Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Podróże ciekawych świata - spotkanie z Tomaszem Grzywaczewskim

Dnia 20 lutego br. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się spotkanie z Tomaszem Grzywaczewskim, autorem książki Przez dziki Wschód, w której opisał brawurową ucieczkę Witolda Glińskiego i jego towarzyszy z syberyjskiego łagru i ich wielomiesięczną wędrówkę do wolnością przez Syberię, pustynię Gobi, Tybet, aż do Indii oraz własną wyprawę, na którą wyruszył 70 lat później w 2010 roku wraz z Bartoszem Malinowskim i Filipem Drożdżem tym samym szlakiem. Mieli do przejścia około ośmiu tysięcy kilometrów, z Jakucka do Kalkuty. 

Tekst i foto: MiPBP

więcej

Lekcje biblioteczne

Filię Nr 4 MiPBP odwiedzili uczniowie klas I ze Szkoły Podstawowej Nr 4. Podczas lekcji bibliotecznej dzieci poznały znaczenie słów: biblioteka, czytelnia, magazyn książek. Zapoznały się z regulaminem i sposobem wypożyczania książek. Dowiedziały się również jakie są różnice między księgarnią a biblioteką oraz obejrzały wystawę pt. "Zbiory biblioteki". Z zaciekawieniem oglądały książki przeznaczone dla najmłodszych czytelników oraz opowiadały jak należy dbać o książki, żeby służyły czytelnikom jak najdłużej. Dzieci dowiedziały się, że w bibliotece, za regałami z książkami żyje Duszek Książkouszek, który bardzo lubi książki. Zadaniem dzieci było odszukanie Duszka oraz listu jaki dla nich zostawił. Na pamiątkę pierwszej wizyty w bibliotece uczniowie otrzymali zakładki do książek. 

Tekst i foto: Filia nr 4 MiPBP

więcej

Podróże Ciekawych Świata - spotkanie z Tomaszem Grzywaczewskim

W czwartek 20 lutego 2014 roku o godzinie 17.00 w MiPBP w Łęczycy ramach cyklu „Podróże Ciekawych Świata” odbędzie się spotkanie z Tomaszem Grzywaczewskim, autorem książki „Przez Dziki Wschód”, na którym zabierze nas w podróż szlakiem ucieczki Witolda Glińskiego i ośmiu innych osób z sowieckiego łagru. Uciekinierzy po 11 miesiącach trafili do Kalkuty. Tomaszem Grzywaczewski ruszył ich śladami 70 lat później. Organizatorem spotkania jest Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy.
więcej

Lekcje biblioteczne w Filii Nr 4 MiPBP

Filię biblioteki odwiedziły dzieci ze świetlicy przy Szkole Podstawowej Nr 4. Uczniowie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej „Uroki zimy”. Dzieci opowiadały o zmianach zachodzących zimą w przyrodzie, rozwiązywały „zimową krzyżówkę”, układały z rozsypanek przysłowia o zimie. Na zakończenie wykonały prace plastyczne „Bałwanki z wycinanki”, które zdobią bibliotekę.

Ewa Jachimowicz
 

Foto: Filia nr 4 MiPBP


więcej

wszystkich aktualności: 4