Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Książka sposobem na nudę

W dniach 12-18 listopada 2014 r. Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy gościł klasy II i III ze Szkoły Podstawowej Nr 3 na lekcji bibliotecznej „Książka sposobem na nudę”. Celem lekcji było zachęcenie uczniów do wypożyczania i czytania książek. 

Tekst i foto: Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

więcej

„Kochane Lato z Radiem”- spotkanie z Romanem Czejarkiem

W czwartek 6 listopada w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy Domu Kultury w Łęczycy odbyło się spotkanie pt. „Kochane Lato z Radiem” ze znanym dziennikarzem, radiowcem, pisarzem i konferansjerem Romanem Czejarkiem. Organizatorem spotkania był Dyskusyjny Klub Książki przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy.
 

Foto: MiPBP

więcej

Spotkanie młodzieży szkolnej z Krzysztofem Petkiem

W dniu 6 listopada 2014 r. w siedzibie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy odbyło się spotkanie młodzieży szkolnej z panem Krzysztofem Petkiem. Nasz gość jest człowiekiem bardzo aktywnym. Jest autorem cyklu powieści sensacyjno-przygodowych dla młodzieży, dziennikarzem, reportażystą, organizatorem wypraw i szkół przetrwania. Prowadził harcerski obóz specjalny. 

Tekst i foto: MiPBP

więcej

Przegląd nowości książkowych

07 listopada Filia Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy zorganizowała dla uczniów z klasy V i VI ze Szkoły Podstawowej Nr 4 z Łęczycy przegląd nowości książkowych. Spotkaniu towarzyszyła wystawa książek. 

Tekst i foto: Filia nr 4 MiPBP

więcej

Wyniki IX Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Moja Mała Ojczyzna –miejsca warte zobaczenia”

Konkurs odbył się w ramach projektu „Łęczycka kraina w słowie, legendzie i obiektywie”. W konkursie wzięło udział 75 osób w trzech kategoriach wiekowych. I grupa : klasy IV – VI szkół podstawowych; II grupa : klasy I – III gimnazjum; III grupa : szkoły ponadgimnazjalne. Na konkurs wpłynęło 139 zdjęć Zadaniem uczestnika było wykonanie, wywołanie i dostarczenie do organizatora konkursu 1 lub 2 zdjęć przedstawiających najbardziej niezwykłe i piękne miejsce warte zobaczenia w najbliższym otoczeniu wraz z krótkim opisem. 

Tekst i foto: MiPBP

więcej

Wyniki III Powiatowego Konkursu na nagranie audiobooka pt.: „Czarcie Historie”

W dniu 6 listopada 2014 r. w siedzibie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy odbył się finał projektu „Łęczycka kraina w słowie, legendzie i obiektywie” realizowanego wspólnie z Oddziałem PTTK Ziemi Łęczyckiej i ŁDK współorganizatorem zadania realizowanego od 15 lipca 2014 r. do 6 listopada 2014 r. W ramach projektu odbyły się jesienne konkursy skierowane do dzieci i młodzieży. 

Tekst i foto: MiPBP

więcej

Głośne czytanie najmłodszym przedszkolakom

Na początku listopada Pani z Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży w Łęczycy po raz kolejny odwiedziła w stroju królewny dzieci 3-4-letnie w łęczyckich przedszkolach. Celem odwiedzin było głośne czytanie najmłodszym dzieciom wybranych książeczek, a także zachęcenie ich do odwiedzenia biblioteki. 3-latki wysłuchały historii o przygodach biedronki Dorotki oraz dzielnego wozu strażackiego. Natomiast 4-latki poznały losy dzielnego, ołowianego żołnierzyka. Wszystkie przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały opowieści, a niektóre z nich zadeklarowały chęć przyjścia do biblioteki. 

Tekst i foto: Biblioteka dla Dzieci

więcej

Wyniki konkursu plastycznego dla przedszkolaków „Moja ilustracja do baśni braci Grimm”

W miesiącu listopadzie bieżącego roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, pt. „Moja ilustracja do baśni braci Grimm”. Jego organizatorem był Oddział dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy. Konkurs skierowany był do dzieci 5-6-letnich z łęczyckich przedszkoli i polegał na wykonaniu ilustracji do jednej z baśni braci Grimm dowolną techniką plastyczną. Spośród 18 pięknych i kolorowych prac Komisja nagrodziła 8.   


Tekst i foto: Biblioteka dla Dzieci

więcej

Popołudnie w bibliotece

W Filii Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy odbyły się zajęcia z cyklu „Popołudnie w bibliotece” dla wszystkich chętnych dzieci. To dla nich popołudniami organizowane są różnorodne spotkania. Dzieci brały udział w w takich zajęciach jak: warsztaty różnotematyczne, plastyczne, gry i zabawy oraz zgaduj-zgadule. Zorganizowano spotkanie z okazji 88. urodzin Kubusia Puchatka, a także konkursy z nagrodami. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili.

Ewa Jachimowicz


 

Foto: Filia nr 4 MiPBP


więcej

wszystkich aktualności: 9