Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Świąteczne zajęcia w bibliotece

W grudniu dzieci odwiedzające Filię Nr 4 MiPBP w Łęczycy brały udział głównie w zajęciach związanych z Mikołajem i Świętami. Wysłuchały „Legendy o św. Mikołaju,” odpowiadały na zimowe zagadki, wykonały ozdoby choinkowe, kartki świąteczne oraz ubierały choinkę. Mikołaj nie zapomniał o grzecznych dzieciach i pozostawił dla nich słodkości, którymi zostały obdarowane. W bibliotece były też gry i zabawy: gry planszowe, puzzle, kolorowanki czy zabawy zabawkami w „Kąciku Malucha”. 

Foto: Filia nr 4 MiPBP

więcej

Spotkanie z Jolantą Szwalbe

18 grudnia 2014 roku o godzinie 17.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece publicznej w Łęczycy odbyło się spotkanie autorskie z Jolantą Szwalbe, autorką książek motywacyjnych, biograficznych oraz zbiorów cytatów. Wydaje je w swoim prywatnym wydawnictwie cytatów. Podobnie jak postacie którymi się inspiruje przy pisaniu książek działa nie zrażając się trudnościami oraz własnymi słabościami. Uważa, że bez względu na wiek należy marzyć i realizować swoje marzenia. 

Foto: MiPBP

więcej

Konkurs plastyczny „Najmilsi – czyli literackie spotkania ze zwierzętami” rozstrzygnięty

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Najmilsi – czyli literackie spotkania ze zwierzętami”, którego organizatorem była Filia Nr 4 i Oddział dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy. Konkurs skierowany był do dzieci klas I-III z łęczyckich szkół podstawowych i polegał na zilustrowaniu postaci zwierząt, scenki lub wydarzenia z ich udziałem z wybranego dzieła literackiego. 

Foto: MiPBP Filia nr 4 w Łęczycy


więcej

wszystkich aktualności: 3