Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

"Dostępne Finanse" w łęczyckiej bibliotece

25 listopada w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się spotkanie Akademia "Dostępne Finanse". Celem zorganizowanego przez NBP i dedykowanego seniorom projektu jest zwiększenie świadomości o korzyściach płynących z faktu posiadania i korzystania z rachunków bankowych oraz nowoczesnych instrumentów płatniczych. W ramach tego projektu seniorzy spotkali się z przedstawicielem policji, który omówił najczęściej występujące zagrożenia. Na spotkaniu omówione zostały ponadto zasady korzystania z produktów i instrumentów finansowych oferowanych przez banki. 

więcej

Ciekawe zajęcia w łęczyckiej bibliotece

26 listopada 2015r. w Wypożyczalni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy odbyły się warsztaty decoupage. Kilkanaście uczestniczek warsztatów pracowało w tej unikalnej technice ozdabiania przedmiotów polegającej na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (drewno, metal, szkło) wzoru wyciętego z papieru ryżowego lub serwetki papierowej i polakierowaniu całego przedmiotu. 

więcej

Spotkanie autorskie w łęczyckiej bibliotece

26 listopada br. Oddział dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy zorganizował spotkanie autorskie z panią Idą Pierelotkin – młodą autorką, piszącą powieści dla dzieci i młodzieży. Na spotkanie przybyli zaproszeni uczniowie kl. IV i V ze Szkoły Podstawowej Nr 3 oraz uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej Nr 4 z Łęczycy wraz z nauczycielami. Pisarka opowiadała o dotychczas wydanych książkach: „Ala Betka i demon miasta”, „Dwie połówki pomidora”, „10 minut rowerem”, „Na wojnie i w miłości”, „Tylko nie impreza” , o tym skąd czerpała pomysły do ich napisania, a także o książkach, które dopiero mają powstać. 

więcej

Laponia – ostatnia dzicz współczesnej Europy

19 listopada w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się spotkanie z podróżnikiem Piotrem Kowalczykiem, pod tytułem „Laponia – ostatnia dzicz współczesnej Europy”. Na spotkaniu można było posłuchać opowieści o krainie nietkniętej przez człowieka. O podróżach w otoczeniu przyrody z surowym subarktycznym klimatem, pośród której spotkamy stada reniferów. 

więcej

Plebiscyt w łęczyckiej bibliotece
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy po raz pierwszy zorganizowała plebiscyt – „Książka z biblioteki- moje odkrycie”. Celem tej akcji jest propagowanie czytelnictwa i poznanie gustów Czytelników. Aby wziąć udział w plebiscycie wystarczy zapisać na kartce tytuł i autora książki, która wywarła na nas największe wrażenie wśród przeczytanych książek w 2015 roku. Następnie przynieść i wrzucić swój anonimowy głos do specjalnie przygotowanej urny , znajdującej się w Wypożyczalni Biblioteki. W grudniu 2015r. pracownicy Biblioteki opracują listę ulubionych książek czytelników. Sprawdźmy, co lubi czytać Łęczyca i okolice. Zachęcamy do wzięcia udziału w plebiscycie, aby stworzyć wspólną listę bibliotecznych bestsellerów!
więcej

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w łęczyckiej bibliotece

5 listopada obchodzony był Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Aby przypomnieć bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa Oddział dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy zorganizował tego dnia bajkowe spotkanie. Bibliotekę odwiedziły dzieci w wieku 5-8 lat. 

więcej

Laponia: ostatnia dzicz współczesnej Europy

19 listopada br. 2015 o godz. 17.00 w Czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy przy ul. M. Konopnickiej 11a odbędzie się kolejne z cyklu spotkanie z podróżnikiem. Tym razem gościem spotkania będzie Piotr Kowalczyk - obieżyświat, geograf i pilot wycieczek, pasjonat fotografii i kolekcjoner skamieniałości, wielki miłośnik kultury Azji i podróży do miejsc poza utartymi szlakami. Pan Piotr Kowalczyk publikuje swoje teksty i fotografie w magazynach podróżniczych, a sam prowadzi serwis Globtroterzy.net. Na spotkaniu podzieli się swoimi wspomnieniami z podróży do Laponii.
więcej

Warsztaty dla dzieci w łęczyckiej bibliotece

W ubiegłym tygodniu w Filii Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej odbyły się warsztaty „Gdy pada deszcz”, w których uczestniczyli uczniowie klas III z łęczyckiej Szkoły Podstawowej Nr 4. Było twórczo i ciekawie. Zajęcia rozpoczęły się od zapoznania uczniów z treścią opowieści „Walizka Pana Hanumana” mówiącej o Darii, która trochę się nudzi, ponieważ pada deszcz. Dzieci zafascynowane opowieścią dzielnie pracowały: tworzyły deszczowe historyjki, rozwiązywały jesienną krzyżówkę, kolorowały dziewczynkę z parasolem, opowiadały także co można robić gdy jest brzydka pogoda. 

więcej

Finał konkursu plastycznego „Kolorowa jesień”

6 listopada 2015 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Kolorowa jesień”. Jego organizatorem był Oddział dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy. Konkurs skierowany był do dzieci 5-6-letnich z łęczyckich przedszkoli i polegał na wykonaniu pracy plastycznej nawiązującej do aktualnej pory roku. Spośród 36 prac, które wpłynęły na konkurs nagrodzono 22. 

więcej

Łęczycka biblioteka zaprasza


Łęczycka Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w swojej działalności nie ogranicza się jedynie do wypożyczania książek i udostępniania czasopism. Na jej terenie dzieje się znacznie więcej. Jest to jedna z najaktywniejszych placówek w województwie łódzkim - wyróżniona z tego powodu w 2014 roku. Organizowane są tam spotkania, zajęcia i warsztaty, dzięki którym biblioteka pełni dużo ważniejszą rolę niż ta zwyczajowo przyjęta. Instytucja idzie również z duchem czasu. W bibliotece można skorzystać z Internetu, komputerów i tabletów. Można sprawdzić katalog online i zarezerwować książkę.PRZEJDŹ DO KATALOGU ONLINE BIBLIOTEKI
więcej

wszystkich aktualności: 10