Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

„Bajkowy mix” w bibliotece

Pod koniec listopada w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy odbyła się impreza dla wszystkich chętnych dzieci w wieku od 5 do 7 r.ż pod hasłem „Bajkowy Mix”. Podczas spotkania uczestnicy mieli za zadanie pomóc zagubionym bohaterom bajkowym powrócić do swych bajek wykonując różnego rodzaju zadania m.in. poprawnie rozwiązać zagadki, ułożyć puzzle i zatańczyć w rytm muzyki Ugi Bugi. Zadania oraz tajemniczość i baśniowa atmosfera sprawiła, że dzieci naprawdę świetnie się bawiły. 

Tekst i foto: Biblioteka dla Dzieci

więcej

Turniej Mikołajkowy w bibliotece

Z okazji Mikołajek 5 grudnia 2013 r. Biblioteka dla Dzieci w Łęczycy zorganizowała spotkanie podczas którego odbyły się świąteczne konkursy dla dzieci 8-12 letnich. Uczestnicy m.in. mięli za zadanie złowić „wigilijnego karpia” a także wcielić się w postać Mikołaja i zapakować prezenty. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku i wesołych zabaw. 

Tekst i foto: Biblioteka dla Dzieci

więcej

Warsztaty świąteczne w MiPBP

Spotkanie zrealizowane w Miejskiej i Powiatowa Bibliotece Publicznej w Łęczycy w ramach warsztatów wykonywania ręcznie kartek świątecznych. Panie po krótkim zapoznaniu się z materiałami i narzędziami ochoczo zabrały się do tworzenia kartek po dokiem instruktorki. Na dwugodzinnych warsztatach powstało tak wiele pięknych kartek świątecznych, że aż trudno uwierzyć, iż dokonały tego trzy panie. Część warsztatowa została też uzupełniona pokazem na rzutniku, gdzie „w sieci” szukać wzorów i inspiracji do tworzenia wyrobów rękodzielniczych, materiałów potrzebnych do zdobienia. 

Tekst i foto: MiPBP

więcej

Spotkanie bibliotekarzy w MiPBP

W czwartek 28 listopada br., w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się spotkanie bibliotekarzy z Gminnych Bibliotek Publicznych naszego Powiatu i Miasta Łęczycy. Podczas spotkania omówiono sprawy bieżące dotyczące działalności bibliotek. Relację z IV Konferencji Regionalnej Bibliotek pod hasłem „architektura i design współczesnych bibliotek przedstawiła dyrektor MiPBP w Łęczycy pani Aneta Pucek. 

Tekst i foto: MiPBP

więcej

wszystkich aktualności: 4