Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Uroczyste zakończenie VIII Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Moja Mała Ojczyzna"

21 listopada 2013 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się uroczyste zakończenie VIII Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Moja Mała Ojczyzna – Najstarsze budynki w mojej miejscowości”. Jury powołane przez organizatora w składzie: Paweł Pucek – fotograf; Agnieszka Chmielecka – instruktor terapii zajęciowej w Środowiskowym Domu Samopomocy w Łęczycy; Aneta Pucek – Dyrektor MiPBP w Łęczycy z wielką uwagą obejrzało i oceniło 83 fotografie i opisy do wykonanych zdjęć. W konkursie udział wzięło 41 osób z 11 szkół powiatu łęczyckiego, 1 z kutnowskiego i 2 z zgierskiego. 

Tekst i foto: MiPBP

więcej

Bezpieczny internet – spotkania dla dzieci w bibliotece

Coraz więcej, coraz młodszych dzieci korzysta z internetu. Wraz ze wzrostem dostępności nowoczesnych technologii zwiększa się także skala zagrożeń internetowych m.in. kontakt z niebezpiecznymi treściami, niebezpieczne kontakty z nieznajomymi osobami, cyberprzemoc. W związku z tym w listopadzie w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Łęczycy odbyły się spotkania dla dzieci 8-9 letnich pod hasłem „Jak mądrze i bezpiecznie korzystać z internetu” podczas których uczestnicy poznali zasady bezpiecznego korzystania z sieci. 

Tekst i foto: Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

więcej

Wyniki konkursu plastycznego dla dzieci

Organizatorem konkursu plastycznego pt.:”Mój ulubiony wiersz Juliana Tuwima” był Oddział dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy. Konkurs ten adresowany był do dzieci z grup „O” łęczyckich przedszkoli oraz do dzieci z klas I-III łęczyckich szkół podstawowych. Polegał on na wykonaniu ilustracji do jednego z wierszy Juliana Tuwima dowolną techniką plastyczną. 

więcej

Petersburg - Wenecja Północy - spotkanie z cyklu "Po

W czwartek 14 listopada 2013 roku w MiPBP w Łęczycy ramach cyklu „Podróże Ciekawych Świata” odbyło się spotkanie „Petersburg - Wenecja północy”, na którym pani Anna Błaszczyk zabrała nas w bajeczną podróż do tego pięknego miasta. Opowieści pani Anny toczyły się wokół pałaców, muzeów i przepięknych parków z wieloma fontannami, których bardzo wiele jest w tym mieście. Przytoczyła też wiele ciekawostek z życia codziennego mieszkańców Petersburga, jakie udało się jej dostrzec w czasie pobytu. Opowieści towarzyszyła prezentacja multimedialna zdjęć z podróży. W antyramach prezentowane była też wystawa zdjęć z najciekawszymi zakątkami Petersburga. 

Tekst i foto: MiPBP

więcej

Finał Konkursów w Bibliotece

Wszystkich uczestników Konkursu Fotograficznego „Moja Mała Ojczyzna – Najstarsze budynki w mojej miejscowości” oraz Konkursu na Audiobook „Tuwim dźwiękiem pisany” Zapraszamy na uroczysty finał, który odbędzie się w dniu 21 listopada 2013 r. o godz. 9.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy przy ul. M. Konopnickiej 11 a. Gościem specjalnym będzie Arkadiusz Niemirski – autor książek detektywistycznych, dziennikarz, satyryk. Serdeczne zapraszamy wszystkich uczestników wraz z opiekunami.
więcej

„Podróże Ciekawych Świata” - Petersburg – Wenecja północy

W czwartek 14 listopada 2013 roku o godzinie 17.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy ramach cyklu „Podróże Ciekawych Świata” odbędzie się spotkanie „Petersburg – Wenecja północy”, na którym pani Anna Błaszczyk zabierze nas w bajeczną podróż do tego pięknego miasta. Organizatorami spotkania są Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy oraz PTTK „Ziemi Łęczyckiej” Oddział w Łęczycy.
więcej

wszystkich aktualności: 6