Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Rozstrzygnięcie Konkursu Fotograficznego „Moja mała Ojczyzna”

Dnia 24 listopada odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie VI Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Moja mała Ojczyzna”, organizowanego przez Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy. W konkursie uczestniczyły 71 osób. 

więcej

Dzień Pluszowego Misia w bibliotece

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, Oddział dla Dzieci i Młodzieży w Łęczycy zorganizował zajęcia pod hasłem „Miś- mój mały przyjaciel”. W ciągu trzech dni: 23, 24 i 25 listopada bibliotekę odwiedziły 5-latki z łęczyckich przedszkoli. W ramach zajęć dzieci poznały historię pluszowego misia, rozpoznawały postacie sławnych misiów.
 

więcej

Dyskusyjny Klub Książki zaprasza

Dyskusyjny Klub Książki przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy zaprasza na spotkanie poświęcone książce Josteina Gaardera – „Dziewczyna z pomarańczami”. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 28 listopada o godzinie 17.00 w „Starej Prochowni” na Zamku w Łęczycy
więcej

Spektakl poetycki "Urojenie"

W środę 9 listopada 2011 r. o godzinie 17.30 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy w ramach obchodów ROKU MIŁOSZA odbył się teatralny spektakl poetycki „Urojenie” w wykonaniu Wandy Dolman – Rzyskiej i Eugeniusza Rzyskiego, wybitnych aktorów scen bydgoskich. Widzowie usłyszeli w ich wykonaniu szczególny dialog aktorką, miłośniczką poezji z poetą (możliwe, że tylko wyimaginowanym przez aktorkę). 

więcej

Prośba o udostępnienie pamiątek

W związku z nadchodzącą 30 rocznicą wprowadzenia w Polsce stanu wojennego Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy zwraca się z prośba do czytelników o udostępnienie przez osoby prywatne pamiątek związanych z łęczycką Solidarnością i stanem wojennym w naszym mieście.
więcej

Spotkanie autorskie z Kazimierzem Szymeczko

W czwartek 3 listopada 2011r. odbyło się spotkanie z autorem książek dla dzieci i młodzieży, panem Kazimierzem Szymeczko. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas V i VI szkół podstawowych z łęczycy i z Góry św. Małgorzaty. Spotkanie zorganizowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy – Oddział dla Dzieci i Młodzieży w ramach projektu „Ciekawe formy spędzania czasu wolnego – zajęcia biblioteczne jako sposób zapobiegania nałogom”. Projekt został dofinansowany przez Gminę Miasto Łęczyca. 

więcej

Spektakl poetycki w Bibliotece

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy w ramach obchodów ROKU MIŁOSZA zaprasza na oryginalny projekt teatralny - spektakl poetycki „Urojenie” oparty w całości na tekstach Czesława Miłosza Scenariusz i reżyseria: Eugeniusz Rzyski, występują: Wanda Dolman-Rzyska, Eugeniusz Rzyski. Spektakl odbędzie się 9 listopada (środa) 2011 roku o godz.17.30 w MiPBP w Łęczycy.
więcej

Jesień w Bibliotece

W bibliotece – Filii nr4 MiPBP w Łęczycy dzieci miło spędzają czas. Popołudniami układają puzzle, grają w gry komputerowe, malują i samodzielnie czytają krótkie wiersze i opowiadania.. Przeglądają kolorowe pisemka. Po zajęciach szkolnych odpoczywają w bibliotece.


Tekst i foto: MiPBP w Łęczycy


więcej

wszystkich aktualności: 8