Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Ferie w bibliotece dobiegły końca

Okres zimowego wypoczynku już za nami. Tegoroczne ferie w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy odbywały się w poniedziałki, wtorki i piątki od 9.30 do 11.00 i mogły w nich uczestniczyć wszystkie, chętne dzieci. Podczas zajęć w drugim tygodniu ferii uczestnicy mieli okazję wziąć udział w różnych grach i zabawach ruchowych, w rozwiązywaniu krzyżówek, zagadek i labiryntów. W programie znalazły się również słuchanie zimowej baśni, zajęcia plastyczne „bałwanki z gazety”, oraz oglądanie i omawianie pozostałych części animacji dotyczących zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. 

więcej

Spotkanie w bibliotece ze znanym komentatorem

18 lutego, w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy gościliśmy znanego komentatora Krzysztofa Miklasa. Podczas spotkania opowiadał o kulisach powstania opowieści "Przewrotność losu" o wielkiej młodzieńczej –studenckiej miłości splątanej z politycznymi wydarzeniami, której akcja toczy się w roku 1968 znamiennym ze względu na studenckie protesty. Autor opowiadał również o długoletniej pracy komentatora imprez sportowych. Jak sam przyznaje: „strach przed mikrofonem z czasem przechodzi ,ale ja dość długo nie umiałem opanować tremy. Ale gdy już przeszła - to na dobre”. Powróciły wspomnienia z komentowanych zawodów, spotkań ze sportowcami, z podróży, Igrzysk Olimpijskich. Pod koniec spotkania można było zakupu książkę i otrzymać z autograf autora. 

więcej

Popołudnia z Neciem.pl

Ferie w Filii Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy w tym roku odbywają się w ramach akcji Dnia Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Popołudnia z Neciem.pl”. Najmłodsi poprzez zabawę i rozwiązywanie ćwiczeń przyswajają sobie wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z internetu. W pierwszym tygodniu dzieci obejrzały bajkę „Mój przyjaciel Necio”, wykonywały prace plastyczne, grały w gry planszowe i komputerowe, rozwiązywały zagadki i łamigłówki. 

więcej

Tydzień ferii z biblioteką już za nami

Jak co roku Oddział dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy zorganizował ferie zimowe dla chętnych dzieci, tym razem pod hasłem „Poranki z Neciem.pl”. Podczas pierwszego tygodnia spotkań zaproponowaliśmy dzieciom : zajęcia literacko-plastyczne polegające na wykonaniu ilustracji do wysłuchanego opowiadania, warsztaty plastyczne, podczas których powstały miniaturki robotów oraz ozdobne zawieszki na drzwi, taneczną zabawę z x-boxem a także gry stolikowe i komputerowe. Na zajęciach nie zabrakło również elementów edukacyjnych – uczestnicy obejrzeli kilka krótkich animacji, tłumaczących zasady bezpiecznego surfowania w Internecie. Każdą z nich dodatkowo omówiono i wspólnie wyciągnięto wnioski. 


Przed nami kolejne dni ferii. Zapraszamy do wspólnej zabawy.więcej

Ruszył projekt „O finansach w bibliotece”

W dniach 04.02.2016 oraz 09.02.2016 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyły się spotkania rozpoczynające projekt pt. „O finansach w bibliotece” realizowany z Narodowym Bankiem Polskim, skierowany do osób 50+. Uczestnicy projektu, będą brać udział w cyklu spotkań w bibliotece. Podczas kursu będzie można dowiedzieć się: jak zarządzać budżetem domowym, korzystać z kalkulatorów internetowych, posługiwać się porównywarkami cenowymi i serwisami opinii, egzekwować swoje prawa konsumenckie, korzystać ofert bankowych oraz ubezpieczeniowych, wyszukać najtańszy produkt, zrobić zakupy przez Internet. 

więcej

Spotkanie z Krzysztofem Miklasem

Zapraszamy na spotkanie autorskie ze znanym komentatorem sportowym – Krzysztofem Miklasem, autorem wzruszającej opowieści o młodzieńczej studenckiej miłości splątanej wydarzeniami 1968 roku "Przewrotność losu". Spotkanie rozpocznie się 18 lutego 2016r o godzinie 17.00 w czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy (ul. Konopnickiej 11 a).
więcej

"Internet bez przesady"

9 lutego 2016 r. o godzinie 17:00 w Czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy, ul. M. Konopnickiej 11 A odbędzie się niezwykle interesujące i ważne dla wszystkich rodziców spotkanie, dotyczące identyfikacji zagrożeń wynikających z używania Internetu przez dzieci i młodzież. Na spotkaniu omówione zostaną między innymi możliwości monitorowania aktywności sieciowej pociech oraz sposoby na zapobieganie nadużywaniu tej popularnej dziś formy spędzania wolnego czasu. Wstęp wolny!
więcej

Filcowanie w Bibliotece

28 stycznia br. w Wypożyczalni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy odbyły się kolejne warsztaty artystyczne pt.: "Filc, filcowe, filcowanie”. W tym dniu 12 uczestniczek warsztatów zapoznało się z techniką filcowania na sucho. Przy użyciu igły do filcowania, wełny czesankowej i foremek, panie wyfilcowały na specjalnie przygotowanym kawałku filcu różne ciekawe wzory - serduszka, kwiatki, króliczki, słoniki itp. 

więcej

wszystkich aktualności: 8