Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

O Wenezueli w łęczyckiej bibliotece

10 grudnia 2015 r. o godz. 17.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się spotkanie z Katarzyną i Andrzejem Mazurkiewiczami, pod tytułem: „WENEZUELA O SMAKU MANGO”. Podróżnicy przyznali, iż w podróż do Wenezueli wybrali się wiedzeni ciekawością i chęcią odkrywania fascynującej przyrody i zjawiskowych krajobrazów. W czasie miesięcznej wędrówki weszli na jedną z gór stołowych tepuis: tajemniczą spowitą mgłą Roraimę, na której znajduje się wiele endemicznych roślin. 

więcej

Świąteczna atmosfera wkroczyła do łęczyckiej biblioteki

Ubieranie choinki to chyba jeden z najpiękniejszych zwyczajów świątecznych, który dzieciom dostarcza wiele radości i dobrej zabawy. I tak było w Filii Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej. W piękny i niepowtarzalny nastrój bożonarodzeniowy wprowadziła najmłodszych czytelników bibliotekarka czytając opowiadanie pt. "Marysia i Boże Narodzenie". Następnie przy dźwiękach kolęd uczestnicy przystąpili do ubierania choinki oraz dekorowania biblioteki. Mikołaj nie zapomniał o grzecznych dzieciach i pozostawił dla nich słodkości, którymi zostały obdarowane. 

więcej

Wenezuela o smaku mango - spotkanie z podróżnikami

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy zaprasza na pokaz slajdów Katarzyny i Andrzeja Mazurkiewiczów: „WENEZUELA O SMAKU MANGO”, który odbędzie się w czytelni biblioteki przy ul. M. Konopnickiej 11a 10 grudnia 2015 r. (czwartek) o godz. 17.00.
więcej

wszystkich aktualności: 3