Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Możesz jeszcze wziąć udział w kursie FunEnglish w bibliotece

Nadal trwają zapisy na kurs języka angielskiego dla dzieci z Łęczycy i powiatu. Można z niego bezpłatnie skorzystać w Oddziale dla Dzieci Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy (Zachodnia 19), oraz w Filii nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy (Ozorkowskie Przedmieście 6 C). Kurs angielskiego FunEnglish jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Łączy zabawę i naukę z używaniem komputera. Każde dziecko może korzystać z kursu samodzielnie - dokładnie tak, jak na co dzień korzysta z gier komputerowych. Wystarczy, jeżeli będzie uczyło się w bibliotece dwa razy w tygodniu przez godzinę, aby w ciągu kilku miesięcy można było zobaczyć pierwsze efekty nauki. Po ukończeniu kursu dziecko otrzyma specjalny certyfikat. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.funenglish.pl Zainteresowanych prosimy o kontakt osobisty z wyżej wymienionymi bibliotekami.
więcej

„Warsztaty Decoupage i co nowego za miedzą?”

29 listopada i 4 grudnia 2012 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyły się kolejne spotkania w ramach Programu Rozwoju Bibliotek, finansowane z mikrograntu „Podaj dalej”- prowadzone przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Organizatorem spotkań była MiPBP, która jest biblioteką wiodącą w programie. Uczestnikami spotkania byli Bibliotekarze z wszystkich Bibliotek Gminnych w powiecie łęczyckim. Na jednym spotkaniu zostały zorganizowane warsztaty decoupagu, które były przykładem w jaki sposób można przeprowadzić warsztaty rękodzielnicze w bibliotece. 

Foto i tekst: MiPBP

więcej

Mikołajkowe chochliki w Filii nr 4

Choinka jest symbolem świąt, dlatego też nie mogło zabraknąć jej w bibliotece. Mali czytelnicy przygotowali ozdoby świąteczne, którymi potem udekorowali biblioteczne drzewko. Nie zabrakło również duuużej paczki od Św. Mikołaja, która zawierała upominek dla każdego uczestnika spotkania. Po skończonej pracy były pamiątkowe zdjęcia. I kto ma najpiękniejszą choinkę ? MY!!! 

Foto i tekst: Filia nr 4 MiPBP

więcej

Kraszewski - Komputery dla Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy pozyskała dotację w wys. 19.200 zł. z przeznaczeniem na zakup sprzętu komputerowego do kawiarenki internetowej działającej przy bibliotece. Celem programu jest podniesienie standardu bibliotek publicznych poprzez wyposażenie ich w nowoczesny sprzęt komputerowy umożliwiający użytkownikom biblioteki korzystanie z Internetu, a bibliotekarzom katalogowanie zbiorów i udostępnianie ich on-line. Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki. Cieszymy się, iż nasi czytelnicy będą mogli korzystać z nowoczesnego sprzętu, tym bardziej, iż rocznie korzysta z nich ponad 5 tys. osób Nazwa programu nawiązuje do obchodzonego obecnie Roku Józefa Ignacego Kraszewskiego – ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. 

więcej

Hokus – Pokus, Czary – Mary aby wróżby się spełniały! – Impreza Andrzejkowa w bibliotece

Andrzejki są specjalną okazją, która pozwala na zorganizowanie ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczęciem adwentu. Jest to także okazja do wróżb i czarów, obecnie traktowanych przez dziewczęta i chłopców jako dobra niezobowiązująca zabawa towarzyska. 30 listopada popołudnie pełne takiej „magii i czarów” w formie zabawy zostało zorganizowane przez Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży w Łęczycy. Były wróżby z których dzieci dowiedziały się m.in. co czeka je w przyszłym roku, kim zostaną w przyszłości a także kto pierwszy znajdzie partnera. Atmosfera czarów i magii udzieliła się wszystkim. 

Tekst i foto: Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

więcej

Hokus-pokus, czary-mary niech się spełnią andrzejkowe czary...

Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości? 30 listopada w Filii nr 4 w zaczarowany świat magii i czarów przenieśli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy. Bibliotekę odwiedziły wróżki: Esmeralda, Mirabella, Konstancja, Jagienka i Milargos. Wszystkie bardzo chętnie przepowiadały przyszłość, nawet tym najbardziej dociekliwym uczestnikom imprezy. Tego dnia wróżby były na szczęście wyjątkowo łaskawe. Oglądajcie zdjęcia i żałujcie, że Was nie było. 

Tekst i foto: Filia nr 4 MiPBP

więcej

wszystkich aktualności: 6