Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Zaproszenie na lekcję regionalną oraz wystawy komiksów

W miesiącu marcu i kwietniu zapraszamy chętne dzieci i młodzież od 10 do 19 r. ż. wraz z nauczycielami na lekcję regionalną z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej na temat różnych postaci Diabła Boruty i legend z nim związanych. Zainteresowanych prosimy o kontakt osobisty bądź telefoniczny z Oddziałem dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy przy ul. Zachodniej 19, tel.: 24 388 11 88. Natomiast wszystkich zainteresowanych komiksem zapraszamy do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy przy ul. Konopnickiej 11A do obejrzenia wystawy zatytułowanej „Komiks – literatura czy sztuka?" 

Tekst i foto: MiPBP

więcej

Spotkanie z Pawłem Czarneckim „Irak, jakiego nie znamy”

21 lutego 2013 r. o godzinie 18.00 w MiPBP w Łęczycy rozpoczęło się spotkanie „Irak jakiego nie znamy”, na którym pan Paweł Czarnecki, opowiedział o tym egzotycznym kraju. Poznaliśmy ten kraj, z nietypowej perspektywy żołnierza służącego na misji, który z pewnością zwracał uwagę na inne szczegóły niż typowy podróżnik. Spotykani ludzie mają większy dystans do obcych a w wielu miejscach widać wojenne zniszczenia. Wojna odcisnęła swe piętno także na wspaniałych zabytkach jakie pozostały po bogatej historii tego kraju. 

Tekst i foto: MiPBP

więcej

Warsztaty tworzenia komiksu

23 lutego 2013 r. odbyły się pierwsze z cyklu warsztaty tworzenia komiksu. W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy warsztaty poprowadził Pan mgr Andrzej Kacprzak, natomiast w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Pani mgr Aleksandra Kacprzak. – pracownicy dydaktyczni z Zespołu Szkół Plastycznych w Kole. W warsztatach łącznie wzięło udział 27 zainteresowanych tworzeniem komiksu dzieci ze szkół z Łęczycy i powiatu. Prowadzący warsztaty poprzez pokaz multimedialny pokazali różnorodne konwencje komiksowe na przykładach prac wybranych artystów polskich i zagranicznych. 

Tekst i foto: MiPBP

więcej

Pingwiny z Antarktydy pożegnały Ferie

Podczas tegorocznych ferii zimowych w Filii nr 4 MiPBP w Łęczycy dzieci miały możliwość skorzystania z różnorodnych zajęć. Warsztaty plastyczne, projekcje bajek, zabawa "Zimno Ciepło", a także gry planszowe i komputerowe. To nie wszystko co miała biblioteka do zaoferowania, uczestnicy zajęć z dużym zainteresowaniem rozwiązywali zagadki i uczyli się łamańców językowych. Nie zabrakło również elementu rywalizacji w zabawie "Balonowo", a poranną gimnastykę dzieci zaliczyły z x-boxem. Wszystkim uczestnikom ferii dziękujemy i zapraszamy do korzystania z biblioteki! 

Tekst i foto: Filia nr 4 MiPBP

więcej

wszystkich aktualności: 4