Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Konkurs języka angielskiego dla dzieci

Już 6 grudnia rusza III edycja ogólnopolskiego konkursu językowego FunEnglish.pl Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku 6 - 12 lat, które chcą sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego. Celem Ogólnopolskiego Konkursu Językowego jest promowanie nauki języka angielskiego z wykorzystaniem multimediów oraz wyłonienie najzdolniejszych dzieci z całego kraju. Pozwala on dzieciom na sprawdzenie swoich umiejętności językowych oraz poznanie dodatkowych możliwości pożytecznego wykorzystania komputera w nauce.
więcej

"Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci"

Filia nr 4 MiPBP w Łęczycy po raz pierwszy obchodziła Światowy Dzień Pluszowego Misia. To szczególne spotkanie rozpoczęło się krótką prezentacją znanych i lubianych misiów. Wśród nich znalazły się : Miś Uszatek, Miś Coralgole, Kubuś Puchatek i Yogi, natępnie dzieci sprawdzały swoją wiedzę w quizach. Ponieważ misie lubią miodek na spotkaniu nie mogło go zabraknąć - dzieci rywalizowały w konkursie "Miodowe plastry" i "Misiowe łapki". Ostatnia konkurencja polegała na stworzeniu portretu Misia z zasłoniętymi oczami. Spotkanie można podsumować jednym słowem - słodko!! 

Tekst i foto: Filia nr 4 MiPBP w Łęczycy


więcej

Finał jesiennych konkursów w Bibliotece

22 listopada br. odbył się uroczysty finał I edycji Konkursu na Audiobook „Radosne czytanie – Przyjemne słuchanie” oraz VII edycji Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Moja Mała Ojczyzna – Historia pomników w obiektywie”, którego organizatorem była Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy. 

Tekst i foto: MiPBP w Łęczycy

więcej

Spotkanie z podróżnikiem

22 listopada br. w siedzibie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy w ramach cyklu "Podróże ciekawych świata" odbyło się spotkanie z Leszkiem Szczasnym, który z wykształcenia jest politologiem i filozofem, z zamiłowania zaś społecznikiem, fotografem i niezależnym globtroterem. Tematem jego opowieści była Mauretania - państwo afrykańskie, którego kulturę i obyczaje zgłębiał podczas wyprawy we wrześniu 2010r. Prezentację podróżnik wzbogacił niesamowitymi zdjęciami z wyprawy. Podczas spotkania można było zakupić książkę Leszka Szczasnego pt. " Świat na wyciągnięcie ręki" oraz zdobyć autograf globtrotera. Organizatorami spotkania są: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy oraz Oddział PTTK "Ziemi Łęczyckiej" w Łęczycy. 

więcej

Spotkanie z Leszkiem Szczasnym

Dziś, 22 listopada 2012 r. o godz. 17.00, w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbędzie spotkanie z cyklu „Podróże ciekawych świata” z globtroterem panem Leszkiem Szczasnym, który będzie opowiadał o swojej wędrówce przez Mauretanię. Spotkanie zatytułowane jest "Mauretania - czyli muchy groźniejsze od Al-Kaidy".Szczegóły spotkania
więcej

Filia nr Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej zaprasza

Filia nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy zaprasza dzieci do Misiolandii 23 listopada o godz. 13.00. Na najmłodszych czekają zajęcia plastyczne, zagadki oraz coś słodkiego.

Szczegóły tutaj

30 listopada br. o godz. 13.00 w Filii nr 4 MiPBP przy ul. Ozorkowskie Przedmieście 6c odbędą się Andrzejki.

Szczegóły tutajwięcej

Spotkanie z Leszkiem Szczasnym

22 listopada 2012 r. o godz. 17.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbędzie spotkanie z cyklu „Podróże ciekawych świata” z globtroterem panem Leszkiem Szczasnym, który będzie opowiadał o swojej wędrówce przez Mauretanię. Spotkanie zatytułowane jest "Mauretania - czyli muchy groźniejsze od Al-Kaidy".Szczegóły spotkania
więcej

Finał Konkursów w Bibliotece

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy informuje, iż finał Konkursu Fotograficznego „Moja Mała Ojczyzna – Historia pomników w obiektywie” i Konkursu na Audiobook „Radosne czytanie – Przyjemne słuchanie” odbędzie się 22 listopada 2012 r. w siedzibie Biblioteki – ul. M. Konopnickiej 11 a w Łęczycy o godz. 10.30 Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników wraz z opiekunami.

Wszystkie informacje na stronie internetowej Biblioteki www.bibliotekaleczyca.pl
więcej

Spotkanie z pisarką Moniką Sawicką

8 listopada 2012 r. gościliśmy w naszej bibliotece Monikę Sawicką - autorkę książek: "Kruchość porcelany", "Demi sec", "Mimo wszystko". "Serwantka", "Siedem kolorów tęczy", "Kolejność uczuć", "Gra wstępna", "Szeptem". Pisarka opowiedziała o początkach swej drogi pisarskiej. Ukazała problemy, z którymi muszą się zmierzyć współczesne kobiety. Z podobnymi zmagały się postacie z jej książek. Niektóre książki mówią o trudnych sytuacjach jakie spotykają nas w życiu, o błędach, które trudno naprawić. Pisała też książki wesołe takie jak m. in. "Demi sec" i "Serwantka". 

Tekst i foto: MiPBP w Łęczycy

więcej

Spektakl teatralny "Bajkowe origami"

8.11.2012 r. Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Łęczycy zaprosiła 5 i 6-latków z łęczyckich przedszkoli na spektakl teatralny pt.: „Bajkowe origami”, który wystawiła Firma Teatr z Łodzi. Spektakl dla dzieci został poprzedzony wręczeniem nagród i dyplomów zwycięzcom konkursu plastycznego pt.: „Zwierzaki-kociaki i inne cudaki”. Przedstawienie oraz nagrody dla zwycięzców konkursu plastycznego zostały sfinansowane przez Gminę Miasto Łęczyca. 

Tekst i foto: Biblioteka dla dzieci

więcej

Zapraszamy na spotkanie z pisarką Moniką Sawicką

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy zaprasza na z pisarką Moniką Sawicką., autorką książek „Kolejność uczuć”, „Kruchość porcelany”, „Serwantka”, „Mimo wszystko”, „Gra wstępna”, „Siedem kolorów tęczy”, „Szeptem” Spotkanie odbędzie się 8 listopada (czwartek) 2012 roku o godz.17.00 w MiPBP w Łęczycy przy ul. M. Konopnickiej 11A
więcej

Straaaaszne Halloween w Filii nr 4 MiPBP w Łęczycy

31 października br. Filia nr 4 zamieniła się w twierdzę czarownic, wampirów, duchów i innych straszydeł. . Warunkiem uczestnictwa był straszny strój. Tajemniczą atmosferę dopełniał niezwykły wystrój biblioteki- przygaszone światło i mroczne odgłosy. Uczestniczące w zabawie dzieci mogły wysłuchać opowieści o Dorianie i magu - Lazarusie z dodatkowymi efektami dźwiękowymi, rozwiązywać halloweenowe zagadki oraz wykonać kolorowe dynowe cudeńka. Najciekawszym elementem spotkania było pojawienie się strasznego upioru... Imprezę zakończono słodkim poczęstunkiem. 

Tekst i foto: Filia nr4 MiPBP

więcej

wszystkich aktualności: 12