Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Przygotowania wielkanocne w Filii nr 4 MiPBP w Łęczycy

W okresie przedświątecznym do Filii nr 4 MiPBP przybyły dzieci z klas I SP4 w Łęczycy z wychowawcami, aby wziąć udział w zajęciach czytelniczo-plastycznych. Dzieci poznały tradycje i obrzędy związane z Wielkanocą, wysłuchały bajeczki „Baju, baju o jaju” oraz chętnie opowiadały jak te święta wyglądają u nich. Następnie samodzielnie wykonywały pisanki. O pomysłowości i fantazji świadczą efekty pracy. Powstały piękne pisanki, które dzieci zabrały do swoich domów, do ozdobienia stołu wielkanocnego. Wszystkim małym artystom serdecznie dziękujemy za udział w zajęciach! 

Tekst i foto: MiPBP

więcej

Konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łeczycy informuje: Powiatowy konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” odbędzie się 19 kwietnia 2012 roku o godz. 10ºº w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy przy ul. M. Konopnickiej 11a, (czytelnia biblioteki). Zgłoszenia najlepszych recytatorów wyłonionych w eliminacjach gminnych i szkolnych przyjmujemy do 31 marca 2012 roku. Finał XXXIV konkursu recytatorskiego „Pięknie być człowiekiem” odbędzie się w Książnicy Płockiej im. Władysława Broniewskiego w Płocku 26 maja 2012 roku, na który pojedzie 6 najlepszych recytatorów z powiatu łęczyckiego. Regulamin i wszelkie informacje dostępne na stronie internetowej biblioteki: www.bibliotekaleczyca.pl oraz pod numerem telefonu 24 721 03 57 - osoba do kontaktu: Grażyna Olczak
więcej

Spotkanie z uczestnikiem wyprawy do Ameryki Południowej

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy oraz PTTK „Ziemi Łęczyckiej” Oddział w Łęczycy zapraszają na spotkanie z Janem Szewczykiem, uczestnikiem wyprawy do Ameryki Południowej: "W kraine gór wina i drżącej ziemi". Spotkanie odbędzie się 29 marca (czwartek) 2012 roku o godz.18.00 w MiPBP w Łęczycy przy ul. M. Konopnickiej 11a.
więcej

Bezpieczny internet w Bibliotece dla dzieci

Ciężko wyobrazić sobie w dzisiejszych czasach życie bez internetu, stanowiącego nieocenione źródło wiedzy, informacji, rozrywki i komunikacji. Obok zalet, korzystanie z zasobów internetowych niesie jednak szereg zagrożeń, których powinniśmy być świadomi. W związku z tym w marcu biblioteka zorganizowała dla dzieci z klas III Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy oraz dla młodzieży gimnazjalnej z Zespołu Edukacji Terapeutycznej multimedialne spotkania poświęcone zagadnieniom bezpiecznego korzystania z internetu.

Tekst i foto: Biblioteka w Łęczycy

więcej

Warsztaty "Bliżej świata - podróże z biblioteką"

Od 23 lutego w Filii nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Piblicznej odbywają się warsztaty różnotematyczne Bliżej Świata – podróże z biblioteką , mające na celu przybliżenie charakterystycznych cech kultury i sztuki wybranego kraju. Pierwszym państwem jakie odwiedziliśmy była Japonia. Poznaliśmy najsłynniejsze baśnie Kraju Kwitnącej Wiśni, podstawy sztuki origami przestrzennego i płaskiego, a także nauczyliśmy się zapisywać swoje imię w języku japońskim. 

Tekst i foto: Filia nr 4 MiPBP w Łęczycy

więcej

"Podróże ciekawych świata" - spotkanie z Pawłem Sass

2 marca b.r. gościem Klubu Podróżnika w ramach spotkań „Podróże ciekawych świata” był Paweł Sass uczestnik wyprawy na Elbrus, która odbyła się między 16-tym, a 29-tym sierpnia 2007 r. Gość przybliżył nam wyprawę w Góry Kaukazu na granicy rosyjsko-gruzińskiej, której celem było zdobycie najwyższego szczytu Elbrus liczącej 5642 m n.p.m. W trakcie opowiedział min. o trudach związanych ze wspinaniem się na tak wysokie szczyty, gdzie powietrze jest wielokrotnie rzadsze niż to do jakiego przyzwyczajeni jesteśmy na nizinach, o zmęczeniu organizmu przez które musieli przejść, o zamarzniętej żywności i napojach. Porównał też tą pod względem trudności tę wyprawę z wcześniejszą na Mont Blanc. 

Tekst i foto: MiPBP w Łęczycy

więcej

Pierwsze certyfikaty wręczono

Są już pierwsze dwie dziewczynki, które ukończyły interaktywny kurs angielskiego „FunEnglish w bibliotece” dla dzieci w Łęczycy. Kurs rozpoczął się w połowie grudnia 2011r. i nadal trwa. Jest on bezpłatny i polega na połączeniu najnowszych technologii z tradycyjnym nauczaniem. Składa się z ponad 60 gier edukacyjnych, setek filmów, piosenek, „foto-lekcji” i ćwiczeń opracowanych przez ekspertów. Zainteresowane dzieci kursem zapraszamy do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Zachodniej 19 oraz do Filii Nr 4 przy ul. Ozorkowskie Przedmieście 6c. 

więcej

wszystkich aktualności: 7