Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Warsztaty decoupage w łęczyckiej bibliotece

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy zaprasza na warsztaty rękodzielnicze – Decoupage. 2 marca 2017 r. o godz. 13.00. Zapisy i informacje w Wypożyczalni MiPBP w Łęczycy lub pod nr. tel. 24 721 03 57 (termin zgłoszeń do 27 lutego 2017r.). Liczba miejsc ograniczona !
więcej

Szkolenie z TIK dla nauczycieli pt. „Zacznij blogować – blog w serwisie Blogger”

W dniu 20 lutego w Bibliotece Pedagogicznej w Łęczycy odbyło się szkolenie z TIK dla nauczycieli pt. „ Zacznij blogować – blog w serwisie Blogger”. Szkolenie przeprowadziła Pani Justyna Chylak z PBW w Łodzi. Uczestniczki szkolenia dowiedziały się, do czego może przydać się nauczycielowi blog. Następnie prowadząca wprowadziła uczestniczki w tematykę tworzenia blogów, pokazała jak dodawać posty, zmieniać wygląd bloga i jak go zabezpieczać. Uczestniczki w trakcie szkolenia ćwiczyły prowadzenie bloga. 

więcej

Randka z książką w łęczyckiej bibliotece

Tegoroczne „Walentynki” były miłą zabawą dla Czytelników Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy. 14 lutego 2017r. w Bibliotece zorganizowana została „Randka z książką”. Akcja polegała na wypożyczaniu książek-niespodzianek. Książki zapakowane były w szary papier z walentynkowymi dekoracjami. Czytelnicy wybierali książki nie znając autora, tytułu i recenzji książki. Dzięki wyborze w ciemno, czytelnicy mają okazję przeczytać książki, których w tradycyjny sposób by nie wypożyczyli. Akcja ta wzbudziła wiele uśmiechów wśród czytelników. 

więcej

Walentynki z książką

Z okazji nadchodzących Walentynek Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy przygotowała wyjątkową atrakcję, mającą na celu promocję czytelnictwa i literatury. 14 lutego 2017r. w Wypożyczalni MiPBP w Łęczycy czytelnicy znajdą zbiory wyłożone w specjalnie oznaczonej strefie. Książki-niespodzianki będą opakowane, więc czytelnik wypożyczy książkę nie sugerując się okładką, recenzją, tytułem ani autorem. Zapraszamy do Biblioteki i życzymy miłej zabawy.
więcej

Walentynki w bibliotece

W ramach współpracy ze Szkołą Podstawową Nr 4 w Łęczycy 13 lutego 2017 roku w Filii Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej zorganizowano dla dzieci ze świetlicy szkolnej spotkanie „Walentynki w bibliotece”. Walentynkowe święto to czas pełen miłych gestów, ciepła, pięknych słów, pocałunków, kwiatów i serc. Na początku spotkania dzieci opowiadały jak obchodzą to święto, w jaki sposób okazują rodzinie i przyjaciołom miłość, sympatię i zainteresowanie oraz jakie upominki otrzymują i wręczają swoim bliskim. 

więcej

Lekcje biblioteczne dla łęczyckich pierwszaków

9 lutego 2017 roku Filię Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy odwiedzili uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej Nr 4. Podczas lekcji bibliotecznej dzieci poznały znaczenie słów: biblioteka, czytelnia, magazyn książek. Dowiedziały się także, że do tej biblioteki mogą zapisać się wszyscy mieszkańcy Łęczycy i powiatu łęczyckiego, obecnie najmłodszy czytelnik biblioteki ma 4 lata, a najstarszy 94. 

więcej

Zapraszamy do udziału w Turnieju Gier X-box

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy – Oddział dla Dzieci i Młodzieży zaprasza chętne dzieci ze szkół podstawowych do wzięcia udziału w TURNIEJU GIER X-BOX KINECT 360. Turniej zostanie rozegrany w 2 grupach wiekowych: 30.03.2017 r. – klasy I-III i 31.03.2017 r. – klasy IV-VI. Zapisy na turniej przyjmowane są do 28.02.2017r. w Bibliotece dla Dzieci przy ul. Zachodniej 19, tel. 24 388 11 88.
więcej

Spotkanie Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Bibliotekarzy Powiatu Łęczyckiego

6 lutego w Bibliotece Pedagogicznej w Łęczycy odbyło się kolejne spotkanie Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Bibliotekarzy Powiatu Łęczyckiego. Na początku podsumowano akcję czytelniczą „ Czytelnicze podaj dalej”, obejrzano pokaz zdjęć dokumentujących przeprowadzenie działania w szkołach , następnie kierownik wprowadziła uczestniczki w tematykę tworzenia Lapbooków. 


więcej

Zapraszamy na kurs komputerowy do biblioteki

Od 21 lutego 2017 roku rusza w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy III edycja kursu komputerowego dla dorosłych. Program kursu na poziomie podstawowym obsługi komputera, podstawy pracy w systemie Windows, obsługę edytora tekstu, korzystania z Internetu oraz poczty elektronicznej. Każda edycja kursu obejmuje 4 dwugodzinne zajęcia, w ramach których uczestnicy dowiadują się, jak:

- używać myszy, klawiatury, stacji dysków i drukarki,

- tworzyć nowe dokumenty i zarządzać folderami,

- redagować tekst, wyszukiwać informacje w sieci,

- wykorzystywać zdalne możliwości katalogu on-line Biblioteki,

- wykorzystywać wyszukiwarki internetowe i serwisy informacyjne, poczta e-mail,

- zakupy w sieci, planowanie podróży.

Zapisy do 14 lutego 2017 roku w MiPBP w Łęczycy w czytelni lub telefonicznie pod nr tel. 24 721 03 57.
więcej

Walentynki w łęczyckiej bibliotece

Z okazji nadchodzących Walentynek Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy przygotowała wyjątkową atrakcję, mającą na celu promocję czytelnictwa i literatury. 14 lutego 2017r. w Wypożyczalni MiPBP w Łęczycy czytelnicy znajdą zbiory wyłożone w specjalnie oznaczonej strefie. Książki-niespodzianki będą opakowane, więc czytelnik wypożyczy książkę nie sugerując się okładką, recenzją, tytułem ani autorem. Zapraszamy do Biblioteki i życzymy miłej zabawy.
więcej

Własnoręcznie wykonywali żelowe świeczki

2 lutego w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyły się warsztaty artystyczne pt. „Żelowe świeczki”. Udział w warsztatach wzięło 15 pań. Uczestniczki spotkania miały do dyspozycji: żel parafinowy, szklane słoiczki, knoty, barwniki i dodatki dekoracyjne (płatki róż, muszelki, kamyczki, suszone plastry pomarańczy i limonki). Za pomocą tych elementów Panie stworzyły żelowe świeczki - małe dzieła sztuki. 

więcej

wszystkich aktualności: 11