Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Ja w mojej ulubionej bajce”

W grudniu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.: „Ja w mojej ulubionej bajce”. Konkurs ten skierowany był do dzieci 6-letnich z łęczyckich przedszkoli i szkół podstawowych. Spośród 29 prac, które wpłynęły na konkurs nagrodzono 15. Zwycięzcy otrzymali książki a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. 

więcej

Dzieci tworzyły na warsztatach świąteczne prezenty

W dniu 14 grudnia 2016 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece w Łęczycy odbyły warsztaty prac ręcznych. Dzieci wykonały sympatycznego bałwanka z bawełnianej skarpetki, kawałka nici, ryżu oraz kolorowych guzików. Wystarczyło parę chwil, aby przygotować własnoręcznie wykonaną niespodziankę dla najbliższych oraz spędzić miło czas. 

więcej

Tydzień Gier Planszowych w łęczyckiej bibliotece

W dniach od 12 do 16 grudnia 2016 r. w Filii Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy odbył się Tydzień Gier Planszowych. W zajęciach wzięły udział dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Była świetna zabawa, rywalizacja, emocje. Uczestnicy grali w „Grzybobranie w zaczarowanym lesie”, „Kalambury”, „Akwarium: gdzie jest Nemo?” „Biznes w polskich miastach”, „25 gier: gry dla całej rodziny” , mieli także do dyspozycji 10 zestawów puzzli o różnym stopniu trudności. 

więcej

Świąteczne warsztaty z papierową wikliną

8 i 15 grudnia 2016r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyły się dwa warsztaty artystyczne pt. „Papierowa wiklina”. Celem spotkania było zapoznanie się z techniką tworzenia choinek z papierowej wikliny. Udział w warsztatach wzięło 20 pań. Organizatorki spotkania: Malwina Andrzejczak i Agnieszka Kowalska pokazały Paniom, jak wykonać papierowe rurki, a następnie za pomocą styropianowego stożka wypleść świąteczną choinkę, którą na koniec można zabarwić sprayem, ozdobić koralikami lub wstążeczką. Wszystkie Panie stworzyły niezwykłe, jedyne w swoim rodzaju własnoręcznie wykonane choinki. Prace mogą stanowić wspaniały prezent dla kogoś bliskiego lub element dekoracyjny świątecznego wystroju wnętrza.
więcej

Spotkanie z podróżniczką Kamilą Kielar

8 grudnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się spotkanie z podróżniczką Panią Kamilą Kielar, która przejechała rowerem Kamczatkę w czasie całomiesięcznej wyprawy. Podzieliła się z nami wrażeniami z miesiąca wśród tamtejszej twardej przyrody, która sprawia że ludzie też są tam twardzi, ale też bezpośredni i pomocni. Trudności, jakie musiała tam przezwyciężyć byłyby niemal nie do pokonania gdyby nie pomoc mieszkających tam ludzi. 

więcej

"Mikołajki" w bibliotece

We wtorek, 6 grudnia, w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Zachodniej 19 odbyły się „Mikołajki”, w których wzięły udział dzieci w wieku od 5 do 8 roku życia. Mikołajkowe spotkanie rozpoczęto od zapoznania dzieci z historią Mikołaja – biskupa z Miry. Następnie uczestnicy przystąpili do wykonania ozdoby choinkowej. Po skończonej pracy plastycznej wszystkie dzieci w miłej i przyjaznej atmosferze uczestniczyły w konkursach zręcznościowych oraz zabawach grupowych. Podczas spotkania na wszystkich uczestników czekała również mała niespodzianka w postaci słodyczy. 

więcej

"Tydzień Gier Planszowych" w łęczyckiej bibliotece

Filia Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy, ul. Ozorkowskie Przedmieście 6c zaprasza wszystkie chętne dzieci na „Tydzień Gier Planszowych". Zajęcia będą odbywały się od 12 do 16 grudnia 2016 r. w godzinach od 12.00 do 15.00. Biblioteka proponuje młodym czytelnikom miłe spędzenie wolnego czasu w ponure, chłodne, jesienne dni na zabawie w gry planszowe, m.in.: Akwarium: gdzie jest Nemo?, Grzybobranie w zaczarowanym lesie, warcaby, domino, kalambury, a także układaniu puzzli dla różnych grup wiekowych.
więcej

Warsztaty dla młodzieży w łęczyckiej bibliotece

Zapraszamy młodzież na warsztaty pn. Bałwanki", które odbędą się w siedzibie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy 14 grudnia o godz. 15.00. Uczestnicy spotkania będą mogli wykonać ciekawe prezenty dla swoich najbliższych z materiałów dostępnych w każdym domu. Organizatorzy warsztatów czekają na zgłoszenia do 12 grudnia br. pod nr tel. 24 721 03 57.
więcej

Spotkanie z podróżnikiem w Bibliotece

8 grudnia br. (czwartek) o godz. 17.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy przy ul. M. Konopnickiej 11a odbędzie się spotkanie z podróżniczką Kamilą Kielar pt.: ”Najdalszy zachód, najdalszy wschód”, poświęcone jej podróży na Kamczatkę.

Kamila Kielar miała być arabistą, bo wydawało jej się, że lubi ciepło. Na szczęście zdarza się i tak, że studia jednak czegoś uczą i gdy przypadkiem wylądowała na fińskim uniwersytecie odkryła, że jednak tereny subpolarne są bezdyskusyjnie najfajniejsze na świecie.
więcej

Poznawali „Dostępne Finanse” w Bibliotece

W dniu 29 listopada br. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się kolejne, drugie już spotkanie z cyklu Akademia „Dostępne Finanse”. Celem projektu skierowanego do seniorów jest zwiększenie świadomości wśród Polaków na temat korzyści i możliwości płynących z posiadania rachunku bankowego oraz aktywnego korzystania z nowoczesnych instrumentów płatniczych, takich jak karty płatnicze i bankowość elektroniczna. 

więcej

wszystkich aktualności: 10