Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Spotkanie szkoleniowe w łęczyckiej bibliotece

27 października 2015 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się spotkanie szkoleniowe dla bibliotekarzy Gminnych Bibliotek Publicznych z powiatu łęczyckiego. Było to już trzecie spotkanie szkoleniowe dla bibliotekarzy z bibliotek publicznych powiatu łęczyckiego zorganizowane przez MiPBP w Łęczycy. Na kolejne placówka zaprasza w grudniu. 

więcej

Zapraszamy na Dzień Postaci z Bajek

6 listopada 2015 r. (w piątek) w godzinach od 16.00 do 18.00 w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Łęczycy przy ul. Zachodniej 19 odbędzie się Dzień Postaci z Bajek. W programie imprezy przewidziano zagadki, łamigłówki, kalambury, zabawy taneczne, quiz i słodki poczęstunek. Zabawa adresowana jest do dzieci w wieku od 5 do 8 roku życia. Udział w imprezie jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, a zapisy przyjmowane są przez placówkę do 30.10.2015r. Więcej informacji pod numerem telefonu: 24 388-11-88
więcej

„Podróże ciekawych świata” w łęczyckiej bibliotece

14 października br. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Podróże Ciekawych Świata”. Uczestników spotkania w podróż po Australii zabrał podróżnik Andrzej Budnik, który wraz z Alicją Rapsiewicz prowadzi blog LosWiaheros.pl. Podczas spotkania rozdano również nagrody finalistom I Konkursu Fotograficznego „Zabierz książkę na wakacje”.
więcej

Pocztówki z Australii w łęczyckiej bibliotece

W najbliższy czwartek - 14 października Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy organizuje kolejne spotkanie w ramach cyklu „Podróże Ciekawych Świata”. Tym razem będzie można spotkać się z podróżnikiem Andrzejem Budnikiem, który opowie o swoich podróżach do Australii. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00 w Czytelni Biblioteki przy ul. M. Konopnickiej 11a.


więcej

Zajęcia dla łęczyckich uczniów zainspirowane książką

8 października br. w sali Miejskiego Domu Kultury w Łęczycy odbyły się zajęcia dla uczniów klas szóstych łęczyckich szkół podstawowych. Inspiracją do zajęć była książka Agnieszki Tyszki pt. „Czego uszy nie widzą”. Jak zwykle podczas tego typu spotkań dzieci angażowane były w wiele zadań podczas których wykazywały się aktywnością i pomysłowością. Efektem końcowym było wzbogacenie wiedzy o przysłowiach. 

więcej

Światowy dzień zwierząt w łęczyckiej bibliotece

5 października 2015 r. w Filii Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie z okazji Światowego Dnia Zwierząt. Wzięły w nim udział dzieci od 5 do 13 lat. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na ochronę zwierząt. Spotkaniu towarzyszyła wystawa bajeczek, opowiadań i książek popularno-naukowych związanych z tą tematyką. Dzieci opowiadały o swoich czworonożnych pupilach i opiece nad nimi. 

więcej

Głośne czytanie w filii łęczyckiej biblioteki

29 września, w ramach akcji „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania”, Filia Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej zaprosiła na spotkanie dzieci ze świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Łęczycy. Uczestnicy z dużym zainteresowaniem wysłuchali opowiadania „Agatka na tropach jesieni”. Następnie zorganizowano jesienną zgaduj-zgadulę. Podczas pobytu dzieci otrzymały naklejki i zakładki do książek oraz zostały obdarowane słodyczami. 

więcej

wszystkich aktualności: 7