rozrywka, poznawanie świata. Ze szkolenia skorzystało 13 osób. 

więcej

Spotkania autorskie z Małgorzatą Gutowską Adamczyk w Łęczycy i nie tylko

W czwartek 4 października 2012 r. na trzech spotkaniach gościła w Łęczyckiem scenarzystka i pisarką Małgorzatą Gutowską-Adamczyk autorką takich książek dla młodzieży jak: „110 ulic”, „220 linii”, „Niebieskie nitki”, „13 Poprzeczna”. Natomiast „Serenada, czyli Moje życie niecodzienne” podobnie jak najnowsze jej książki z cyklu „Cukiernia pod Amorem” przeznaczone są dla czytelników dorosłych. Autorka była też scenarzystką znanego serialu „Tata, a Marcin powiedział”. 

więcej

"Dbaj o fejs"

4 października w Filii nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy odbyło się spotkanie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 4 pod hasłem ?Dbaj o fejs?. Akcja ta jest promowane przez Fundację Dzieci Niczyje raz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową, które tworzą Polskie Centrum Programu Safer Internet. Autorzy akcji chcą zwrócić uwagę na to, jak trudno jest uniknąć konsekwencji nierozważnych działań w sieci, jak ważna jest znajomość zagrożeń i odpowiedzialne korzystanie z serwisów społecznościowych. Sierżant Agata Bierzyńska omówiła zagrożenia jakie czyhają w internecie na młodego użytkownika , a następnie uczestnicy wspólnie obejrzeli filmiki z fikcyjnym bohaterem ? Fejsmenem. Dzieci po spotkaniu miały bardzo dużo pytań, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Kampania ?Dbaj o fejs? kontynuowana będzie do końca 2012 roku. Pięć animowanych filmików dostępne jest na profilu Fejsmena na serwisie Facebook. Dbaj o fejs: kiedy publikujesz, kiedy komentujesz, kiedy wrzucasz zdjęcia ?
 

więcej

wszystkich aktualności: 12